12 вересня 2017, 11:42 Читать на русском

В Україні з’явиться єдиний реєстр боржників усіх банків

Український уряд створює єдиний державний реєстр боржників усіх банків.

В Україні з’явиться єдиний реєстр боржників усіх банків
Фото: forbes.net.ua

Створення такого реєстру є умовою подальшої співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) та Європейським Союзом для отримання фінансування, пише DW.

Згідно з меморандумом з МВФ, уже у вересні усі банки, у тому числі і збанкрутілі, мають вносити до реєстру інформацію про своїх боржників. Повноцінно система має запрацювати до кінця цього року. Цей реєстр дозволить банкам бачити, хто з потенційних позичальників вже мав проблеми з погашенням минулих боргів, і відповідно оцінювати у майбутньому ризики їх кредитування.

«Це робиться для уникнення банками ризиків під час надання кредитів, а також на проведення адекватної оцінки розміру кредитного ризику за наданими кредитами. Це сприятиме підвищенню надійності банківської системи, посиленню захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банків», – пояснили у Національному банку України, який управлятиме цим реєстром.

Дані про позичальників мають включати інформацію про їхній фінансовий стан, застави та поручителів. У Нацбанку запевнили, що українці зможуть мати доступ до інформації про себе в реєстрі і вимагати внесення змін у разі незгоди з її змістом. Збір інформації про позичальників є поширеною у світі практикою.

Державні кредитні реєстри існують в 16 країнах ЄС, наприклад, в Австрії, Болгарії, Чехії, Румунії, Португалії, а ще в шести країнах вони створюються зараз.

В Україні проблема неповернутих боргів зараз є дуже великою. За даними Національного банку, більше 55 відсотків усіх кредитів в країні не обслуговується – заборгованість підприємств і громадян перед банками складає понад 560 мільярдів гривень.

Коментарі - 2

+
0
faxbox
faxbox
12 вересня 2017, 19:57
#
Хорошо, если-бы был ещё реестр непорядочных предпринимателей и кидал всякого рода.
Может тогда и бизнесу стало проще работать.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
13 вересня 2017, 10:06
#
Реестра ещё нет, но с некоторыми «героями» можно познакомиться заочно…

Один из кандидатов в реестр мошенников

Для упрощения поиска желательно добавлять инн-коды мошенников — они выдаются пожизненно и как фамилию или имя и даже отчество — инн-код изменить нельзя…
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися