В Україні вперше офіційно уклали угоду з купівлі нерухомості за криптовалюту
В Україні вперше офіційно продали квартиру за Ethereum
Про це пише ain.ua.
Як зазначають в Державному агентстві з питань електронного уряду, це перша в світі електронна трансатлантична угода з обміну нерухомості на криптовалюту Etherеum з використанням смарт-контракту блокчейна Etherеum.
Сума угоди в еквіваленті — $ 60000. Супроводжувала угоду юридична фірма «Юскутум».
«Господар квартири Марк Гінзбург (проживає в Нью-Йорку) продавав квартиру в Києві через представника. Власником криптовалюти виступила американська компанія Velton/Zegelman, платформою для угоди став стартап Propy в Кремнієвій долині. Столичну квартиру поміняли на суму в криптовалюту згідно з договором, уклавши смарт-контракт », — пише видання.
Перед тим, як укласти угоду через блокчейн, сторони уклали смарт-контракт. Адреса смарт-контракту відображається в договорі, який вноситься безпосередньо до реєстру нерухомості і в блокчейн Etherеum.
Продавець і покупець на платформі Propy завізували контрактний намір, на підставі якого криптовалюту перевели на депозит.
Після цього юристи підготували необхідні документи по угоді купівлі-продажу, були замовлені акти оцінки нерухомості, виписані довіреності сторонам, також проведена нотаріальна угода. Після внесення до реєстру змін в праві власності з нього отримали виписку. Її, в свою чергу, занурили в систему, що дало можливість розблокувати смарт-контракт і перевести продавцеві потрібну суму.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber
Коментарі - 19
:)
«это будет считаться подарком»
тут вы не правы…
«Столичную квартиру поменяли на сумму в криптовалюте
согласно договору мены, заключив смарт-контракт»
которой теперь владеет юридическое лицо — не резидент.
Если бы сделка проводилась между двумя юрлицами, то я бы назвал её бартером.
Ведь договор мены а не продажи.
Всего-лишь поменяли бетонометры на криптобусы.
Ведь и покупатель и продавец — резиденты США.
Данная сделка является не чем иным, как пиар-ходом, для привлечения внимания, а соответственно и поднятия курса, данного (очередного!) «мыльного пузыря».
«утка» и разрекламированная сделка — несколько разные вещи.
Что касается налогов, то они должны быть и должны быть выплачены обеими сторонами.