15 листопада 2017, 9:56 Читать на русском

Фонд гарантування оприлюднив деталі виведення активів з Укргазпромбанку

З метою виведення активів в Укргазпромбанку проводилось «схемне кредитування» групи компаній для фінансування спільного неіснуючого будівництва на суму 57,6 млн грн.

З метою виведення активів в Укргазпромбанку проводилось «схемне кредитування» групи компаній для фінансування спільного неіснуючого будівництва на суму 57,6 млн грн.
Схема була реалізована напередодні запровадження тимчасової адміністрації / Фото Укргазпромбанк

Як повідомили в Фонді гарантування вкладів, нераціональне управління кредитними ресурсами банку стало причиною того, що були профінансовані на 365,68 млн грн проекти, які виявились збитковими.

ФГВФО стверджує, що банк з метою погашення проблемної заборгованості позичальниками приймав на баланс іпотечне нерухоме майно за оціночною вартістю, яка у рази перевищувала ринкову.

У результаті таких дій на баланс банку було прийнято низьколіквідне майно за високою балансовою вартістю (земельні ділянки сільськогосподарського призначення, на продаж яких в країні діє мораторій).

До введення тимчасової адміністрації, великим позичальником банку, засновники та посадові особи якого були наближені до керівництва банку, укладено низку договорів зарахування зустрічних однорідних вимог з вкладниками, які є пов’язаними з банком особами.

Незважаючи на всі спроби банку визнати в судовому порядку ці договори нікчемними, станом на сьогоднішній день існує рішення з зобов’язанням банку здійснити зарахування на $1,425 млн, йде мова в повідомленні.

За фактами виявлених у банку маніпуляцій, у тому числі із активами, станом на 23 жовтня 2017 року уповноваженою особою Фонду гарантування на здійснення ліквідації Укргазпромбанку подано 22 заяви до правоохоронних органів про вчинення кримінальних правопорушень на загальну суму 442,23 млн грн.

Балансова вартість активів Укргазпромбанку, включених до ліквідаційної маси банку, склала 1,10055 млрд грн, незалежні оцінювачі оцінили їх у 277,10 млн грн.

В ФГВФО також повідомили, що 81,3 % активів банку — кредити юридичних та фізичних осіб. Балансова вартість кредитного портфелю — 894,86 млн грн, оціночна вартість — 116,06 млн грн. Сума акцептованих кредиторських вимог – 637,1 млн грн, вкладникам здійснено виплати гарантованого відшкодування – на 217,6 млн грн.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися