Україна опинилася в головному переліку серед країн по кількості власників смартфонів, по версії ТОП-50, дослідницької міжнародної компанії NewZoo!
Інтернет охоплення України: аналітика, прогнози, інсайд! COSMONOVA|NET
38 місце і більше 10 мільйонів користувачів, це всього лише початок національного курсу на збільшення бази не тільки досвідчених мобільних абонентів, але і прямий взаємозв'язок із загальною тенденцією проникнення Інтернет в нашій країні.
Ми вирішили поцікавитися докладніше, а наскільки ж великі показники поширення світової мережі, як послуги, і яка нинішня мінімальна вартість, і реальні нюанси проведення проводного Інтернет в великих містах та віддалених куточках України?
Своєю оцінкою ділиться експерт з розвитку мережі українського ІТ-лідера і інтернет-провайдера COSMONOVA|NET, Віталій Пашинський.
— Давайте звернемось до офіційної статистики Інтернет Асоціації України, членом якої COSMONOVA|NET є з 2014 року!
На їх ресурсі розміщені дослідження, які говорять нам про те, що на момент серпня 2017 року, охоплення Інтернет в Україні становило біля 65%. Наприклад 10 років тому, станом на аналогічний період 2017, ця цифра складала всього 20%. Значний ріст очевидний! Регулярні Інтернет користувачі, на питання: Як часто користуєтесь Інтернет, відповідали – «Раз на місяць і частіше», а в містах з населенням більше 100 тисяч чоловік, охоплення Інтернет в Україні, включаючи рішення мобільних операторів, реально склав біля – 75%.
В українських селах цифри охоплення склали – 54%. Всього ж по даним ІнАУ, регулярні Інтернет користувачі в Україні складають біля 21,6 млн. чоловік.
Від загального до конкретики, провідний Інтернет все ще є абсолютним лідером серед переважної кількості українських користувачів. Саме ця послуга в максимальному ступені дозволяє скористатися всіма перевагами сучасних онлайн-сервісів.
Відкриваючи секрети технічної сторони питання проводного Інтернет, в цілому існує велика складність в проведенні розрахунків вартості монтажу лінії зв'язку, як для магістральних напрямків, так і для кінцевих споживачів. Перший нюанс — це вибір траси проходження лінії, і власне пошук власника інфраструктури, яка буде використовуватися під час будівництва.
Основний спосіб, звичайно кабельна каналізація електрозв'язку (ККЕ). Але крім великих міст, і центру середніх за розмірами населених пунктів, вона як правило відсутня. Тому інженери змушені використовувати так звані «альтернативні варіанти».
А саме: лінії електропередач, закопування в землю, радіоканали і т.д.
І тут доречно підкреслити, що кожен власник, конкретної з частин необхідної нам інфраструктури, диктує і нав'язує власні правила гри! Тут йдеться і про завищення реальної ціни оренди, і про шення виконувати абсолютно незрозумілі технічні умови.
Нещодавно був прийнятий закон України № 1834 VIII «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту та електроенергетики, з метою розвитку телекомунікаційних мереж», який регламентує в тому числі і вартість доступу і використання. Але на жаль методики, які вже мали розробити і затвердити профільні міністерства — ще не діють.
Оцінюючи ж орієнтовану вартість прокладки 1 метра кабелю, сьогодні отримуємо мінімальну цифру від 40 грн. Тут закладені проектно-пошукові роботи, розробка та отримання технічної документації, оформлення дозвільної документації, матеріали і власне самі будівельні роботи.
Але на жаль, це далеко не кінцева цифра. Також актуальна необхідність встановлювати професійне обладнання, оплачувати транспортні канали передачі даних, аплінки Інтернет і адміністративні витрати. Незабуваймо також і про недобросовісну конкуренцію на ринку і про бюрократичний механізм радянського зразка, який пожирає не лише масу енергії, а й безцінний час!
Власне, таким чином і формується вартість щомісячної абонплати для кінцевого споживача, яка, якщо чесно, фінансово не відповідає нагальним реаліям. Але кожен, з Інтернет-провайдерів прекрасно розуміє, що підвищення цін до реальних, неминуче призведе до невідворотнього відтоку абонентів. Тим не менш, прогнозуємо, що тенденція підвищення тарифів, яка тільки почалася в 2017 році збережеться і в 2018 році.
Підводячи підсумки бесіди, відзначимо, що викладене, це далеко не всі подробиці, визначаючі витоки сучасного ціноутворення Інтернет, як всім звичної, повсякденної послуги! Проте, зроблене нами відкриття дозволяє більш глибоко поставитися до щоденної праці тих, від кого безпосередньо і залежить сама ідея улюбленого ритму технологічної реальності початку 21 століття.
Інтерв’ю: Хаім Вітенлауд
Коментарі