28 листопада 2017, 11:26 Читать на русском

Валютний ринок у вівторок: долар зросте

У вівторок на міжбанку очікується зростання активності учасників ринку з поступовим зростанням валютних котирувань.

У вівторок на міжбанку очікується зростання активності учасників ринку з поступовим зростанням валютних котирувань.
Валютний ринок у вівторок: долар зросте/Фото: podrobnosti.ua

Основних причин дві:

1) Завершилася дія фактора збільшення обов'язкових продаж експортерів у зв'язку з вихідним у США (23 листопада) та зарахуванням минулої п'ятниці виручки українським підприємствам за два дні. Ці суми вже продані вчора, і тому більшої пропозиції валюти не буде, а та валюта, яка буде запропонована — не буде «дешевою».

2) Наблизився кінець місяця (на останній день великих платежів у валюті ніхто не залишає), і клієнти почали закривати свої розрахунки на звітну дату. Це з одного боку — збільшує попит, а з іншого — стимулює активну роботу спекулянтів. У них досить активна пора для заробітку на арбітражі. Це збільшить статистику торгів.

Продавати валюту будуть ті компанії — у кого вже немає гривні від повернення ПДВ. Тим більше, що коррахунки банків впали на 5,1 млрд гривень — до 49,6 млрд. А це означає, що поступово гривню клієнти витрачають як на проведення поточних операцій, так і на зовнішньоекономічні розрахунки за рахунок купівлі валюти на міжбанку. Зниження ліквідності в банківській системі може дещо ослабити тиск на гривню, але в цілому — тенденція до подорожчання валют збережеться за рахунок купівель великими імпортерами енергоносіїв, а також компаніями, що торгують товарами народного споживання та електроніки перед сезоном новорічних продаж.

«Мінфін» прогнозує на вівторок коридор по курсу долара у межах 26,83-26,89 гривень при обсягах операцій — до 340-380 млн доларів і здійсненні до 550 угод.

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Долар зупинився у своєму зростанні у більшості обмінних пунктів, а деякі оператори цього ринку знизили котирування. Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 26,50-26,79 і продаж 26,80-26,95 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,65-26,76 гривень та продаж 26,79-26,85 гривень.

Стосовно тенденцій на торгах за 27 листопада можна ознайомитися тут, а графік котирувань по долару, евро та рублю — подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

У вівторок ситуація щодо прогнозів офіційного курсу покращилася для гривні. 22% (вчора було 10%) опитаних вважають, що курс НБУ буде нижче 26,75 гривень. 78% все ще впевнені у його довгостроковому поверненні до рівня вище 26,76 гривень.

Щодо міжбанківського курсу ситуація схожа. 21% (було 15%) респондентів сподівається на повернення котирувань міжбанку до рівня — нижче 26,75 гривень. 79% — припускає його закріплення вище 26,76 гривень.

Свої прогнози щодо офіційного та ринкового курсу долара ви можете залишити тут:

Слідкуйте за цікавими та ексклюзивними матеріалами «Мінфіна» у Viber

Коментарі - 5

+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
28 листопада 2017, 11:58
#
Постепенный рост логичен по всем показателям, уменьшение остатков на кор.счетах сейчас глобально ничего не сыграет.
Супер спроса также на доллар не ожидается.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
28 листопада 2017, 11:59
#
Идем опять к 26,90
+
+15
serega k
serega k
28 листопада 2017, 13:21
#
Вы постоянно пишите о так называемых «спекулянтах» неужели на меж банке не понятно кто ими является? Почему нельзя ввести санкции против спекулянтов или разработать поправку в которой заниматься спекуляцией становится не выгодно. Почему из за действий 10 — 15 человек должно страдать все население Украины?
+
+4
energy1
energy1
28 листопада 2017, 15:17
#
Мне тоже дико видеть констатацию того факта, что спекуляция из криминального фактора перекочевала в фактор экономический, который используется для анализа нашего валютного рынка. В любой цивилизованной стране спекулятивные действия на бирже попросту влекут за собой судебное разбирательство и немалый тюремный срок.
+
+10
AleksandrBank
AleksandrBank
28 листопада 2017, 15:26
#
Когда были скачки с курсами, НБУ жестко бил по рукам банкам-спекулянтам, просто отказывал с покупке и т.д., запрещал на день или пару работать на межбанке.
Пара таких трюков и спекулянты бысто пристрнятся
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися