14 листопада 2017, 18:57 Читать на русском

НБУ розширює можливості бізнесу з репатріації дивідендів

Національний банк розширює можливості бізнесу з репатріації дивідендів за кордон в іноземній валюті.

Національний банк розширює можливості бізнесу з репатріації дивідендів за кордон в іноземній валюті.
Фото: wikipedia.org

Відтепер українські компанії зможуть сплачувати іноземним інвесторам дивіденди, нараховані не лише за 2014-2016 рр., як було досі, а й за період до 2013 року включно.

Щомісячний ліміт на такі операції становитиме не більше $2 млн на одну юридичну особу (емітента, депозитарну установу або іноземного інвестора).

Разом з тим репатріація дивідендів, нарахованих за 2014-2016 роки, відбуватиметься, як і раніше, в межах щомісячного ліміту на рівні $5 млн на одну юридичну особу.

Крім того, резиденти-позичальники, які перебувають в процесі ліквідації, зможуть здійснювати дострокове погашення зовнішніх запозичень від нерезидента-кредитора (за кредитним договором/договором позики згідно з порядком (черговістю) задоволення вимог кредиторів, визначеним законодавством України).

Відповідний пункт буде додано до переліку виключень із заборони на дострокове погашення зовнішніх запозичень резидентом на користь нерезидента.

За оцінками Нацбанку, зазначені кроки не призведуть до значного зростання попиту на іноземну валюту (наразі купівля валюти з метою репатріації дивідендів, нарахованих за 2014-2016 рр., становить менше 4% попиту на валюту міжбанківському ринку). Відтак, вони не спричинять додаткового тиску на міжбанківському валютному ринку.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися