10 жовтня 2017, 11:18 Читать на русском

На міжбанку чекають подорожчання долара

У вівторок на міжбанку очікується значне зростання активності як клієнтів, так і самих банків.

У вівторок на міжбанку очікується значне зростання активності як клієнтів, так і самих банків.
Фото: flickr.com

Причина — на ринок вийде відкладений попит на долар за понеділок (через вихідний в США мало хто з клієнтів хотіли працювати з купівлі валюти на умовах ТОМ і тому вони перенесли свої заявки на сьогодні).

З пропозицією долара буде складніше — вчора пройшов обов'язковий продаж валютної виручки, зарахованої за п'ятницю, а нових зарахувань за неробочий в Америці понеділок — не буде.

Таким чином, сьогоднішня пропозиція буде складатися тільки з тих обсягів валюти, які захочуть продати експортери зі своїх розрахункових рахунків — а це досить невеликі суми.

У підсумку, потенційно маємо зростання попиту на тлі низького пропозиції і велуку верогідність зростання котирувань.

Згладити ситуативні перекоси і протистояти зміцненню валюти може Нацбанк — якщо закриє відсутні обсяги валюти своєї інтервенцією.

Чи захоче він це робити — питання до регулятора, але сьогодняшня ситуація дозволяє йому «закріпити» котирування міжбанку на вигідному для нього рівні за рахунок виходу / невиходу на ринок з продажем валюти.

У будь-якому випадку, «Мінфін» передбачає у вівторок зростання обсягу операцій та активності клієнтів — до 370-450 млн доларів при укладенні до 550-600 угод.

При перекосах попита та пропозицією будуть активні спекулянти, у яких є шанс «погратися» з курсом, підлаштовуючись під інтереси і дії великих гравців.

НБУ за нашим прогнозом вийде на ринок тільки в разі значних перекосів попиту і пропозиції. В іншому випадку, він буде займати очікувальну позицію, економлячи ЗВР.

Крім цього, на повернення котирувань до рівня минулого тижня говорить і поведінка готівкового ринку — долар практично не знизився в обмінниках банків і фінкомпаній, незважаючи на його падіння вчора на міжбанку.

На сьогодні ми прогнозуємо поступове зміцнення долара на міжбанку в межах широкого коридору 26,50-26,75 гривень.

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Готівковий долар майже не змінив своїх котирувань, незважаючи на вчорашнє зниження на міжбанку.

Котирування американської валюти в банках на 10 ранку: прийом — 26,40-26,80 і продаж 26,75-26,98 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,75-26,85 гривень та продаж 26,90-26,98 гривень.

Про тенденції на торгах за 9 жовтня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рубля — подивитися тут.

Моніторинг настрою валютного ринку:

У вівторок користувачі «Мінфіну» поліпшили свої прогнози по гривні:

За офіційним курсом 60% (47% було в понеділок) опитаних вірять в те, що курс НБУ закріпиться нижче порога 26,75 гривень. 40% вважає, що він повернеться до рівня вище 26,76 гривень;

За ринковим курсом динаміка для гривні також позитивна. 48% (вчора було 42%) впевнені в закріпленні котирувань на міжбанку нижче рівня 26,75 гривень, 52% — не сумніваються у швидкому поверненні курсу знову вище 26,76 гривень за долар.

Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber

Коментарі - 1

+
+30
Nekrasov
Nekrasov
10 жовтня 2017, 11:35
#
Подорожает точно — спрос фактически за два дня ( за понедельник и за сегодня) — предложение — в лучшем случае -собственная валюта экспортеров, остающаяся у них после 50% продаж да НБУ — если захочет выйти на рынок. Спрос явно будет выше предложения — так что рост курса точно будет. Вопрос — в пределах и тут все зависит от действий НБУ по интервенции…
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися