У разі виявлення помилки, допущеної в попередніх звітних періодах, страхувальник може здійснити самостійне виправлення такої помилки в поточному звіті з ЄСВ. Про це розповіли податківці в консультації від 03.10.2017 р № 16871/5/99-99-13-02-01-16.
ДФС розповіла, як страхувальнику виправити помилки у звіті з ЄСВ
Як повідомляється, таблиця 6 додатка 4 (звіт по ЄСВ) призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці.
Якщо працівнику в поточному місяці проведено нарахування індексації за попередні періоди, зазначене нарахування ЄСВ здійснюється в місяці його фактичного нарахування (поточному) без віднесення до відповідних місяцях, за які проведено дане нарахування.
У разі ж виявлення помилки, допущеної в попередніх звітних періодах, страхувальник може здійснити самостійне виправлення такої помилки в поточному звіті з ЄСВ із застосуванням кодів типу нарахувань, передбачених п. 9 р. IV Порядку № 435.
При цьому внесення від'ємних значень сум нарахованої заробітної плати (доходу) допускається лише:
- при відображенні сум перерахунків заробітку (доходу), які пов'язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв'язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах;
- при відображенні сторнованих сум відпускних та допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах.
Коментарі