Президент Петро Порошенко вже рік не підписує внесений ним же і прийнятий Верховною Радою закон про надання державної гарантії 100% всіх вкладів громадян в усіх державних банках (Приватбанку і Укрексімбанку).
Порошенко вже рік «підписує» закон про 100% гарантії вкладів в держбанках
Про це свідчать дані відповідного законопроекту на сайті Ради, передають Українські Новини.
Порошенко зареєстрував його в парламенті 19 грудня 2016 року і визначив як невідкладний для позачергового розгляду.
У пояснювальній записці він зазначив, що відповідні кроки держави повинні стати прикладом для наслідування іншими власниками банків і сприяти посиленню захисту інтересів клієнтів банків.
Рада прийняла законопроект на наступний день після його внесення — 20 листопада 2016 року, а вже 22 грудня 2016 року він був підписаний головою парламенту Андрієм Парубієм і спрямований на підпис Президенту.
Згідно з Конституцією, Президент зобов'язаний підписати закон або повернути в Раду зі своїми пропозиціями для повторного розгляду протягом 15 днів після отримання.
14 травня поточного року Порошенко заявив, що підпише цей закон.
«Ми намагалися ретельно прорахувати можливі ризики, пов'язані з підписанням і введенням в дію закону про гарантування вкладів в Приватбанку. Закон буде підписаний, вето я застосовувати не буду, і вкладникам нічого не загрожує», — сказав він.
Станом на 22 грудня, через рік з дня направлення закону на підпис Президенту, він не підписаний главою держави.
Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів прийняв рішення націоналізувати Приватбанк.
В даний час державою гарантується 100% вкладів тільки в Ощадбанку.
В Укрексімбанку та Приватбанку вклади гарантуються виключно в межах 200 тис. гривень.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 43
Подписать закон может председатель Верховной Рады Украины, но похоже оно и ему не надо.
в теории да (Родовид) на практике госпредприятия потеряют миллионы и миллиарды на счетах, убытки придётся покрывать тому же государству (эмиссией или кредитами). Проще, быстрее и не так разрушительно будет допечатать денег и докапитализировать банк.
Вот с валютой будет сложнее, если курс опять прыгнет в 2-10 раз, могут принудительно перевести вклады в гривну (по нерыночному курсу НБУ) или объявить мораторий на N лет со смешным лимитом.
Валюту в госбанки лучше не нести. Лимиты 2015 года научили распихивать валюту по нескольким банкам, чтобы можно было снять всё сразу вопреки действующим лимитам.
«положим, было что тушить» а как Вы относитесь к результатам аудита не украинскими конторами? и весьма «жиденьких» комментариев в стиле «да они неправильно посчитали, они не знают специфику и т.д.».
речь о том, что конкретно в конце прошлого года надо было успокоить вкладчиков, чтоб они не вынесли всё.
Куда ж тут конкретнее. Правда, как-то дело не пошло.
А добавлять в плюсы Привата что вот банк еще и гарантирует 100 % вкладов нах не нада, должны еще с Ощада снять, так как это не совсем правильно насчет конкуренции между банками.
Гарантии, а у народа спросили — готовы ли они своими деньгами что-то гарантировать кому-то? Нет не думаю!
Пусть депутаты его и аннулируют…
Но для этого нужно уметь публично признавать свои ошибки и каяться…
Скоро уже выборы. И вопрос в том, будет ли эта лживая лицемерная особа и дальше оставаться на посту президента или народ все таки сбросит лапшу с ушей?
Судя по рейтингам вопрос пока открыт. Ибо каждый пятый из голосовавших за него и до сих пор не имеет никаких претензий и готов еще раз «пожити по новому»…