Україна може зіткнутися з дефіцитом потужностей зі зберігання врожаю через низькі темпи експорту зерна на початку поточного сезону, вважають експерти асоціації «Український клуб аграрного бізнесу». Як зазначається в прес-релізі УКАБ, за липень-серпень Україна реалізувала на зовнішні ринки лише 0,9 мільйона тонн зерна, що майже в 4 рази нижче за звичайні темпи експорту в цей період.
Невеликий експорт асоціація пов'язує з дією в Україні вивізного мита на зернові, які роблять українське зерно неконкурентоспроможним на світовому ринку.
Нагадаємо, Україна з 1 липня до 1 січня 2012 року ввела мита на експорт пшениці (9%, але не менше 17 євро за тонну), кукурудзи (12%, але не менше 20 євро за тонну) та ячменю (14%, але не менше 23 євро за тонну).
Учасники аграрного ринку неодноразово висловлювалися проти введення мит на експорт зерна, заявляючи, що це призведе до значного зниження внутрішніх цін на нього та збитків аграріїв. За останніми прогнозами Мінагропроду України, урожай зерна в країні цього року перевищить 50 млн.тонн, тоді як торік Україна зібрала 39,3 мільйонів.
26 серпня 2011, 17:30
Українське зерно скоро не буде де зберігати — експерти
Джерело:
Подробности
Коментарі - 2
Сей час посредники все скупят и позже пошлины отменят.
На мировой рынок вывезут по уже более приемлемым ценам.
Но производитель все ракно в полной…