7 листопада 2017, 11:19 Читать на русском

Валютний ринок: долар падає — лови момент

У вівторок на валютному ринку ситуація залишиться сприятливою для гривні, хоча протистояння курсових інтересів великих клієнтів тільки посилиться.

У вівторок на валютному ринку ситуація залишиться сприятливою для гривні, хоча протистояння курсових інтересів великих клієнтів тільки посилиться.
Валютний ринок: долар падає - лови момент/Фото: rbc.ua
У вівторок на валютному ринку ситуація залишиться сприятливою для гривні, хоча протистояння курсових інтересів великих клієнтів тільки посилиться.

Фактори, які будуть основними мотиваторами поведінки ринку сьогодні:

1) Завершено період покупки валюти для репатріації дивідендів у «дочок» іноземних компаній. Це знизить попит на валюту і буде допомагати гривні;
2) Тривають розрахунки клієнтів з бюджетом за підсумками третього кварталу, що зменшує тиск на курс з боку імпортерів та стимулює експортерів щодо продажі валютної виручки;
3) Низькі залишки на коррахунках банків. На ранок вівторка вони фактично ще впали на 179 млн гривень — до 41,6 млрд гривень. Це зв'язує руки спекулянтам і не дозволяє їм активно «розгойдувати» курс;
4) Готівковий курс швидко зреагував на вчорашнє падіння долара на міжбанку незначним зниженням котіровок.Це скоротило розрив між готівковим та безготівковим курсами і знизило спекулятивний інтерес по переливам валюти з одного сегмента ринку на інший. При цьому попит на валюту зберігається на високому рівні. Але в цілому — це теж позитивний сигнал для українського ринку.
Більшість цих факторів психологічно працює на зміцнення гривні, хоча ефект від такого розкладу сил на міжбанку — дуже короткочасний. При нашому низькому за обсягами ринку — будь-які купівлі трьох-п'яти великих імпортерів здатні дуже швидко розгорнути тренд на міжбанку. Тому поки зміцнення позицій гривні носить більше ситуативний характер без ознак стійкого тренда.
За прогнозами «Мінфіну» на сьогодні очікується продовження зниження котирувань долара — в межах коридору 26,75-26,82 гривень.
Ми зберігаємо наш прогноз в частині того, що падіння котирувань валюти буде короткочасним — до того моменту поки клієнти не закриють своїх розрахунків з бюджетом за третій квартал. Обсяг операцій складе до 350-390 млн доларів при укладанні до 520-590 угод.
Ймовірність виходу Нацбанку з інтервенцією по викупу надлишку долара збільшилася, хоча великих обсягів скупки регулятором ми не очікуємо. Нафтотрейдери будуть викуповувати основну частину надлишкової пропозиції на ринку і складуть конкуренцію НБУ з викупу валюти.

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Долар в більшості обмінників знизився при продажу до 26,88-26,95 гривень.
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 26,68-26,83 і продаж 26,88-27,00 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,80-26,85 гривень та продаж 26,89-27,00 гривень.
Про тенденції на торгах за 6 листопада можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю — подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

У вівторок на думку читачів «Мінфіну» перспективи офіційного курсу гривні значно покращилися. Вже 51% (вчора таких було тільки 28%) опитаних вважають, що курс НБУ надовго залишиться нижче 27,00 гривень. 49% поки розраховують на те, що він скоро повернеться до рівня вище 27,01 гривень.
За ринковим курсом думки опитаних аналогічні прогнозам за офіційним курсом. 52% впевнені в збереженні котирувань на міжбанку нижче рівня 27,00 гривень, 48% респондентів — припускають його швидке повернення вище 27,01 гривень.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber

Коментарі - 3

+
+43
Nekrasov
Nekrasov
7 листопада 2017, 12:43
#
Ну определенная логика «Минфина» в покупке валюты сегодня действительно есть. Атракцион неслыханной щедрости по сбросу валюты скоро закончится, так что на падении стоит покупать…
+
0
gena88
gena88
7 листопада 2017, 14:11
#
Биткойн нодо брать а не доллар
+
+35
Nekrasov
Nekrasov
7 листопада 2017, 15:03
#
Лохотрон этот Ваш биткоин с самокотировками и узким кругом реальных покупателей. Китай наше все…
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама