18 вересня 2017, 11:14 Читать на русском

Валютний ринок: куди піде долар

Валютний ринок: куди піде долар

Валютний ринок: куди піде долар
Фото: vesti-ukr.com
У понеділок у гривні на міжбанку є шанс зміцнитися, хоча в цілому — ситуація на валютному міжбанку далека від спокійної.
Причин зниження котирувань долара сьогодні буде кілька. Ось основні:
1) Початок періоду бюджетних розрахунків активізує з одного боку — продаж валюти експортерами, а з другого — знизить можливості імпортерів по її купівлі. Це потенційно забезпечить надлишок пропозиції над попитом та зупинить зростання валютних котирувань, що спостерігалося в останні дні минулого тижня;
2) Готівковий ринок до понеділка звузив спред по валюті та зменшився ажіотаж громадян по скупці валюти. Причина — низька платоспроможність основної маси населення на тлі постійно зростаючих цін не дає йому можливості закуповуватися великими сумами валюти. А ті деякі — хто більш заможний — вже її давно купили;

Проти гривні буде працювати:

1) На зростанні попиту на минулому тижні активізувалися спекулянти, тим більше, що залишки на коррахунках на ранок понеділка знову зросли — тепер вже до 52,2 млрд. Це забезпечує їх ресурсами для розгойдування ринку;
2) Поступово зростає попит на валюту з боку імпортерів і незважаючи на початок днів бюджетних розрахунків — за рахунок вливань відшкодувань ПДВ (а багато великих імпортерів, також є і експортерами) традиційний дефіцит гривні в цей період може бути не таким вже й значним. А це призведе до досить стриманої пропозиції її на міжбанку.
«Мінфін» прогнозує на 18 вересня обсяг торгів в межах 290-350 млн доларів при здійсненні до 540 угод з незначним зниженням котирувань по долару в межах до 26,16-26,22 гривень.
Можливий вихід на ринок Нацбанку з викупом долара у разі ситуативної переваги пропозиції над попитом. Але ймовірність цього сьогодні досить мала.

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Основна частина обмінників у понеділок продовжить роботу в форматі «в дві сторони», але вже — без гри «на підвищення».
Котирування долара в банках на 10 ранку: прийом — 26,05-26,20 і продаж 26,27-26,48 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: покупка 26,10-26,15 гривень і продаж 26,25-26,27 гривень.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

В цілому, поки котирування долара перевищують 26 гривень і тому «Мінфін» сьогодні встановив основний поріг при голосуванні на цьому рівні (минулий тиждень був на позначці в 25,75 гривень).
За офіційним курсом — настрою респондентів в цілому поки більше девальваційні. Тільки 35% опитаних налаштовані на повернення рівня котирувань долара нижче за відмітку в 26,00 гривень. 65% — впевнені в тому, що він надовго закріпився вище 26,01 гривень.
За ринковим курсом сітуація — аналогічна. Близько третини (30%) впевнені в поверненні курсу нижче 26 гривень за долар. 70% — переконані в довгостроковому закріпленні курсу долара вище позначки в 26,01 гривень.
Про тенденції на торгах за 15 вересня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рубля — подивитися тут.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:

Коментарі - 1

+
0
Nekrasov
Nekrasov
18 вересня 2017, 11:36
#
Пока идет вниз… Думаю, к концу дня додавят до 26,15-26,17/26,20.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися