31 жовтня 2017, 19:16 Читать на русском

Три чверті банків очікують пожвавлення корпоративного кредитування — НБУ

Банки очікують зростання кредитування в усіх сегментах протягом наступних 12 місяців, найбільш оптимістичні очікування стосуються корпоративного кредитування.

Банки очікують зростання кредитування в усіх сегментах протягом наступних 12 місяців, найбільш оптимістичні очікування стосуються корпоративного кредитування.
Фото: rbc.ua

Про це йдеться в аналітичному звіті «Опитування про умови кредитування», оприлюдненому Національним банком.

Опитування проводилося з 21 вересня до 9 жовтня 2017 року та стосувалося результатів за третій квартал цього року, а також очікувань на четвертий квартал та наступні 12 місяців. У ньому взяли участь кредитні менеджери 67 банків, на які припадає 97% загальних активів банківської системи.

Частка банків, які вважають, що корпоративне кредитування збільшиться протягом наступних 12 місяців, склала 76% (у другому кварталі – 68%). Вищих обсягів кредитування домогосподарств очікує 64% опитаних. Традиційно оптимістичними є очікування припливу депозитів населення та бізнесу.

У третьому кварталі збільшився попит на всі види корпоративних кредитів. На думку опитаних банків, це пов’язано зі зниженням відсоткових ставок, потребами підприємств в оборотному капіталі та інвестиціях, а також необхідністю реструктурувати борги.

У секторі домогосподарств, через пожвавлення на ринку нерухомості та зниження ставок суттєво зріс попит на іпотечні кредити. У той же час збільшення кредитів у споживчому сегменті було помірним.

Основним драйвером тут стало покращення споживчих настроїв населення. На четвертий квартал банки очікують зростання попиту на кредити як корпораціям, так і домогосподарствам.

Банки вважають, що кредитний та валютний ризик виросли у третьому кварталі і ця тенденція продовжиться до кінця року. Водночас процентний ризик та ризик ліквідності знизилися, а операційний – не змінився.

У третьому кварталі стандарти кредитування в більшості банків не змінилися, хоча окремі великі банки підвищували їх для споживчого сегменту. При цьому банки схвалювали більше заявок як на корпоративні, так і на споживчі кредити завдяки зниженню відсоткових ставок.

У наступному кварталі більшість банків очікує пом’якшення або незмінності стандартів кредитування у всіх сегментах.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися