23 листопада 2017, 16:02 Читать на русском

Через схеми з Експобанку виведено активів на понад мільярд гривень

Під час тимчасової адміністрації та ліквідації уповноваженою особою Фонду гарантування було виявлено схему із виведення коштів, розміщених на кореспондентських рахунках Експобанку, за участі юридичних осіб-нерезидентів.

Під час тимчасової адміністрації та ліквідації уповноваженою особою Фонду гарантування було виявлено схему із виведення коштів, розміщених на кореспондентських рахунках Експобанку, за участі юридичних осіб-нерезидентів.
Через схеми з Експобанку виведено активів на понад мільярд гривень/Фото: bankruptcy-ua.com

Оціночна вартість активів, включених до ліквідаційної маси банку, є у понад 3,5 рази меншою за балансову вартість – 1 077,99 млн грн та 3 811,27 млн грн відповідно.

Як зазначає Фонд гарантування вкладів, за декілька днів до введення тимчасової адміністрації у банк (12 вересня 2014), було погашено ощадні сертифікати на пред’явника в доларах на загальну суму в еквіваленті 38,93 млн грн. Сертифікати були пред’явлені однією фізичною особою. 

«Отримані такими чином кошти, після конвертації, частково були роздроблені між іншими вкладниками Банку на суми, що не перевищували гарантовані 200 тис грн», — йдеться у повідомленні.

Аналогічні факти дроблення встановлені і щодо коштів належних колишньому керівництву банка та наближених до них осіб.

Так, 26 вересня 2014 року, через день після запровадження у банку тимчасової адміністрації, відбулося списання MEINL BANK AG коштів, розміщених на кореспондентському рахунку АТ «КБ „Експобанк“, у сумах $21 477 464,34 доларів та 13 586 368,06 євро, у рахунок погашення кредитних зобов’язань компаній-нерезидентів.

У Фонді кажуть, що ці кошти, якістановили 14,8% загальних активів банку, свого часу були передані у забезпечення виконання зобов’язань за кредитами семи компаній-нерезидентів. При цьому, метою їх кредитування була купівля дебіторської заборгованості у АТ «КБ «Експобанк». Але на сьогоднішній день жодна з семи компаній дебіторської заборгованості АТ «КБ «Експобанк» не купувала.

Крім того, протягом липня – вересня 2014 року службовими особами АТ «КБ «Експобанк», шляхом зловживання своїм службовим становищем, укладались удавані (кредитні) угоди у тому числі з іншими банками.

Так, в одному із банків АТ «КБ «Експобанк» було оформлено кредитні договори на суму 131 млн грн, у забезпечення за якими було передано кілька об’єктів нерухомості у Києві, ринкова вартість яких майже на 30% перевищувала суму кредитів.

Суми кредитних коштів були виведені з банку. У подальшому банк-кредитор передав право вимоги за вказаними кредитними договорами іншій юридичній особі, яка оперативно стягнула заставне майно на свою користь.

«На сьогодні, у судовому порядку вдалося скасувати більшість реєстраційних дій щодо реєстрації права власності на нерухоме майно Експобанку за третіми особами»,- йдеться у повідомленні.

Найсуттєвіша група активів банку – кредитний портфель. «На папері» кредити фізичних та юридичних осіб складають майже 40% затвердженої ліквідаційної маси – 1 497,80 млн грн. У той же час незалежні оцінювачі оцінили їх у понад 7,5 разів менше – 198,69 млн грн.

Станом на 1 жовтня 2017 року вкладникам банку виплачено 286,26 млн грн гарантованого відшкодування за вкладами.

При цьому, 99.9% кредитного портфелю не обслуговується.

Загальна сума акцептованих вимог кредиторів банку станом на 1 жовтня 2017 року – 1 682,68 млн грн.

Коментарі - 3

+
0
ostrost
ostrost
23 листопада 2017, 17:15
#
Разокрали воры-банкиры под руковоством парашенка и лерки-аблигации половину банков, кинули народ и бизнес а теперь смеются с лохов-украинцев. А НАБУ и прочие БУ-БУ нифига не делают…
+
0
mary27
mary27
23 листопада 2017, 21:07
#
Сами-то поняли, что написали?
Собственники банка выводили средства через ''Meinl bank AG'', а виновата почему-то снова ''злая Гонтарева''.
+
0
Antonio .
Antonio .
24 листопада 2017, 12:24
#
А причем тут собственники, средства вывели после введение временной администрации.
Все вопросы к «злой Гонтаревой».

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися