18 вересня 2017, 18:20 Читать на русском

На Інститутській придумали нові вимоги до банків з приводу пов’язаних осіб

Національний банк України зобов’язав банківські установи повідомляти фізичних і юридичних осіб про визнання їх особами, пов’язаними з банком.

Національний банк України зобов’язав банківські установи повідомляти фізичних і юридичних осіб про визнання їх особами, пов’язаними з банком.
Фото: dpchas.com.ua

Як повідомили в НБУ, тепер банк повинен робити це письмово та не пізніше наступного робочого дня після визначення особи пов’язаною з банком і внесення інформації про неї до переліку таких осіб.

«Ця вимога дозволить фізичним і юридичним особам у повній мірі усвідомити перспективи та наслідки набуття ними статусу пов’язаної з банком особи. Це важливо з точки зору розвитку банківської системи, адже дасть змогу банкам та пов’язаним з ними особам будувати прозорі, зрозумілі для обох сторін відносини, що базуватимуться на взаємній повазі та відповідальності», — зазначив начальник Управління моніторингу пов'язаних з банками осіб НБУ Олексій Рудий.

Також на Інститутській уточнили ознаки визначення пов’язаних із банком осіб для вдосконалення механізму контролю за операціями банків із пов’язаними особами. Зокрема, після уточнення не вважаються пов’язаними з банком за ознакою афілійованості:

· держава Україна (в особі відповідного органу державної влади або управління та/або суб’єктів, що діють на основі лише державної власності);

· територіальна громада (в особі відповідного органу місцевого самоврядування);

· міжнародна фінансова установа, з якою Уряд України уклав договір про співробітництво та для якої згідно із законами України встановлені привілеї та імунітети.

Не вважаються пов’язаними з банком за ознакою спорідненості юридичні особи через наявність істотної участі держави, територіальної громади чи міжнародної фінансової установи, для якої встановлені привілеї та імунітети.

Відповідні зміни внесені до Положення про визначення пов’язаних із банком осіб постановою Правління НБУ від 15 вересня 2017 року № 91, яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися