30 листопада 2017, 12:46 Читать на русском

Нацбанк підрахував витрати на приборкання банківської кризи

Прямі витрати України на вирішення банківської кризи, що спричинила банкрутство десятків фінансових установ, з 2014 року становили 14% ВВП.

Прямі витрати України на вирішення банківської кризи, що спричинила банкрутство десятків фінансових установ, з 2014 року становили 14% ВВП.
Нацбанк підрахував витрати на приборкання банківської кризи/Фото: ukrinform.ua

Про це заявив заступник глави Національного банку України Дмитро Сологуб на конференції в Києві, пише «УНІАН».

«Прямі витрати України на дозвіл банківської кризи становили близько 14% ВВП, і це ще відносно небагато», — сказав він.

За словами Сологуба, проблеми в банківському секторі України сформувалися не за останні кілька років, а стали наслідком фінансової кризи 2008-2009 років, з яким вітчизняні регулятори так і не змогли впоратися.

«Ці проблеми накопичилися ще з 2008 року і не усувалися через ігнорування реальної ситуації», — підкреслив заступник голови НБУ.

Нагадаємо, в ході очищення банківської системи України Нацбанк з початку 2014 року визнав неплатоспроможними понад 80 фінустанов, які передані в управління Фонду гарантування вкладів фізосіб.

За цей період фонд виплатив вкладникам банків близько 80 мільярдів гривень відшкодування.

Станом на 1 жовтня фонд подав правоохоронцям 3299 заяв щодо неправомірних дій в неплатоспроможних банках на загальну суму 262,3 млрд гривень, в тому числі 435 заяв на 192,2 млрд гривень — щодо власників і топ-менеджерів фінустанов.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися