У вівторок тиск на гривню на валютному ринку продовжиться.
Спокою не буде: куди йде курс
Залишки на коррахунках банків на ранок складають 52 млрд гривень, що як і раніше перевищує необхідний рівень ліквідності в системі для виконання нормативу резервування.
Надлишок гривні у клієнтів і фінустанов на фоні попиту на валюту на готівковому ринку і буде основним провокатором подальшого зростання курсу. Деяку підтримку гривні буде надавати наближення періоду основних бюджетних платежів у компаній, що знизить обсяги зайвої гривні у клієнтів.
Але з іншого боку - 19,20 і 21 грудня - три останніх повноцінних робочих дня перед різдвяними вихідними як в ЄС і США, так і в Україні. Це збільшить ділову активність на ринку в цей період і посилить попит на валюту - імпортерам треба встигнути сплатити і отримати товар до настання свят.
Великі соціальні виплати, майбутня видача частини пенсій за грудень і січень одночасно, а також розрив котирувань готівкового і безготівкового долара - провокує спекулятивні ігри з його переливу з одного сегмента валютного ринку на інший, що підтримує високий рівень котирувань як на міжбанку, так і на готівковому ринку.
Вчорашня продаж Нацбанком 75,2 млн долларів на аукціоні для зняття ажіотажу на міжбанку - змогла тільки загальмувати темпи падіння гривні до 10 копійок за день. Кардинально це ситуацію не змінило - попит перевищує пропозицію.
Для зміни тренда на ринку необхідні масовані виходи регулятора з продажами по 30-40 млн доларів щодня. В умовах непрогнозованості термінів нових траншів МВФ - НБУ навряд-чи буде готовий витрачати такі обсяги ЗВР. Швидше за все - він буде тільки гасити періодично виникаючи скачки курсу.
У вівторок перевищення попиту над пропозицією знову буде провокувати новий стрибок курсу, а гра «на підвищення» продовжиться.
«Мінфін» прогнозує на сьогодні новий зліт курсу долара з метою в 27,90-27,95 гривень і широкий коридор на торгах в межах 27,83-27,95 гривень. Спекулянти продовжать спроби розгойдати курс до 28 гривень і вище.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Готівковий долар не виріс, але сильно і не впав.
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 27,65-27,95 і продаж 28,03-28,30 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,80-27,95 гривень та продаж 28,08-28,15 гривень.
Про тенденції на торгах за 18 грудня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю- подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
За офіційним курсом - тільки 17% опитаних вважають, що курс НБУ повернеться нижче 27,50 гривень. 83% - впевнені в його довгостроковому закріпленні вище 27,51 гривень.
За безготівковим курсом на торгах - 24% опитаних впевнені в поверненні котирувань на міжбанку до рівня - нижче 27,50 гривень. 76% - зберігають свої прогнози по довгостроковому закріпленню долара вище 27,51 гривень.
Якщо за вівторок ситуація на міжбанку не зміниться - то Мінфін буде знову змушений підняти основний поріг для опитування до 27,75 за долар, починаючи з завтрашнього дня.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 17
Рынок сам найдет себе нишу, как сейчас наличный курс находит, понижаясь к уровню 28,00.
Просто сезонный фактор. В прошлом и позапрошлом то же самое было.
Да и летом все расслабились, НБУ и импортёры, когда до 25.5 бакс откатываться начал. Сейчас за голову хватаются.
Всё у нас как обычно, зима приходит негаданно-нежданно — 1-го декабря…
Мы не будем жить так, как белорусы или поляки, или чехи.
Не потому что мы глупее или ленивее, нет. Просто мы другие.
Взгляните на последние 500-600 лет истории нашего края, нашей земли.
Что увидите? Правильно. Дикое поле. Казацкие сечи, отступников со всей Евразии и тотальный хаос.
Какая жизненная цель была у казака-наёмника?
Примерно такая же, как и сегодня у «пересічного»…
Это гены, это ДНК…
Просто украинскому народу, не подходит не одна из предложенных или навязанных нам моделей «существования».