4 вересня 2017, 16:16 Читать на русском

Що нового українці узнають про банки

Національний банк вирішив щомісяця публікувати детальну звітність в розрізі кожного українського банку. Аналітик банківського сектора компанії ICU Михайло Демків в своїй колонці для Finclub розповів, як таке рішення регулятора вплине на банківський сектор. «Мінфін» призводить скорочений варіант колонки.

Національний банк вирішив щомісяця публікувати детальну звітність в розрізі кожного українського банку.

Що можна буде тепер побачити такого, чого не було видно раніше? 

Обсяги готівки – гривневої та валютної. Така інформація була б особливою актуальною в гострий період кризи – на початку 2015 року, коли багато банків не могли розрахуватись з вкладниками, посилаючись на відсутність готівки у відділеннях. Також цікаво буде подивитись на (незвично великі) обороти готівки в окремих банках.

Вкладення в ОВДП та депозитні сертифікати. Хто із банків та в якому обсягу вкладається в ці інструменти та торгує ними. На мою думку, це дозволить розвінчати деякі міфи про ці інструменти та посприяло би їх популяризації серед широкого загалу. Чомусь багато хто вважає, що в ОВДП вкладаються виключно держбанки, іншим це не цікаво. Звичайно, через гігантську докапіталізацію держбанки – лідери по обсягу державних цінних паперів. Але досить значні інвестицій в цей інструмент здійснюють як західні банки (Райффайзен Банк Аваль, Сітібанк, Креді Агріколь Банк) так і вітчизняні банки з приватним капіталом (ПУМБ, Універсал Банк).

Рефінансування. Зникне потреба у публікації Нацбанком інформації про банки, яким надані кредити на термін від 90 днів. Аналізуючи місячні дані, можна буде побачити хто отримував кошти, коли та на яких умовах. Для Нацбанку це не найприємніший момент, оскільки можна буде побачити, в тому числі, й операції з банками з російським капіталом, які мають доступ до цих інструментів монетарної політики на рівні з іншими.

А також масу інших нюансів, притаманних тому чи іншому банку – як от точну суму конфіскованих коштів «Сім’ї», що зберігаються на рахунку Державного казначейства. Ці кошти, що знаходились в Ощадбанку, в квітні 2017 року були конфісковані в нерезидентів на користь держави й переведені на рахунок Держказначейства в цьому ж банку. Свого часу спостерігалось нерозуміння даної операції – чи дійсно була конфіскована валюта, чи вже є витраченими ці кошти. Натомість, подивившись на детальну статистику по Ощадбанку в графі «2513 П Кошти Державного казначейства України», користувач зможе побачити певну суму й пересвідчитись, скільки коштів вже було витрачено на даний момент. В кожного банку є якісь свої індикатори, пов’язані з особливостями його роботи.

Коментарі - 3

+
+15
yurikiev
yurikiev
4 вересня 2017, 21:54
#
Появится новый рейтинг
+
0
Александр Чернов
Александр Чернов
5 вересня 2017, 11:26
#
Минфин-- теперь рейтинг будет обновляться ежемесячно, надеюсь?
+
+15
Татьяна Очимовская
Татьяна Очимовская
5 вересня 2017, 12:16
#
Сначала посмотрим, что именно будет публиковать Нацбанк в ежемесячном формате. Ждем
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися