27 листопада 2017, 11:23 Читать на русском

Міжбанк: час купувати валюту

Міжбанк: час купувати валюту

У понеділок гривня може активно поборотися з доларом «за місце під сонцем» і трохи зміцнитися на міжбанку.
Міжбанк: час купувати валюту/Фото: rbc.ua
У понеділок гривня може активно поборотися з доларом «за місце під сонцем» і трохи зміцнитися на міжбанку.
Основних причин дві:
1) Після вихідного дня у США — американські банки зарахували п'ятницею валютну виручку українським експортерам практично за два дні. Сьогодні половина з цієї суми вийде на ринок у вигляді обов'язкових продажів. Це збільшить пропозицію долара на ринку;
2) Наближається кінець місяця і клієнти почнуть закривати свої розрахунки на звітну дату. Комусь із них ще буде вистачати гривні від недавнього відшкодування ПДВ, але багато хто вже не має надлишку гривні і будут продавати валюту для покриття поточних платежів. Це також додасть пропозиції валюти на ринку і спрацює на користь гривні.
«Зіпсувати» сприятливий для гривні розклад на міжбанку можуть великі імпортери енергоносіїв і оптові покупці товарів широкого вжитку. Одні скуповують валюту для своїх закупівель зростаючої в ціні нафти, інші — після «чорної п'ятниці» та «чорних» вихідних, і будуть поспішати з оплатою своїх валютних контрактів з постачання товарів перед новорічними святами. Це може збільшити попит на валюту і буде працювати на зміцнення долара.
Але в цілому, «Мінфін» не очікує сьогодні зростання котирувань долара на міжбанку і впевнений в деякому зміцненні гривні на міжбанку на фоні зростання показників торгів.
«Мінфін» прогнозує коридор по курсу долара в межах 26,78-26,85 гривень при обсязі операцій — до 340-380 млн доларів і укладанні до 550 угод. Падіння котирувань через надлишок пропозиції може спокусити НБУ вийти на ринок з купівлею долара, але особливих обсягів скупки не відбудеться. Справа в тому, що якщо долар просяде нижче порога в 26,75 гривень — почнеться активна купівля валюти великими нафтотрейдерами, що призведе до відновлення рівноваги попиту та пропозиції на міжбанку без особливої ​​участі НБУ.
Але в цілому, зміцнення гривні в понеділок ми вважаємо ситуативним і короткостроковим. Гривнева ліквідність в банківській системі перебуває на високому рівні і це тисне на курс.

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Зростання готівкового долару зупинилося.
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 26,60-26,78 і продаж 26,83-26,98 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,65-26,75 гривень та продаж 26,78-26,85 гривень.
Про тенденції на торгах за 24 листопада можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю — подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

У понеділок ситуація за прогнозами офіційного курсу знову не на користь гривні. 10% (в п'ятницю було 18%) опитаних вважають, що курс НБУ буде нижче 26,75 гривень. 90% впевнені в його довгостроковому поверненні до рівня вище 26,76 гривень.
За міжбанківським курсом також прогноз для гривні не радує, хоча сильно песимістів не додалося. Тільки 15% (було 18%) респондентів вірить в повернення котирувань на міжбанку до рівня — нижче 26,75 гривень. 85% опитаних — припускає його довгострокове закріплення вище 26,76 гривень.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися