Роздрібна вартість бензину марки А-95 в Україні може перевищити 40 грн за літр, а дизельного пального – 38 грн за літр у разі, якщо зростання цін на нафту на світовому ринку продовжиться і вартість нафти перевищить $100 за барель.
Чи злетять ціни за паливо на АЗС — думка експерта
Таку думку висловив аналітик консалтингової компанії UPECO, що спеціалізується на ринках енергоносіїв, Олександр Сіренко, повідомляє Уніан.
«За розрахунками нашої компанії, якщо вартість еталонного сорту нафти Brent досягне $100 за барель, середня ціна на бензин А-95 в Україні досягне позначки 37,4 грн за літр, а вартість дизельного пального – 35,5 грн за літр. Але, це лише середній розрахунковий показник. Насправді, провідні оператори додадуть до цього значення ще 2,5-3 грн за літр і літр А-95 буде коштувати 40 грн, а дизпального – близько 38 грн», — пояснив експерт.
Він зазначив, що підставою для такого аналізу є стрімке зростання цін на нафту – з кінця червня 2017 року по 10 січня 2018 року вартість Brent зросла з $45 до $69 за барель, тобто на 53%.
Сіренко також додав, що ці розрахунки були зроблені виходячи з нинішнього офіційного курсу гривні (28,2 грн за 1$) і курсу на міжбанківському валютному ринку – близько 28,3 грн за 1$.
За його словами, істотну частку в роздрібній вартості палива займають податки. У ціні бензину А-95 на сьогодні податкова складова займає близько 31%, а в ціні на дизпальне – 25%.
«Отже, якщо ціна нафти Brent досягне $100 дол. за барель, ми будемо платити державі, купуючи кожен літр 95-го бензину, — понад 11 грн, а в разі дизпального – 9 грн», — додав експерт.
Оскільки Україна ніяк не впливає на ситуацію на світовому ринку нафти, вважає Сіренко, наш уряд і Національний банк повинні подбати про зміцнення курсу гривні та зниження податкового навантаження.
«Щоб не допустити зростання цін на заправках до згаданих мною значень, Нацбанку варто вжити заходів, щоб гривня повернулася до позначки хоча б 27,5 грн за 1$. Також Кабміну або парламенту слід вивчити можливість, а потім і підготувати законопроект про зниження ставок податків (акцизу) на пальне», — сказав він, додавши, що альтернативою простому зниженню податків може стати введення плаваючої ставки акцизу.
Експерт вважає, що значення цієї ставки має обернено пропорційно корелювати з світовими цінами на нафту і нафтопродукти: коли нафтові котирування зростають, акциз в Україні повинен знижуватися і навпаки.
Варто зазначити, що детальні дані за цінами на паливному ринку України ви можете подивитися за цим посиланням.
Коментарі - 39
— було б чудово, це б значно прискорило експансію електроавтівок.
На жаль, Brent навряд чи дотягне навіть до $80.
І чим швидше буде йти експансія, тим швидше електроавтівки будуть вдосконалюватися.
При ціні бензину $1.5 за літр виникає сенс переплатити за електроавтівку з великим запасом ходу, бо економія на паливі за рік-два компенсує переплату.
З.Ы. Двумя руками за электрокары но скажем так в следующей их ступени развития:)
— різниця в $10К окупиться за 4 роки, якщо ціна на бензин буде $1.5, в день проїжджати ~60 км при середньому розході 8л/100км.
А якщо відрахувати витрати на ТО, то окупиться ще швидше.
— це не я вигадав, це зі статті.
«~60 км» это более 20К километров в год»
— я зараз живу в місті, авто не робоче, їжджу небагато, але щодня. В купі з заміськими виїздами на відпочинок за рік набігає 15 тис. км.
Якщо жити в передмісті і працювати в Києві, то буде набігати ~60 км щодня.
«очень часто сейчас ставят газ»
— газ має свої недоліки. Я було хотів, але потім відмовився.
«через 4 года в каком состоянии будет батарея и через сколько её надо будет менять?»
— на батарея для Leaf дають гарантію 7 років, потім запас ходу незначно знизиться, тобто все ще можна буде їздити.
Батареї постійно дешевшають і вдосконалюються, через 7 років заміна буде коштувати в рази дешевше ніж зараз і можна буде поставити більш ємну батарею.
«сомнительная картина, когда человек сразу готов вместо 10К выложить 20К»
— в такій постановці задачі дійсно виглядає не дуже привабливо. Я лише показав, що якщо окупиться за 4 роки, то сенс є.
Якщо ж порівнювати б/у ліфи, то різниця не така велика, як міське авто для щоденних потреб однозначно вигідніше.
«Якщо жити в передмісті і працювати в Києві» далеко не все живут в таких больших городах или рядом с ними, так что по пробегу стоит учитывать примерный пробег который планируется для конкретных нужд.
«— це не я вигадав, це зі статті.» прогнозы штука неблагодарная и так сильно на них рассчитывать не стоит, хоть у нас 40 грн/литр могут сделать и без прогнозируемой цены нефти… просто потому что хотят:)
— як друге авто на сім'ю, то сенс однозначний є.
Зараз б/у Ліф в хорошій комплектації можна купити за $14К. Чекаю здешевшання на $2000 після відміни ПДВ…
«цены вот уже который год, начиная с 2014 года растут как на дрожжах»
— ціна в баксах майже не змінилася.
Так что цены для нас, для населения, изменились ибо национальная валюта в Украине — это гривна, а не доллар.
Тільки який від цього толк?
Зарплати теж ростуть в гривнях, тому можна аналогічно стверджувати «Зарплати і пенсії завжди будуть рости в ціні, нікуди діватися». :)
В статті піднята тема зростання ціни на бензин по причині росту ціни на нафту, а не по причині девальвації гривні.
— в 2018 году барель нефти стоит 69.90 у.е., что в перерасчёте на курс 28.54 гривны = 1 994, 946 гривен за 1 барель.
— если же курс на данный момент был такой же как и в 2013 году, 8 гривен, то тогда бы 1 барель нефти стоил бы = 559,2 гривны.
Поэтому сказочки, что девальвация не влияет на цену бензина/дт = оставте для идиотов, что кроме как вопить никому и даром не нужные речёвки, ничего не умеют и не понимают.
2) Что же до зарплат, то: моя з/п с 2014 года выросла на 800 гривен, при этом получать, в переводе на у.е. я стал в 6,5 раз меньше (если сравнивать курс 2013 года и 2018 года), но при этом цены на всё и вся выросли от нескольких десятков процентов до сотни процентов. Напомнить, на сколько сотен процентов подняли цену на природный газ? На электричество? На продукты питания?
Пример: жёсткий диск WD 2Тб зелёной серии в 2013 году я брал за 500 гривен, а сейчас он стоит под 4000 гривен. Есть разница или опять «ничего страшного»?
Вы свои улыбочки и сказочки, лучше расскажите тем людям, что получают пенсии в 1500 гривен и з/п в 2700 гривен чистыми на руки в месяц.
— я такого не писав.
"при этом получать, в переводе на у.е. я стал в 6,5 раз меньше (если сравнивать курс 2013 года и 2018 года)"
— середня зп за цей період знизилася в 1.65 рази (було $452, зараз $277), а гривня за цей період впала в 3.5 рази (28/8), тому або з Вас «підрахуй» поганий, або робітник геть нікудишній.
«Пример: жёсткий диск WD 2Тб...»
— якщо на певну модель виробник підняв ціну, то при чому тут Україна та гривня?
В у.о. ціни на імпорт не могли зрости. А ось деякі товари подешевшали за рахунок зниження мит, наприклад електромобілі.
«лучше расскажите тем людям, что получают пенсии в 1500 гривен»
— у мене батьки пенсіонери, пенсія в перерахунку на у.о. трохи менша, ніж 4 роки назад, зате комунальні повністю покриваються субсидією. Сумарно виходить вигідніше, ніж 4 роки назад.
2) Это их вас «пидрахуй» хреновый. Моя з/п была (образно) 6000 гривен. По курсу 2013 года — это 750 у.е., в 2018 я получаю 6000 гривен при курсе 28.54, не 750 у.е., а всего то 210 у.е. То есть почти в 5.5 раз меньше.
А про то, какой я работник — не стоит писать, а то я могу вам довольно красиво описать то, куда и как.
3) Производитель не поднимал на ту модель цену. Она как была так и осталась. Но в связи с ситуацией 2014 года (начала года) и дальнейших идиотических решений власть имущих — его цена выросла в несколько раз. Почему? Сморите курс гривны.
Про подешевевшие товары — вы в какой стране живёте а? Кому на фиг упали ваши электрокары? Ничего в цене не упало. Цены на бензин упали? Нет. Цены на продукты питания упали? Нет. Цены на элементы инфраструктуры упали? Нет. На ЖКХ цены выросли от нескольких десятков до сотен процентов. О каком падении цен вы ведёте разговор?
4) 1500 при 8 = 188 у.е., при 28.54 = 52 у.е. Это «немного» меньше? Цены сравнить 2013 и 2018 года?
А всё остальное — это бред, то что вы пишите. В особенности про субсидии и коммунальные.
У меня 3,57 раза получилось… что собственно кратно разнице курса 8 и 28,5.
З.Ы. без обид, просто совпало.
1) З Вашими алгебраїчними здібностями все зрозуміло.
2) Про те, який Ви робітник теж питань нема, бо про це красномовно каже Ваша зряплата, про яку Ви писали «в 2018 я получаю 6000 гривен».
3) «всё остальное — это бред, то что вы пишите. В особенности про субсидии и коммунальные»
— а ось тут у мене вже закралася підозра, що Ви не в Україні живете, раз не в курсі реального стану справ.
Никаких обид. Просто каждый считает так как ему видится :)
2) Я вам, богатэй, сейчас скажу так: у меня есть в подчинении люди, что работают за 3300 грязными, 2700 чистыми в месяц, а есть те, кто работает и за 1700 гривен на руки. По вашим же словам, они «не работники и работники хреновые ибо э/п у них фу», но, если они не будут работать, то такие умники и богатэи как вы будут плавать в экскрементах, сидеть в потёмках, жить среди крыс и тараканов, ходить пешком с верхних этажей или сидеть в кабине лифта, ходить мимо гор мусора и вонять как помойка. Так что помолчите касательно моей з/п. В моей области многие работает не на те «7000» средней з/п, как пишется, а на 3500-4500 гривен в месяц и это официальная з/п.
3) То есть, если я вам пишу, что субсидии и коммунальные — это бред, то я сразу сепар, ватник, личный паж Путина и в принципе его явный родственник живущий в РФ? :) Да, псевдо «патриоты» начинают поражать своей глупостью и откровенными диагнозами для отправки в Александровку на принудительное лечение.
— ну так покажіть своє підрахуйство, як же у Вас вийшло, що зарплата за 4 роки в у.о. спочатку стала «в 6,5 раз меньше», а потім «почти в 5.5 раз меньше».
Гадаю, що Ківалов Вам поаплодує стоячи :)
«если я вам пишу, что субсидии и коммунальные — это бред, то я сразу сепар, ватник, личный паж Путина»
— Ви пишете, що «Ваші підлеглі» отримують мізерну по українським міркам зп і при цьому Ви нічого не знаєте можливість повної компенсації комунальних субсидіями.
Щось тут не сходиться. Зазвичай така необізнаність з нашими реаліями часто трапляється у запоребрикових. Хоча можна знайти інше пояснення дивлячись на рівень алгебраїчних здібностей. :)
2) Вы сперва скажите условия получения субсидии :) а уже потом мне тут по ушам пытайтесь кататься :)
3) Обычно, такие вот вумные речи, что зачастую не сходятся с реалиями, я слышу от «патриотов», псевдо «патриотов». Вы кроме «алгебры» ничего уже не можете ответить да? Ну, что поделать, псевдо «патриоты» обычно так и поступают.
— я писав що "у мене батьки пенсіонери" у яких«комунальні повністю покриваються субсидією» — один з типових кейсів.
Що Вам тут не зрозуміло, що аж «брєд» привидівся?
"Обычно, такие вот вумные речи"
— я пишу про звичайні речі. Якщо для Вас це занадто складно, то що Ви взагалі робите на мінфіні?
Вы пишите не умные речи, а свои собственные умозаключения, основанные на не понятно чём. И если вы считаете, что вумнее остальных — то что вы в принципе забыли на «МинФин»е и в интернете в целом?
— мої батьки звичайні пенсіонери, вони навіть нікуди ходили, субсидію їм підключили автоматично. І я не писав, що в усіх 7 млн. отримуючих субсидію все на 100% так само, але це один з поширених кейсів.
«собственные умозаключения, основанные на не понятно чём»
— я пишу про відомі мені випадки. А ось Ви пишете маячню, нічим не підкріплену.
Вы пишите про случаи что известны вам, но не берёте во внимание, что у других людей бывают иные случаи и что ваш случай для кого-то полная фигня и ересь. Поэтому не считайте, что только Вы пишите реальность, а остальные что-то придумывают. Так что для кого-то вами написанное — это глупость, ничем не подкреплённая, кроме ваших слов.
— я можу їх додатково аргументувати, якщо буде потреба.
Але ж на відміну від мене Ви взагалі нічого конкретного не написали. Тільки й чути від Вас «полная фигня», «ересь», «глупость».
Якщо не згодні — аргументуйте конкретикою. Якщо не буде конкретики, то Ви просто балабол.
2) Вы, за всё время — ничем конкретным не аргументировали. Одни слова. Поэтому что либо требовать с меня не стоит, сперва сами аргументируйте конкретикой, а не вашими «я от знаю». Вы пустозвон и пустомеля.
— я описав кейс своїх батьків, який я можу підтвердити. Це моя конкретика про субсидію. І я готовий дискутувати по темі і показати інші аргументи, але при умові, що опонент адекватний.
Від Вас же про субсидію нічого крім «брєд» я не почув. Тому повторюйте оцю свою «глибоку» думку пустомелі, якого бачите в дзеркалі.