4 листопада 2017, 13:14 Читать на русском

Великі японські банки замінять 30 тис. службовців на алгоритми

Три найбільші японські фінансові компанії роблять ставку на автоматизацію, щоб скоротити збитки.

Три найбільші японські фінансові компанії роблять ставку на автоматизацію, щоб скоротити збитки.
Фото: ropicalisland.de

Частина співробітників переведуть в інші відділи, деяких звільнять, а штат фахівців з фінтеху, навпаки, збільшать. При цьому загальне число робочих місць, переданих роботам, досягне 30 000, повідомляє Хайтек.

Однією з перших процес автоматизації робочих процесів запустить японська банківська холдингова компанія Mizuho Financial Group. До 2021 року MFG автоматизує завдання, які сьогодні виконує 8 000 співробітників. До 2026 року роботи займуть вже 19 000 робочих місць.

За даними Nikkei Asian Review, чистий прибуток MFG з квітня по вересень впав приблизно на 20%. Новий план реорганізації компанії допоможе скоротити витрати за рахунок автоматизації.

Наприклад, холдинг планує консолідувати роботу банківських службовців, щоб їм не доводилося виконувати одні і ті ж дії. Також близько 100 рутинних робочих завдань візьме на себе нова роботизована система обробки. Поки MFG використовувала її тільки для введення даних при оформленні рахунків для трастів в онлайн-режимі.

До 2020 року компанія підключить до системи від 20 до 30 банківських відділень, а в майбутньому реорганізації піддасться 800 філій. Близько 200 співробітників, чиї робочі завдання будуть виконувати алгоритми, перейдуть на роботу в головний офіс вже цієї осені. Також Mizuho планує збільшити штат експертів з фінтеху.

Поміняти підхід до роботи має намір і банківська корпорація Sumitomo Mitsui Financial Group. У найближчі три роки компанія переведе в цифровий формат частину сервісів, що надаються банківськими відділеннями. SMFG вже відкрила в Японії 9 дата-центрів, які будуть займатися обробкою нових даних. До 2020 року задачі 4 000 співробітників будуть виконувати алгоритми.

Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ також готується до реструктуризації. За словами президента банку Канецугу Міці, традиційна модель роботи комерційного банку привела до рецесії. У цих умовах компанія вимушена зробити ставку на цифрові технології і скоротити кількість підрозділів.

Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ належить найбільшій фінансовій групі Японії Mitsubishi UFJ Financial Group. Всього MUFG планує автоматизувати 9 500 робочих місць, в тому числі замінити алгоритмами 30% персоналу в Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ.

Раніше «Мінфін» повідомляв, що найбільша фінансово-кредитна установа в канадській провінції Альберта ATB бере участь в тестуванні 48-дюймового (близько 122 см) робота-гуманоїда на ім'я Pepper.

Коментарі - 1

+
0
ballistic
ballistic
4 листопада 2017, 13:58
#
Штучний Інтелект наступає…
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися