24 листопада 2017, 9:44 Читать на русском

У ФГВФО назвали умову повернення великих вкладів з «Дельта Банку»

Великі вкладники ліквідованого «Дельта Банку», вклади яких перевищують гарантовану суму відшкодування 200 тис. грн, зможуть повернути свої гроші в загальному обсязі на 8,8 млрд грн тільки у випадку звільнення активів банку з під застави ряду забезпечених кредиторів.

Великі вкладники ліквідованого «Дельта Банку», вклади яких перевищують гарантовану суму відшкодування 200 тис.
У ФГВФО назвали умову повернення великих вкладів з "Дельта Банку"/Фото: rbc.ua

Про це сказав заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик, пише УНІАН.

«Ці структури уклали договори застави з „Дельта Банком“, щоб їх зобов'язання задовольнялися позачергово. Теоретично маючи активи, які покривають всю третю і четверту чергу кредиторів, в яких вкладники банку, на практиці ймовірність погашення зобов'язань перед цими вкладниками залежить від того, що буде із зобов'язаннями перед забезпеченими кредиторами», — пояснив представник фонду.

За його словами, при балансовій вартості активів «Дельта Банку» в 94,3 млрд грн їх ринкова вартість становить всього 27,4 млрд. Але навіть при реалізації активів за такою вартістю виручка покриє виплати вкладникам третьої черги (вже виплачені внески в межах гарантованої суми 200 тис. грн на загальну суму 15,5 млрд грн) і четвертої черги (вклади «200+» на 8,8 млрд грн).

«Крім проблем судової та виконавчої систем, що перешкоджають реалізації цих активів, є ще одна специфіка „Дельта Банку“: його кращі активи знаходяться в заставі за зобов'язаннями перед забезпеченими кредиторами, вимоги яких повинні погашатися поза черговості», — додав Оленчик.

Представник Фонду гарантування повідомив, що серед цих кредиторів «Ощадбанк» з вимогами на 1,7 млрд грн, ДІУ (3,9 мільярда грн) і низка кредиторів, що мають відношення до групи «Фокстрот» (5 млрд грн).

При цьому Оленчик відзначив, що договори з забезпеченими кредиторами є нікчемними, але кредитори з цим не згодні, в зв'язку з чим йдуть тривалі судові процеси з «Ощадбанком», ДІУ, «Фокстротом».

«Суди проходять з перемінним успіхом, але в цілому, у нас є обгрунтовані очікування, що якщо не з усіх 11 мільярдів, то хоча б з значної частини цієї суми буде знято обтяження, і ми зможемо продати активи, щоб виплатити кошти вкладникам», — сказав представник Фонду гарантування.

Також він повідомив, що фонд працює в цьому напрямку спільно з об'єднанням великих вкладників «Дельта Банку», для яких абсолютно очевидно, що шанси повернути вклади нульові при наявності обтяження забезпечених кредиторів, навіть в разі ефективного продажу активів.

У фонді повідомили, що громадська організація «Союз вкладників „Дельта Банку“ вже ініціював судові розгляди з ще одним забезпеченим кредитором — Національним банком України, який має претензії на активи в розмірі 9 мільярдів гривень.

Нагадаємо, 2 березня 2015 року в банку працювала тимчасова адміністрація, а з 8 жовтня 2015 року Фонд гарантування приступив до ліквідації фінустанови.

Коментарі - 1

+
0
ostrost
ostrost
24 листопада 2017, 22:30
#
Жуліки і бариги правлять бал а смотрящі кришують…
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися