Міністр фінансів України Олександр Данилюк привітав вчорашнє позитивне рішення Лондонського суду з заморожування активів колишніх власників Приватбанку.
Данилюк висловився з приводу заморозки активів колишніх власників ПриватБанку
За його словами, це вдалося зробити не завдяки підтримці прокуратури — як це мало би бути — а незважаючи на всі прямі спроби з боку Генеральної прокуратури завадити цьому процесу.
«Справа Приватбанку – це лакмусовий папірець ефективності роботи правоохоронних органів. На сьогодні держава витратила майже 140 млрд грн на докапіталізацію Приватбанку через те, що раніше з нього були виведені гроші, або надані недостатньо забезпечені кредити, які ніхто не повертає.
Це гроші кожного громадянина, кожного платника податків, і вони мають бути повернуті в державний бюджет. Тут неприпустимі кулуарні домовленності та бездіяльність правоохоронних органів», — зазначив міністр.
За його словами, Генеральна прокуратура робить наступне:
1. Затягується розслідування справ щодо дій колишніх керівників і власників ПриватБанку.
Так державним ПриватБанком було ініційовано порушення 5 кримінальних справ, що наразі розслідуються Генеральною прокуратурою України, зокрема щодо доведення банку до неплатоспроможності, незаконного виведення різними способами коштів з Банку, неналежного використання конфіденційної інформації з серверів банку.
Однак, жодна із цих справ на сьогоднішній день не була передана на розгляд до суду оскільки досудові розслідування у даних провадженнях просуваються вкрай повільно, а в деяких із справ слідчі дії взагалі не ведуться.
2. Порушуються та активно просуваються справи проти чинних службових осіб ПриватБанку, Мінфіну та НБУ.
Генеральною прокуратурою була порушена низка кримінальних справ з приводу начебто незаконних дій службових осіб Приватбанку, Мінфіну та НБУ, у яких слідчі дії активно ведуться.
3. Порушуються та активно ведуться кримінальні справи за фактами залучення банком радників, які займаються документуванням масштабів і схем незаконного виводу коштів з Приватбанку колишніми власниками/менеджментом банку, результати роботи яких будуть використані у судових справах, як в українських так і закордонних юрисдикціях.
«І це тільки декілька прикладів. В контексті цього, «випадкова» зустріч в Амстердамі Юрія Луценко з Ігорем Коломойським саме напередодні суду в Лондоні викликає ще більше питань», — заявив Данилюк.
За його словами, Генеральний прокурор дискредитував себе атаками на нові антикорупційні органи та неспроможній довести до суду важливі для країни справи.
«Я вимагаю відставки Генерального прокурора Юрія Луценка», — додав міністр.
Коментарі - 3
«Я требую отставки Генерального прокурора Юрия Луценко», — добавил министр.
Замнут на междусобойчике?
Или нет, тогда будет видно что за человек.
Показывает Презентации по переговорам Саакашвили, смонитированные по заказу СБУ; лучше бы показал развговоры Коломойского и Боголюбова и экс-топ-менеджмента Привата и лиц, которые были вовлечены в схемы. То как сейчас активы по залогам перерегистрируют по несколько раз и т.д.
Что Луценко что Шокин — одно « *** » с подачи Президента!