25 листопада 2017, 14:55 Читать на русском

Ігри та майнінг криптовалют активізували зростання ринку GPU

Ринок графічних процесорів переживає справжній бум. У третьому кварталі 2017 року всі основні гравці змогли помітно збільшити поставки GPU.

Ринок графічних процесорів переживає справжній бум.
Фото: kdnuggets.com

Про це свідчать дані звіту компанії Jon Peddie Research, повідомляє ITC.

Поставки графічних чіпів збільшилися на 9,3% в порівнянні з попереднім кварталом. Якщо ж порівнювати з аналогічним періодом попереднього року, то помітне зростання поставок відеокарт настільного класу на 2%, але в мобільному сегменті спостерігається зниження на 6%.

Причиною такої ситуації називають високий попит на настільні відеокарти з боку гравців і майнерів криптовалют. Тому обсяги поставок GPU у Nvidia і AMD виявилися вищими, ніж звичайні показники.

Найкраще справи в третьому кварталі 2017 року йшли у Nvidia. Компанія змогла наростити обсяг поставок на значні 29,5% в порівнянні з попереднім кварталом.

Завдяки цьому ринкова частка GPU Nvidia зросла відразу на 3 процентних пункти — з 16,3% до 19,3%. Причому, у Nvidia спостерігається істотне зростання поставок відеочипів як в настільному (на 34,7%), так і в мобільному (на 22,4%) сегментах.

У AMD теж вийшов хороший квартал, хоча і не настільки видатний, як у Nvidia. Компанія змогла збільшити поставки графічних процесорів на 7,6% в порівнянні з попереднім кварталом. Найбільший приріст зафіксовано в сегменті настільних рішень — 16,1%.

В основному, це пов'язано з високою популярністю відеокарт цього виробника серед майнерів криптовалют. Збільшення обсягу поставок мобільних GPU склало 5,2%.

Що стосується гібридних процесорів AMD APU з інтегрованими графічними рішеннями, то тут спостерігається менш значний приріст поставок: 7,1% в настільному сегменті і 2,2% в мобільному сегменті.

Незважаючи на приріст поставок GPU виробництва AMD у всіх сегментах, ринкова частка компанії на ринку графічних рішень скоротилася на 0,2 процентних пункту і склала 13,0%.

Компанія Intel також змогла наростити поставки своїх графічних рішень в третьому кварталі 2017 року — на 5,0% в порівнянні з попереднім кварталом.

При цьому в настільному сегменті спостерігається збільшення поставок GPU на 5,0%, в мобільному — на 5,9%. Разом з тим, ринкова частка Intel знизилася на 2,8 процентних пункту до рівня 67,8%.

Також наголошується, що в третьому кварталі 2017 року обсяг поставок дискретних графічних чіпів (сукупно для настільних систем і ноутбуків) збільшився на 34,7% в порівнянні з попереднім кварталом і на 11,7% в порівнянні з третім кварталом 2016 року.

У Intel 99% усіх проданих процесорів оснащені інтегрованим графічним ядром. У той же час у компанії AMD лише 66% несерверних процесорів містять вбудоване графічне рішення. Nvidia реалізує виключно дискретні графічні процесори.

Серед інших цікавих фактів ринку графічних рішень третього кварталу 2017 року можна відзначити:

  • Рівень впровадження GPU (включаючи інтегровані і дискретні рішення) в комп'ютери склав 144%. Так як в одному комп'ютері або ноутбуці може одночасно використовуватися і вбудований в процесор GPU, і дискретна відеокарта, цей показник становить понад 100%. Іншими словами, графічних процесорів поставляється більше, ніж комп'ютерів. Цей показник знизився на 1,28% в порівнянні з попереднім кварталом.
  • Дискретні графічні рішення встановлюються в 39,55% продаваних комп'ютерів. Цей показник в третьому кварталі збільшився на 4,18%.
  • Глобальний ринок комп'ютерів збільшився на 10,31% в порівнянні з попереднім кварталом, але знизився на 2,06% в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.
  • Поставки настільних відеокарт збільшилися на 29,05% в порівнянні з попереднім кварталом.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама