16 жовтня 2017, 16:20 Читать на русском

Google звинувачується в крадіжці технологій і вимаганні

Відомий архітектор Елі Аттія з 2014 року намагається довести в суді свої звинувачення на адресу компанії Google.

Відомий архітектор Елі Аттія з 2014 року намагається довести в суді свої звинувачення на адресу компанії Google.
Фото: pixabay.com

Раніше суть його звинувачень полягала в тому, що компанія викрала його унікальну технологію. Днями Верховний суд округу Санта-Клара додав до матеріалів справи ще й звинувачення в здирстві, передає AIN.

За словами позивача, він 50 років витратив на розробку технології, яка в позові називається «революційною і новою». Вона пов'язана з інноваційним шляхом оформлення будівництва будівель — модульний підхід, який, на його думку, перевернув би уявлення про будівництво великих будівель.

У 2010 році Google уклала з ним угоду про комерціалізацію цієї технології і створенні софту: в зв'язку з цим Аттія з сім'єю навіть переїхав з Нью-Йорка в Пало-Альто, щоб працювати над ініціативою, проектом під кодовою назвою Project Genie. Його передали секретному відділенню Google X.

Але потім, за словами обвинувача, Ларрі Пейдж і Сергій Брін замислили виставити його з проекту і зробити вигляд, що закривають його, а технологію використовувати для запуску нової компанії — Flux Factory (зараз відома під назвою Flux).

Її позиціонують як першу компанію, запущену Google X. До 2014 року архітектор нібито вів переговори з керівництвом компанії з цього приводу, потім звернувся до суду. У позові фігурує не тільки Google, але і Ларрі Пейдж, і Сергій Брін, а також керівники Google X.

Тепер же до цих звинувачень додалися і звинувачення в здирництві. Юристи архітектора виявили ще шість випадків, коли Google використовувала подібний підхід для доступу до комерційної таємниці: починала переговори під NDA, потім переривала їх, і використовувала отримані знання для своєї вигоди.

Раніше «Мінфін» повідомляв, що компанія Google подала апеляцію до Суду Європейського союзу на рішення Єврокомісії про штраф в розмірі 2,42 млрд євро.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися