8 вересня 2017, 11:24 Читать на русском

Міжбанк: що сьогодні буде з курсом

У п'ятницю на валютному ринку очікується деяке зниження обсягів операцій через ефект закінчення тижня.Але це не означає закінчення валютних ігор з курсом. Справа в тому, що значний розрив між готівкою і безготівковими котируваннями провокує спекулятивні переливи валюти з одного ринку на інший та призводить до того, що безготівковий ринок починає орієнтуватися на котирування готівкового. Але якщо на міжбанку ситуація може більш-менш контролюватися Нацбанком і прогнозуватися учасниками торгів, то готівковий ринок — зараз непрогнозований та залежний від досить суб'єктивних речей: 1) можливостей населення по купівлі валюти; 2) ступеню активності гри самих окремих обмінників «на підвищення»; 3) рівнем конкуренції між ними на ринку в кожному регіоні України; 4) обсягами готівкового долара в банках та обмінниках. Оскільки більшість з цих факторів досить індивідуальні — Нацбанк зараз фактично не може прогнозувати ситуацію на цьому ринку, а значить і масштаби спекулятивної гри.

У п'ятницю на валютному ринку очікується деяке зниження обсягів операцій через ефект закінчення тижня.
Фото: golos.ua

Сьогодні основними драйверами руху курсу на торгах будуть: 1) клієнтський попит та пропозиця власне на торгах; 2) ситуація на готівковому ринку «по можливостям» населення скуповувати «дорогий» долар; 3) зниження активності частини гравців перед вихідними.

Що стосується готівкового ринку — то тут населення вже поступово знижує ажіотажний попит на валюту, що змусило фінансистів стримати апетити по курсу продажу для роботи «з обороту» та навіть зменшити спред по долару з вчорашніх 25-35 копійок до 12-20 копійок сьогодні. Гра «на підвищення» на готівковому ринку поки уперлася в можливості населення і це відіб'ється на міжбанківському ринку. Курс на ньому буде рости сьогодні помірними темпами. Щонайменше -до понеділка.

Якщо все піде нормально, то у НБУ не буде в п'ятницю необхідності в активної присутності на міжбанку, а ринок буде сам знаходити рівноважний курс. Тим більше, що «дочки» іноземних компаній, що репатріювали дивіденди в попередні дні — вже в своїй основній масі це зробили, а значить — з їхнього боку попит на валюту також знизиться.

Ми прогнозуємо на п'ятницю продовження спекулятивних нападків на гривню, але їх тиск буде вельми малим.Обсяги торгів на міжбанку складуть 230-270 млн доларів при здійсненні до 480-530 угод. Динаміка курсу протягом торгової сесії залишиться залежною від курсових інтересів окремих великих гравців. «Мінфін» очікує на торгах 8 вересня незначного перевищення попиту на валюту над пропозицією з поступовою девальвацією гривні ще на 3-5 копійок за торги — в межах 26,04-26,10 гривень.

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Гра «на підвищення» поступово втихає -курс «застив» в очікуванні реакції і можливостей населення «переварити» нові котирування. А тут все не так просто — у громадян немає вільної гривні. Тому, фінансисти досить обережно знизили спред між купівлею і продажем долара і починають працювати «за рахунок обороту», а не тільки в форматі гри «на підвищення».

Котирування долара в банках на 10 ранку: прийом — 25,90-26,25 і продаж 26,35-26,55 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: покупка 26,20-26,35 гривень і продаж 26,42-26,48 гривень.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

За офіційним курсом — настрій респондентів знову погіршилися по перспективам гривні на найближчий час. Тільки 10% (вчора було 19%) опитаних налаштовані на повернення рівня котирувань долара нижче за відмітку в 25,75 гривень. 90% — впевнені в тому, що він надовго закріпився вище 25,76 гривень.

За ринковим курсом ситуація дещо стабілізувалася. 17% впевнені в поверненні курсу нижче 25,75 гривень за долар. 83% — переконані в перспективах закріплення курсу долара вище позначки в 25,76 гривень з метою вище 26,00 гривень.

Про тенденції на торгах за 07 вересня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рубля — подивитися тут.

Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:

Коментарі - 6

+
+15
Maleficarum
Maleficarum
8 вересня 2017, 11:29
#
«Минфин» ожидает на торгах 8 сентября незначительного превышения спроса на валюту над предложением с постепенной девальвацией гривны еще на 3-5 копеек за торги — в пределах 26,04-26,10 гривен" Ни фига себе «умеренность» У «Минфина». Это круче даже нежели вчера- протекали торги…
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
8 вересня 2017, 11:51
#
На самом деле происходит сближение курса межбанка и наличного, как говорят МинФин.
3-5 коп. — есть умеренная, это Вам не 10-15 как было ранее, потому они правильно сказали.
По наличному могу сказать, паника пошла и за эту неделю люди с каждый днем все чаще спрашивают Доллар, продают единицы. Спрос на валюту есть — особенно в банках где курс продажи ниже курса Черного рынка, т.е. обменников и барыг.
Но правильно сказал МинФин, эти банки перекочевывают деньги с межбанка в наличный доллар, и потому очень сильно конкурируют с обменниками т барыгами.
Как раз такие действия банков ускокоят людей, так как обычно барыжники сказки рассказывают людям и хотят на спекуляции получить сверх прибыль.
+
+15
Maleficarum
Maleficarum
8 вересня 2017, 12:02
#
«Но правильно сказал МинФин, эти банки перекочевывают деньги с межбанка в наличный доллар, и потому очень сильно конкурируют с обменниками т барыгами.
Как раз такие действия банков ускокоят людей, так как обычно барыжники сказки рассказывают людям и хотят на спекуляции получить сверх прибыль.» Не так всё… Если курс МБ и налика будет одинаков- то рынок разогреется снова… Почему? Пропадёт арбитраж с МБ… Подпитка наличного рынка с МБ- прекратится… Наличка из-за недостаюшего спроса погонит для начала вверх оффера и затем само собой и биды…
+
+15
kozyrev
kozyrev
8 вересня 2017, 11:45
#
Так что ж Вы хотели — сегодня объемы торгов снизятся, спекулянтам будет проще играться с курсом. Думаю на уровне «+» 3-4 копейки к вчерашнему курсу доллар сегодня вырастет.Так что прогноз «Минфина» не далек от действительности межбанка на этот момент. Меня например, больше волнует поведение наличного рынка. Есть ли там начнутся «новые загоны лосей» и народ поведется, то никакой НБУ это быстро не остановит. Рынок же у нас очень непростой и желающих погреть руки на ажиотаже всегда хватает…
+
0
Maleficarum
Maleficarum
8 вересня 2017, 11:54
#
«Меня например, больше волнует поведение наличного рынка» Наличный рынок сам от МБ не работает… Всё взаимосвязано… Тренд осенний восходящий… Если МБ сегодня в росте будет то и наличка быстро биды 26.40 поставит на место… Вчера налик присел-потому как как раз МБ в росте от открытия прибавил всего две копейки… Чтобы налик застопорился МБ должен показать укрепляж гривны несколько дней
+
0
Nekrasov
Nekrasov
8 вересня 2017, 12:33
#
Сейчас наличный рынок начал тянуть межбанк вверх. Межбанк 26,09. Наличный 26,45 гривен. Даже с учетом затрат по подкреплению кассы обменника наличной валютой — чистый заработок — до 15-20 копеек выходит. Так что если будет расти наличный рынок, будет подтягиваться и межбанк (собственно на нем банки и финкомпании и берут доллар для переброски на наличный рынок.)Но банки ограничены валютной позицией, финкомпании — нет. Так что обменки финкомпаний опять в выигрышном положении…
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися