21 жовтня 2017, 15:22 Читать на русском

Військовий бункер перетворили в біткоіни-сховище для мільйонерів. Фото

Неподалік від східного берега озера Люцерн в Швейцарії розташувався секретний бункер, який йде глибоко в надра гранітної гори.

Неподалік від східного берега озера Люцерн в Швейцарії розташувався секретний бункер, який йде глибоко в надра гранітної гори.
Фото: pixabay.com

Тут багатії з усього світу зберігають своє цифрове золото. Редактор Quartz побував в самому серці цієї «Самотньої гори» і показав, як виглядає унікальне підземне біткоіни-сховище зсередини, передає AIN.

Сховище організувала компанія Xapo. Заснував її підприємець з Аргентини Венцес Касарес, «пацієнт зеро» серед біткоіни-еліти Кремнієвої долини. Саме Кесарес продав таким техномонстрам, як Білл Гейтс і Рейф Хоффман, їх перші біткоіни.

Сховище Xapo — це виведений з експлуатації швейцарський військовий бункер, виритий в гранітній горі. Його побудували швейцарські військові в 1947 році, тут розміщувався секретний офіс армії Швейцарії протягом Холодної війни. Стіни всередині бункера досі обвішані докладними картами і древньою радіоелектронікою, яка в минулому служила військовим.

Точне місце розташування бункера зберігається в таємниці в цілях безпеки, і лише найбагатшим клієнтам є сюди доступ. Про те, скільки всього біткоіни тут зберігається — не говорять. Однак відомо, що вклади деяких клієнтів оцінюються в мільйони доларів.

Біткоіни зберігаються тут не буквально. Насправді бункер захищає приватні криптографічні ключі. Ці ключі утворюють пару з особливими, відкритими для користувача ключами і забезпечують доступ до стоку, що зберігається в біткоін-мережах.

Отримання несанкціонованого доступу до чиїхось приватних ключів теж саме, що пограбування. Не дивно, що Xapo цікавляться легіони хакерів і рівень захищеності компанії параноїдальний.

Об'єкт охороняє компанія Deltalis. У неї на господарстві дата-центр, який займає близько тисячі квадратних метрів в підземному бункері. Серверні стійки для зберігання ключів розміщуються на глибині 320 метрів всередині гранітної гори.

Входом в бункер служить бетонний фасад, який виступає з схилу гори. Всередині розташовується приймальня, де уважно перевіряють кожного відвідувача – чи записаний він на екскурсію, а також його особистість.

Відвідувачів в приймальні фотографують і знімають у них відбитки пальців, після чого видають біометричний пропуск. Потім відвідувач потрапляє у вузький циліндр з куленепробивного скла, розміром з телефонну будку, в якому його закривають, поки оператор не відкриє двері з протилежного боку.

Далі клієнту треба буде пройти через набір сталевих обертових дверей, які відмикаються пропуском, після чого йти вздовж гранітного тунелю довжиною приблизно в 100 метрів.

В кінці тунелю відвідувач впирається в дві важкі сталеві двері червоного кольору, які можуть витримати ядерний вибух. Зараз вони відкриті, але щоночі їх замикають.

За цими дверима розташовується частина дата-центру, пройти в який можна тільки через ще один об'єкт, що охороняє скляний циліндр.

Приміщення дата-центру невелике — розміром із середню вбиральню. Тут розташовується кулер і ще одні двері. Те, що знаходиться за цими дверима, недоступно нікому, крім співробітників Xapo. Фотографувати там заборонено.

За словами глави безпеки Xapo Карлоса Ренці, далі знаходиться ще дві кімнати: кабінет оператора і «холодна кімната». «Холодна кімната» оточена сталевими плитами, що утворюють клітку Фарадея — вона захищає вміст від ймовірності електромагнітних імпульсів, які хакери можуть використовувати, щоб знищити дані.

У «холодній кімнаті» і зберігаються ключі від біткоінів. Ніхто, навіть оператор, не має доступу в «холодну кімнату». ЇЇ двері запечатані стрічкою на кшталт тих, якими захищають місце злочину, і якщо її зірвуть — це відразу помітять і піднімуть тривогу.

У «холодній кімнаті» розміщується обладнання, яке ніколи не підключено до інтернету, і використовується для підпису біткоінів. Підписання транзакції може виконуватися в автономному режимі.

Оператор звертається до цього устаткування за допомогою спеціальної кабельної системи, надсилаючи дані, зашифровані дані на обладнання для підписання. Перш ніж угода буде схвалена, повинні бути виконані ще дві виписки в двох інших сховищах, розташованих на різних континентах.

Коментарі - 5

+
0
gastgeber
gastgeber
21 жовтня 2017, 18:31
#
Как то сомневаюсь, что дверь красного цвета выдержит ядерный взрыв.
+
0
Никита Т
Никита Т
21 жовтня 2017, 21:13
#
Даже если она хоть как-то что-то выдержит, то весь гранит в песок разлетится, так что без разницы получается.
+
+14
TheMilk
TheMilk
23 жовтня 2017, 8:12
#
Красиво, но бессмысленно. Не более чем развлечение для тех, кто пересмотрел голливудских фильмов.
+
0
StNekroman
StNekroman
23 жовтня 2017, 10:47
#
«Прежде чем сделка будет одобрена, должны быть выполнены еще две выписки в двух других хранилищах, расположенных на разных континентах.»
Короче, если связь между дата-центрами оборвётся, то сделки не будет.
+
0
Алексей Хрипков
Алексей Хрипков
23 жовтня 2017, 23:00
#
Централизованное хранилище ключей к децентрализованному хранилищу.
Только мне кажется, что это хранилище на самом деле стоит дороже его содержимого? (=
Ну, ну если достался почти задаром (в Швейцарии, ога...), то можно из него атракцион наглядной паратойи делать и на экскурсиях зарабатывать (=

Неговоря о том, что такой важный фактор, как секретность тут похерен на корню…
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися