У вівторок на валютному ринку дещо змінилося, хоча поки і не змінився загальний тренд по долару. Але дещо уповільнилися темпи девальвації гривні. Причини:
Долар поки росте, але можливий розворот курсу
1) З'явилися великі експортери, які вже витратили отримані раніше гривневі бюджетні вливання і тепер змушені поступово збільшувати свої продажі валюти на міжбанку для покриття податкових розрахунків з державою. Це призвело до зростання пропозиції валюти на торгах і знизило тиск на гривню;
2) Активно йдуть розрахунки компаній-імпортерів за своїми податковими зобов'язаннями до кінця другої декади грудня і це дещо знизило попит на валюту з їх боку на ринку;
3) Починає відчуватися поступове уповільнення ділового ритму у закордонних партнерів українських компаній перед різдвяними святами. Це призводить до зменшення «поспіху» з боку клієнтів по оплаті зовнішньоекономічних контрактів і отже — до зменшення попиту на валюту;
4) Істотно скоротився розрив між готівковим і безготівковим курсами долара на ринку. Ввечері вівторка долар можна було купити в обмінниках по 27,90 гривень і на міжбанківському ринку котирування склали 27,875 / 27,90. Таким чином, вирівнювання котирувань валютного «готівки» і «безготівки» робить практично нецікавою спекуляції між двома сегментами валютного ринку, що також знімає тиск на курс.
Це не означає, що ринок повністю змінив свою орієнтацію по зростанню котирувань долара — вона збереглася. Але те, що темпи падіння гривні сповільнилися — це факт.
В кінцевому підсумку — хоча долар і виріс на міжбанку на 6 копійок — нервозність на ринку почала знижуватися.
Ми не можемо сказати, що проведена сьогодні Нацбанком нарада з 40 найбільшими банками за підсумками року, що минає стала чимось новим і несподіваним для банків і валютного ринку, але чиновники регулятора кілька разів натякали на те, що сплески котирувань на міжбанку їх дуже хвилюють і банкіри сприйняли це як ненав' язливе попередження про те, що Нацбанк може і активніше взятися за фінустанови, які буду відрізнятися сильним задиранням котирувань. Адже неприємності нікому не потрібні. Так що це можна сміливо назвати роз'яснювальною роботою Нацбанку з ринком. Це не стало головною причиною падіння котирувань на готівковому ринку, але в той же час — психологічну підтримку гривні зробило.
Хід торгів 19 грудня:
Уже в першу годину торгів за рахунок перевищення попиту — долар виріс з ранкових 27,81/27,84 гривень до 27,86/27,89 гривень. Але потім потенціал зростання котирувань почав видихатися.
На ринок почали виходити основні продавці валюти і курс до 12 годин майже не змінився -27,865/27,89. НБУ не виходив на ринок з продажем долара в більш публічному форматі аукціону.
Ближче до 13 години котирування застигли в коридорі 27,87-27,87527,90 гривень за долар і більше вже особливо не рухалися до кінця активної частини сесії. Завершилися торги на рівні 27,875/27,90 гривень з досягненням хиткої рівноваги і зниженням нервозності на міжбанку. Основна частина угод за даними ВалКлі пройшло в межах коридору 27,8570-27,8844.
Головні події вівторка на міжбанку:
1) Зростання курсу долара на 6 копійок — з 27,81/27,84 гривень до 27,875/27,90;
2) НБУ на ринок в більш публічному форматі аукціону з продажу долара не виходив;
3) Деяке зниження обсягів і активності валютного міжбанку — зареєстровано 666 угод на суму $382,66 млн у середньозваженому курсу 27,8843.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 4
Ожидаю что сегодня он также не выпрастит больше чем на 5 коп, точнее может быть и меньше.
Также возможен тренд на дальнейшее падение наличного доллара. Легкое и плавное.
СМИ некоторые пользуются паникой рассказывая что курс будет 30, чтобы новость была интересной.
Такими приемами часто пользуется и сам сайт МинФин.