Читать на русском

Міжбанк: Чи є загрози для долара

Міжбанк: Чи є загрози для долара

Міжбанк: Чи є загрози для долара
Фото: forbes.net.ua
У вівторок на валютному міжбанку очікується поступове зростання активності клієнтів та досить різноспрямовані рухи по курсу. В цілому, «Мінфін» прогнозує незначне ситуативне зниження долара.
Причини ті ж, що впливали на ринок і вчора:
1) У більшості компаній триває брак гривні для забезпечення господарської діяльності. При цьому, клієнти спочатку витрачають свої залишки на гривневих рахунках. І тільки потім — подають заявки з продажу валюти. Це говорить про те, що вони все ж таки поки не вірять в довгострокове зміцнення національної валюти;
2) Готівковий ринок поступово перестав грати «на підвищення», впираючись у стелю попиту з боку населення. Що ще впливає на обсяги попиту — так це скорочення можливостей купівлі валюти через Приват 24. Ті громадяни, які раніше робили це в безготівковій формі через Приват — тепер змушені йти в обмінники.Власники обмінників дуже радіють у цій сітуації, тому що це збільшує їх доходи від операций купівлі/продажу валюти. Але сказати, що це критично для готівкового ринку -ми не можемо. У населення немає вільної гривні у великій кількості (як на картах — що було необхідно для сервісу Приватбанку), так і в гаманцях. А тому — обсяг попиту обмежений. Це утримує курс від зайвих стрибків;
3) Працює на гривню і фактор реструктурізації боргових зобов'язань держави. Вчора міністр фінансів заявив, що НБУ і Мінфін домовилися щодо репрофайлінга ОВДП (це дозволить «розтягнути» боргове навантаження за внутрішніми зобов'язаннями). А роад-шоу українських нових валютних ОВДП в ці дні на міжнародних майданчиках — надасть можливість зрозуміти обсяги фактичної реструктуризації боргів 2019 і 2020 років по міжнародним зобов«язанням держави. Перспективи розміщення цих паперів досить сприятливі. Це зміцнює позиції гривні в короткостроковій і середньостроковій перспективі та буде впливати на курс.
Ми не виключаємо сьогодні продовження ситуативного зниження валютних котирувань. Міжбанк, як і раніше, буде повністю залежати від курсових інтересів та дій окремих великих гравців.
»Мінфін" прогнозує на 12 вересня зростання обсягів торгів на міжбанку — до 350-390 млн доларів при здійсненні до 600 угод. Динаміка курсу протягом торгової сесії залишиться залежною від курсових інтересів окремих торговців. Коридор по долару на торгах можливий в межах 25,96-26,05 гривень.

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Гру «на підвищення» завершено. Тому основна частина обмінників робить ставку на отримання доходу у форматі «в дві сторони» з незначним зниженням спреду між купівлею та продажем валюти.
Котирування долара в банках на 10 ранку: прийом — 25,90-26,10 та продаж 26,14-26,43 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,00-26,10 гривень та продаж 26,18-26,25 гривень.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

За офіційним курсом — настрій респондентів залишився таким же. Тільки 19% опитаних налаштовані на повернення рівня котирувань долара нижче за відмітку в 25,75 гривень. 81% — впевнені в тому, що він надовго закріпився вище 25,76 гривень з рівнем котирувань в найближчі дні — вище 26 гривень.
За ринковим курсом ситуація як і раніше — з перевагою на користь валюти. Тільки 20% впевнені в поверненні курсу нижче 25,75 гривень за долар. 80% — переконані в перспективах закріплення курсу долара вище позначки в 25,76 гривень з метою вище 26,00 гривень.
Про тенденції на торгах за 11 вересня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рубляподивитися тут.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
18 грудня «Мінфін» тимчасово закрив коментарі до статей і новин через небувале навантаження на сайт.