11 жовтня 2017, 20:52 Читать на русском

НБУ повідомив про нові пом’якшення на валютному ринку

Національний банк України лібералізував торгівлю валютою для розміщення за кордоном за допомогою індивідуальної ліцензії НБУ.

Національний банк України лібералізував торгівлю валютою для розміщення за кордоном за допомогою індивідуальної ліцензії НБУ.
НБУ заявив, що поступово лібералізує валютне регулювання / Фото: НБУ

Правління НБУ прийняло рішення дозволити здійснювати на підставі індивідуальної ліцензії НБУ купівлю та перерахування іноземної валюти для розміщення за межами України гарантійного депозиту на рахунках міжнародних платіжних систем.

Рішення стосується як банків, так і небанківських фінансових установ. На Інститутській уточнили, що це кошти, які мають використовуватись для забезпечення зобов'язань під час здійснення переказів за кордон.

«Раніше можливість переказу коштів для розміщення гарантійного депозиту для забезпечення транзакцій мали лише банківські установи-учасники міжнародних платіжних систем», — повідомили в НБУ.

Також регулятор уточнив порядок застосування виключень із заборони дострокового погашення кредитів, позик в іноземній валюті, отриманих резидентами від нерезидентів.

Під такі виключення підпадають всі види платежів за визначеними кредитними договорами чи договорами позики, тобто платежі за основною сумою з урахуванням процентів та інших платежів, установлених договором.

«Зазначені зміни сприятимуть забезпеченню належних умов для участі небанківських фінансових установ в міжнародних платіжних системах та подальшому розвитку економічних відносин в Україні. В той же час, вони не спричинять додаткового тиску на валютному ринку», — впевнені в Нацбанку.

Зазначимо, що окреслені кроки закріплені постановою Правління НБУ від 10 жовтня 2017 року № 101 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410» і набувають чинності 12 жовтня 2017 року.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися