9 жовтня 2017, 19:49 Читать на русском

Заборгованість ФГВФО перед НБУ скоротилась на 25%

У поточному році заборгованість перед Національним банком Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) скоротилась приблизно на 25% або на 2,3 млрд грн, до 6,8 млрд грн. Останнє погашення частки кредиту відбулось достроково, 5 жовтня, коштами на суму 1,3 млрд грн.

У поточному році заборгованість перед Національним банком Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) скоротилась приблизно на 25% або на 2,3 млрд грн, до 6,8 млрд грн.
Фото: kurs.com.ua

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

За даними регулятора, підвищенню ефективної роботи Національного банку з ФГВФО у напрямку погашення заборгованості сприяє активна робота Фонду з реалізації активів неплатоспроможних банків.

Так, з 7,4 млрд грн надходжень від банків, які стали основним джерелом наповнення ФГВФО з початку поточного року, 4,9 млрд грн припадає саме на неплатоспроможні банки.

Це кошти, які Фонд отримав від реалізації їх активів, у якості погашення витрат на виплату відшкодування вкладникам цих банків. Ще 2,5 млрд грн склали надходження у вигляді регулярних зборів від діючих банків.

«Саме за рахунок збереження обсягів надходжень та суттєвого зменшення обсягів витрат, Фонд має змогу накопичувати кошти і вперше з 2014 року не тільки забезпечувати здійснення виплат відшкодування вкладникам неплатоспроможних банків без додаткового залучення кредитів Держави, але й здійснювати дострокове погашення своїх існуючих кредитних зобов’язань», — зазначила директор фінансового департаменту ФГВФО Олена Нуженко.

За словами НБУ, основні витрати Фонду направлені на виплату відшкодування вкладникам, мають тенденцію до зменшення і за 9 місяців склали 6,7 млрд грн, що майже вдвічі менше за суму виплат минулого року.

Коментарі - 1

+
+14
mary27
mary27
9 жовтня 2017, 23:39
#
Превосходно.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися