У четвер на валютному ринку долар повернув майже всі втрачені раніше позиції — подорожчав відразу на 8 копійок — з ранкових 26,415/26,43 гривень до 26,49/26,51 до кінця сесії.
Долар росте: тільки корекція або початок проблем
Це не було повною несподіванкою для валютного ринку, який вже звик до того, що «дешевшає» валюта у нас в країні — повільно, але — «росте» швидко.
На жаль, збулися всі ранкові прогнози «Мінфіну» і гривня не змогла довго утримувати тренд на зміцнення — курс знову повернувся до рівня в 26,50 гривень.
Чи варто робити з цього трагедію і як це розглядати?
Ми впевнені в тому, що поки відбувається стандартна корекція (на сленгу валютних дилерів). Після кількох днів зниження котирувань — потенціал гривні починає видихатися, а зростаючий попит на валюту — поступово підтягує котирування вгору. У нашому випадку, курс в межах 26,50 гривень — влаштовував і продавців, і покупців.
Перші — були не готові до продовження падіння курсу і віддавати валюту «задешево» не поспішали, навіть з урахуванням днів бюджетних проплат.
Другі — розуміли, що здешевлення валюти на тлі зростання негативного сальдо торгового балансу (дефіцит понад 2,1 млрд доларів), збільшення соціальних виплат, вступу країни в період опалювального сезону та непростій ситуації з нафтою (зростання вартості з метою як мінімум в 60 доларів за барель) і ще ряду причин — явище ситуативне і дуже короткострокове. Тому покупці вирішили не випробовувати долю та почали активно скуповувати валюту.
В кінцевому підсумку, зростання пропозиції валюти за рахунок ефекту днів бюджетних проплат вже другий день поспіль майже повністю поглинається зростаючим попитом. Це не дозволяє НБУ скуповувати у великих обсягах надлишок долара (за вівторок і середу викупив за інформацією «Мінфіну» всього близько 18 млн доларів).
У той же час — поки на валютному ринку протистояння курсових інтересів експортерів і імпортерів носить досить стриманий характер та не викликає значної паніки, як в форматі «все пропало — долар буде по 30», так і в протилежному режимі — «скуповуйтесь… скуповуйтесь, а ми почекаємо 25 ».
Тому, «Мінфін» трактує сьогоднішнє зростання котирувань долара — тільки як корекцію ринку без поки серйозних наслідків.
Але як тільки закінчаться дні бюджетних проплат — тренд по курсу на міжбанку стане заручником дій НБУ з проведенням / непроведенням відповідних ситуації інтервенцій.
Причина — наростання диспропорцій між попитом та пропозицією валюти на ринку в поєднанні зі збільшенням валютних ризиків через поведінку готівкового ринку. З 1 жовтня значно збільшилися соціальні виплати (багато в чому не підкріплені реальними показниками української економіки) і це буде тиснути на курс та ціни.
Не дарма, навіть НБУ заговорив про те, що інфляційні ризики збільшилися в набагато більших обсягах, ніж очікували наші «стратеги» з Нацбанку. Тому «Мінфін» прогнозує не тільки зростання курсових коливань на валютному ринку в середньостроковій перспективі, а й очікує збільшення облікової ставки НБУ не меньш, ніж на 0,25-1% на засіданні 26 жовтня.
Хід торгів 19 жовтня:
У першу годину сесії долар відразу виріс на 7 копійок — з ранкових 26,415 / 26,43 гривень до 26,48 / 26,50. Після чого пропозиція, як і раніше, була трохи нижче попиту, що призвело до зростання курсу до 26,49 / 26,51 гривень к 12 годинам. На цьому рівні торги і завершилися. НБУ на міжбанк у форматі аукціону з продажу долара не виходив.
Головні події у четвер на міжбанку:
1) Курс долара зріс на 8 копійок — з ранкових 26,415 / 26,43 до 26,49 / 26,51 гривень до кінця сесії;
2) Нацбанк не виходив на ринок у більш публічному форматі — аукціону з викупу долара;
3) Зареєстровано 600 угод на суму $ 345,16 млн по середньозваженому курсу 26,5000.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber
Коментарі - 23
Да забыл — пенсионерам большое достижение — досрочно так и быть — в среднем на 140 гривен подняли. Бессмертный Филатов « утром мажу бутерброд и сразу мысль — а как народ?!!!»
каким образом?
Соц. лагерь содержать за что? Бюджетников. пенсов, армию? Сырьевых долларов на всех не хватит. Только за счет эмиссии денег. Чтоб получить больше гривен и копеек за каждый бакс.
Опускать будут как обычно, за счет печатного станка.
Значит получает бюджет гривну.
А тратит на проценты по долгам и прочее — доллары. И чем меньше гривен он потратит за каждый доллар — тем лучше.
> Актуальная цифра
> 01-09-2017Изменение
> 01-08-2017Эмиссия-5609.00
минус 5609.00 миллионов. Ну-ну.
За последние 3 года денежная база выросла на 10%. Причем из-за банков. Эмиссия огромная, ничего не скажешь. И долго еще балаболы вроде вас будут балаболить о том что курс кто-то опускает?
yarg, обязательную продажу валюты экспортёрами забыли? Где происходит обмен? Кто его производит?
К тому же, правительству нужно с помощью девальвации перекрывать бюджетный дефицит.
Не спорю, может в идеальных условиях и выгодно удерживать. нац. валюту для оплаты по внешним долгам.
Поясните тогда заложенный в бюджет на 2018-й курс 30,1 грн за долл.
Если всё так хорошо и чудесно, почему тогда гривна «плывёт»?
Никто ж её не опускает.
Гривна плывет вверх-вниз по своим собственным причинам, а не потому, что ее кто-то «опускает» или «поднимает».
Но виновна во всем, конечно же эмиссия 3-4% процента в год.
Нефть подешевела? Это ж хорошо. Меньше валюты тратим. Газ подешевел? Всё нам на руку!
Платежный баланс? Да он у нас прекрасный! Третий год как положительный.
http://index.minfin.com.ua/balance/
И эмиссия 3-4% тут не при чем.
Вы так и не ответили на вой вопрос. Или и дальше будете балоболить?
yarg, не более далек чем вы.
«Гривна плывет вверх-вниз по своим собственным причинам» (c)
:)
Хорошо, гривна валится по тому, что ей так «хочется»… :)
> какой курс гривны сегодня?
Этот?
> Нефть подешевела? Это ж хорошо. Меньше валюты тратим. Газ подешевел? Всё нам на руку!
Именно потому импорт в долларах тоже обвалился. Обвалились вместе и импорт и экспорт и вледствии этого — гривна.
https://minfin.com.ua/blogs/victors/112086/
http://businessua.com/robota/38986seredni-pensii-pidskochili-do-2500-griven.html#