Мінфін - Курси валют України

Встановити
29 листопада 2017, 14:22

ФГВФО показав, як виводилися гроші з ПАТ «АКБ Банк»

Виведення коштів з ПАТ «АКБ Банк»напередодні визнання його неплатоспроможним відбувалось через схему кредитування та поручительства пов’язаних з акціонерами компаній.

Виведення коштів з ПАТ «АКБ Банк»напередодні визнання його неплатоспроможним відбувалось через схему кредитування та поручительства пов’язаних з акціонерами компаній.
ФГВФО показав, як виводилися гроші з ПАТ "АКБ Банк"/Фото: slovoidilo.ua

Як зазначили у прес-службі Фонду, переважну частину цінних паперів, які перебувають в заставі «АКБ Банк» за вищевказаними кредитними договорами, складають акції прості іменні в бездокументарній формі емітента ПАТ «Південний транспорт». Загальна кількість переданих в забезпечення за кредитами таких акцій — 18 257 896 000 штук.

Також у ФГВФО зазначили, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку в 2015 році включила ПАТ «Південний транспорт» до переліку емітентів, що мають ознаки фіктивності, а цінні папери такими, що мають ознаки фіктивності.

Згідно останнього розміщеного річного фінансового звіту ця компанія є збитковою, окрім того вона зареєстрована на тимчасово окупованій території АР Крим.

Слід зауважити, що рішення, прийняті на засіданнях кредитного комітету ПАТ «АКБ Банк», за участю членів правління, які стосувалися видачі кредитних коштів або зміни умов кредитування позичальників, не лише були достеменно відомі Спостережній раді банку, але й узгоджувалися з нею.

З цього випливає, що топ-менеджери та акціонери банку були причетні до виведення коштів банку через укладання свідомо невигідних для банку (у т.ч. удаваних) угод. Це негативно вплинуло на статутну діяльність та призвело до виникнення фінансових втрат та збитків, внаслідок чого ефективна робота банку стала неможливою.

В результаті вказаних дій та бездіяльності посадових осіб було завдано значної матеріальної шкоди на суму, яка перевищує 700 млн грн, що становить 2/3 від загального кредитного портфелю банку.

Крім того, «АКБ Банк» виступив майновим поручителем за кредитом, який Meinl Bank (Австрія) видав кіпрській компанії Agalusko Investment LTD. У забезпечення позики були передані кошти на 9 млн долл, які були на кореспондентському рахунку «АКБ Банку» в австрійській фінустанові.

За вказаним фактами відкрито кримінальне провадження та відповідні відомості внесені в ЄРДР.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися