У першому півріччі нинішнього року товарообіг між Україною та РФ зріс, незважаючи на санкції.
Обсяг торгівлі між Україною та Росією зріс
Про це пише DT.UA з посиланням на дані Держстату.
Як зазначається, географічна структура українського експорту з минулого року не зазнала особливих змін. В даний момент його максимальний обсяг припадає на Росію. За нею ідуть Італія, Польща, Туреччина, Індія та Єгипет.
«Саме в ці регіони ми продали найбільше товарів за поточні шість місяців. Досягти таких значень змогли за рахунок зростання обсягів експорту в середньому на 25% у ці регіони», — йдеться в статті.
Наголошується, що обсяг імпорту, в той же час, зріс на 29%.
«Незважаючи на санкції, обсяг торгівлі з Росією за поточний період тільки виріс. Україна купила в рази більше товарів порівняно з минулим роком. Основний обсяг імпорту (42%) припадає на нафту і продукти її перегонки», — йдеться в статті.
«За аналізований період ця стаття експорту збільшилася на 80%! Реалізувати товарів в Росії ми змогли на 25% більше. Це стосується продуктів неорганічної хімії, чорних металів, котлів і машин», – вказує автор.
За словами Пархоменка, обсяг імпорту з Росії залежить не від бажання України купувати, але, скоріше, від неможливості диверсифікувати поставки нафтопродуктів з інших регіонів.
Коментарі - 18
С Европы были поставки ранее, только если пересчитать Литовский бензин в Евро — цена цена будет 30+ за него.
««За анализируемый период эта статья экспорта увеличилась на 80%! Реализовать товаров в России мы смогли на 25% больше. Это касается продуктов неорганической химии, черных металлов, котлов и машин»» — химию мы можем легко и сами налажить производство, просто не хотим, давно пора в Фирташа и т.д. вернуть в собственность предприятия и начать производить, или наладить у себя запустив нормального инвестора.Черных металлов полно в мире — Индия, Китай и др. Азиатские страны. Машин — мы что опять автобуссы для школ закупаем в России? Авто я бы вообще запретил вооз бы, неважно хоть это будут и БМВ хоть др.европеские машины, которые выпускают в северного соседа.
Скоріш за все зростання відбулося за рахунок вугілля з ОРДЛО, яке зараз купляють під видом «російського».
Напоминаю, что еще 3 года назад доля России во внешней торговле была равна доле всего Евросоюза вместе взятого, а сейчас уже можно говорить что экспорт в Польшу (1,26млрд, рост +26%) или Италию (1,18млрд, +27%), или Турцию (1,26 млрд, +24%) приближается к экспорту в россию (1,93млрд, +26%).
В качестве импорта — Германия (2,63 млрд, рост +68%) и Китай (2,56млрд, +26%) уже вплотную приблизилась к России (2,99млрд, +41%). Вполне возможно что к концу года импорт из Германии и России сравняется.
Главное отказаться от хим.продукции и т.д., особенно это актуально на след.сезон перед посевными и т.д.
А аткже от автобусов и др. автомобилей — без этого мы точно проживем, нужно на контроль.
Логика железная, пожелаю удачи! Без удобрений, урожайность упадет до 20 ц/га и с\х экспорт просядет % на 30-40 и когда доллар в очередной раз скаканет, что Вы скажете?
— цікаво, чому Ваша «гнучка» логіка в якості виробника добрив бачить тільки Московію?