26 жовтня 2017, 11:56 Читать на русском

Прокуратура проводить обшук у екс-керівників банку «Капітал». Фото

Головна військова прокуратура проводить обшуки у екс-керівників банку «Капітал» у справі екс-міністра Олександра Клименка.

Головна військова прокуратура проводить обшуки у екс-керівників банку «Капітал» у справі екс-міністра Олександра Клименка.
Прокуратура проводить обшук у екс-керівників банку "Капітал"/Фото: vesti-ukr.com

Згідно із повідомленням ГПУ, 26 жовтня слідчі проводять обшуки за місцями проживання осіб, причетних до керівництва банку «Капітал», та місцем розташування офісних приміщень, які використовуються бізнес-структурами кінцевого власника цього банку в бізнес-центрі «Гулівер».

За даними слідства, впродовж 2011-2013 років саме завдяки банку «Капітал» здійснювались грошові перерахування, «направлені на незаконне відшкодування ПДВ, функціонували так звані „податкові майданчики“ та забезпечувалось переведення грошей з іноземних країн на банківські рахунки підконтрольних Клименку підприємств (група „Юнісон“).

Клименка підозрюють у завданні матеріальної шкоди державі у великому розмірі та у вчиненні у 2011-2017 роках легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом організованою групою в особливо великих розмірах.

»На причетність у вчинених Клименком злочинах наразі перевіряються колишні службові особи банку «Капітал» та його кінцевий власник громадянин Е., який, окрім українського громадянства, має громадянство Ізраїлю", – йдеться у повідомленні Генпрокуратури.

За даними слідчих, особи банку «Капітал» за вказівкою його кінцевого власника забезпечили «знищення всієї банківської інформації, яка зберігалась на комп’ютерних носіях».

Завдяки тісній співпраці з Департаментом захисту економіки Нацполіції слідство встановило «місцезнаходження значної частини нібито знищеного серверного обладнання банку „Капітал“ і здобуто неспростовні докази функціонування злочинної організації».

Також слідчі проводять обшук за місцем проживання колишнього керівника Київського відділення ПАТ «АКБ „Капітал“, який є батьком одного із народних депутатів України.

»Зазначені обшуки жодним чином не пов’язані з політичною діяльністю вказаного народного депутата", – запевняє ГПУ.

Слідчі шукають документи банку «Капітал», підприємств групи «Юнісон» та інші речі й документи, які можуть мати доказове значення для кримінального провадження, пояснює Генпрокуратура.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися