Потери от данного решения выше, чем польза, считает Шлапак
В Минфине не собираются реструктуризировать внешнюю задолженность Украины
Украина не намерена проводить реструктуризацию внешней задолженности и располагает достаточным ресурсом для оплаты долгов. Об этом заявил журналистам министр финансов Украины Александр Шлапак.
В частности, говоря о возможной реструктуризации долгов, Шлапак сказал: «Ни в коем случае».
Он отметил, что предположительная сумма задолженности, которая теоретически могла бы быть реструктуризирована, не превышает 3 млрд долл.
«Однако потери от потенциальных инвесторов, которые могут быть от такого решения, существенно больше», — сказал Шлапак.
При этом он отметил, что правительство не видит проблемы в том, чтобы оплатить долги при той финансовой поддержке, на которую рассчитывало раньше.
Напомним, по словам Шлапака Украина потеряла 3,5 млрд долларов оборота с Россией.
Коментарі - 5
А в другой новости сегодня «По моим ощущениям, я не буду продолжать работу. Я не хочу». — сказал он.
Другими словами не так и важно что он говорит, он уже ж не хочет работать…
Крепчай народ!!!
Він зазначив, що місія прибуде в Україну одразу після формування нового уряду. Раніше повідомляли, що візит запланований на середину листопада.
«Цей візит дозволить провести дискусії як щодо цифрових показників, так і щодо аспектів економічної політики, які є частиною програми або можуть увійти до неї. Нам також необхідно уточнити потенційні потреби України в фінансуванні, а також те, з яких джерел можливе надходження цих коштів», — наголосив він.
Глава представництва МВФ в Україні уточнив, що «все залежатиме від розвитку економічної ситуації в Україні, а також оцінки економічних перспектив, зокрема, зовнішньоторговельної кон’юнктури, що впливає, зокрема, на платіжний баланс країни».
«Хоча ми часто вдаємося до тісного технічного співробітництва з іншими міжнародними донорами та донорами, які надають підтримку на двосторонніх засадах, програма МВФ розробляється і здійснюється незалежно. Часто в таких програмах умовою для виділення коштів є успіхи у співпраці з МВФ, однак донори завжди самостійно приймають такі рішення», — сказав він.
«Що стосується МВФ, то, бачачи відчутний прогрес у реалізації реформ відповідно до домовленостей, ми завжди закликаємо донорів додатково підтримати програму, яку здійснює влада країни. У випадку України, як і інших країн-позичальників МВФ, оцінюючи потреби країни у фінансуванні, ми в своїх розрахунках, звичайно ж, враховуємо можливу підтримку з інших джерел», — додав Жером Ваше.