Мінфін - Курси валют України

Встановити

Негосударственные пенсионные фонды

Негосударственный пенсионный фонд позволяет накопить капитал к пенсии.
Пенсионные взносы НПФ инвестируются в ценные бумаги и другие финансовые инструменты. С выходом на пенсию участник НПФ получает свои накопления и полученный с их помощью инвестиционный доход.

В этом разделе эксперты отвечают на вопросы, связанные с негосударственными пенсионными фондами.
На ваши вопросы отвечают эксперты:
uainvestor
Блог «Рефлексії»

(227 ответов)
Для того чтобы задать вопрос, нужно войти или зарегистрироваться
vv86
vv86
25 березня 2016, 15:51
Добрый день! Меня как работодателя интересует есть ли какие-то налоговые льготы для юр лица если я буду делать взносы в НПФ на своих работников? и подскажите как будет считаться база начисления налогов и есв если мой работник хочет чтоб из его заработной платы отчисляли какую-то сумму на его счет в нпф? правильно ли я понимаю, что допустим при ставке 5000 грн он хочет отчислять 200 грн в нпф, значит есв и налог на доходы физ лиц и военный сбор считаем из 4800 грн а 200 грн относятся на затраты предприятия и перечисляются на его счет в нпф?
Спасибо!
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
27 березня 2016, 20:29
Спасибо за вопрос и здравствуйте. Все подробности здесь:http://pensioneriya.blogspot.com/2015/05/2015. Есть еще один вопрос тут: pensioneriya.blogspot.com/2015/08/3.html
Если вы станете вносить деньги на счета НПФ своих сотрудников, то с них не будет ни начислений, ни начетов на них. Все эти налоги останутся в вашем распоряжении.
Если же работник попросит отправить 200 грн в НПФ, выведя их предварительно из своего ФОП, то с 4800 грн. возьмут все налоги, а 200 грн. уйдут по его просьбе в НПФ, а у вас останутся все сохраненные налоги с этих самих 200 грн.; в дальнейшем, заберите их себе или поделите между собой и сотрудником. Поделиться, с точки зрения сотрудника, было бы логично; я тоже советую это и им, и вам.
Предварительно, в обоих случаях, вам придется стать вкладчиком конкретного НПФ (это не сложная процедура, которую поможет вам сделать АПФ — администратор).
201p
201p
23 березня 2016, 14:11
фіаві
По філософськи дана відповідь pika2015. Але як розуміти Ваш коментарій: «...2. Если мы хотим, заработать больше, делаем так: вносим побольше, а именно, — в те самые дни, когда размеры ОПА, есть наименьшие. Это означает, что именно в эти дни, количество едиц ОПА вырастет особенно. Их станет много...»? Тобто Ви даєте пораду, але практично механізму щоб її реалізувати не має.

Тут Ваша відповідь золота: «Так буває: фінанси складні, я не досконалий, люди знають ще мало. Залишається – наближатись одне до іншого; то ж часом, десь колись поєднуємо свої шляхи.». Як політик…
(ответить)
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
23 березня 2016, 16:06
Знову, — за рибу гроші?

А в чому ж-таки, — проблема і, власне, саме питання? Можливо, — в політиці, філософії чи фінансах? Навчивмовіся, ось і питань стане менше. Механізм є: АПФ ретельно вичислює щодня динаміку зміння ОПА, це — основа стратегії. Чому б і ні?
Інша стратегія — проста для простих людей: вносити однакові пенсійні внески, рівно щомісячно. Користуйтеся, будь ласка.
pika2015
pika2015
22 березня 2016, 14:18
Добрий день Сергій. А як можна визначити коли ОПА найнижчі? Бо я плачу внески, а ОПА майже не змінюються. А як вибрати правильний день коли ОПА найменший не знаю. А хочеться поки молодий трошки назбирати на персію. Дякую.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
22 березня 2016, 19:20
Так буває: фінанси складні, я не досконалий, люди знають ще мало. Залишається – наближатись одне до іншого; то ж часом, десь колись поєднуємо свої шляхи.
46973426
Joseph Okonkwo
20 березня 2016, 1:03
Joseph, LOS ANGELES
Ми все керівництво SUNY WIRE ГРОШОВИХ КРЕДИТНА Фінансові послуги Який повідомити всім громадянам, які ми пропонуємо кредити на рівні 3% процентних ставок, для всіх наших клієнтів по всьому світу, ми на 100% гарантовані і законні кредит компанії, які можуть доставити те, що ми обіцяємо наші клієнти. З репутацією, що ми маємо, ми можемо гарантувати, що Ви отримуєте найкраще з наших послуг, ми з гордістю сказати, що ми допомогли сотням і тисячам людей, все навколосвітню.

Ми можемо запропонувати вам будь-яку суму кредиту, навіть якщо ви перебуваєте під контролем заборгованості

Ми робимо Бізнес Фінанси (Бізнес позики)

Ми робимо іпотечні кредити, навіть якщо ви в чорному списку

Ми робимо особистого кредиту, а також

Ми робимо автомобіль фінансів

Ми робимо 2-ий облігації

Кредити консолідації заборгованості

Ми робимо весільні Фінанси

Ми пропонуємо будь-який вид кредиту ви можете думати геть, і ми видаємо кредити на основі доступної

Ось чому ми з гордістю говоримо, що ми найкращі і єдина компанія, яка може і допоможе вам. Ми сподіваємося і віримо, що ви знайдете нас і нашої компанії і хорошу роботу до вашого задоволення. Ви можуть бути відхилені через погану кредитну історію, зв'яжіться з нами сьогодні для вашого швидкого кредиту затвердження та передачі, ви можете застосувати сьогодні, незалежно від вашого місця розташування або раси ви досі відповідають нашим критеріям, зв'яжіться з нами зараз

Якщо Ви зацікавлені швидко зв'язатися з нами сьогодні з наступними документами.

(1) Копія вашого ID:

(2) Доказ проживання:

(3) PAY SLIP:

(4) Виписка з банківського рахунку:

Зв'яжіться з нами сьогодні через компанію EMAIL, sunnywirecashloans @ outlook.com або відвідайте наш веб-сайт для отримання більш запитів, HTTP: //sunnywirecashloans.webs.com/
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
22 березня 2016, 19:56
Коли компанія сама пише про себе, це вже добре. Я дещо почитав, і думаю, що цей бізнес непогано досить розумно. Дійсні, у світі багато вільних грошей, котрі можна витровати не лише на бізнес, але і на споживчиванство.
Взагалі, кредити — це досить небезпечно, але є іншій бік. Коли людина меє конкретну ціль (погашення кредиту), — це дає їй енергію і допомагає отримувати нові гроші для розрахунку. Аби такої мети не було, то і заборотку могло бути менше. Можливо, таке не для кожного, тож розраховувати треба думати.
dmitry222
dmitry222
1 березня 2016, 13:04
dmitry222
Добрый день, Сергей!
А что вы скажите о НПФ ''Покрова''?
С одной стороны, по данным investfunds.ua/ самая высокая на данный момент доходность, 32,2%, по др. данным, ещё больше vseapf.com.ua/ru/news/209.html, портфель фонда интересен тем, что в нём отн. большую долю занимают металлы — 10% активов.
Но с другой стороны, КУА данного фонда ''Всесвіт'' имеет под управлением всего 2 НПФ(«Покрова'' и ''ВСЕ'', имеющий более низкую доходность), и единственный ПИФ''ВСЕ'', с крайне консервативным портфелем — 18% металлов и 67% депозитов, в сущности аналогичный НПФам.
Как-то больше доверия к КУА, у которых под управлением несколько разных фондов.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
2 березня 2016, 21:33
Два своих НПФ, — особенно не плохо, если они отличаются друг от друга. Насколько, я понимаю, что НПФ «Покров», — имеет отношение к высшему руководствому Украинского Греко-Католической Церкви. И это неплохо: пусть в советах НПФ будут те люди, которым люди пока еще доверяют, если не только тех же иерархам разным религиозных конфессиямслйи опродить люде
Если спросить людей, кому они больше верят финансистам (банкам, страховикам, КУА), государственным структурам или — религиозным общинах, добродетельству, общественности. Почему же в таком слове, общественность (в том числе, религиозная), как раз и не идет в финансовые учреждения, почему их там нет?
Лично я бы не отказалзя, — а вы то сами. что думаете по этому поводу?
dmitry222
dmitry222
23 лютого 2016, 21:57
dmitry222
Благодарю за быстрый ответ!
Ещё один вопрос.
В этой статье pensioneriya.blogspot.com/2014/08/blog-post_13.html?m=1 Вы писали о более рациональном способе инвестирования в НПФ с разной инвестиционной стратегией.
В ''консервативные'' — большой первоначальный взнос, ну а в ''агрессивные'' — небольшими ежемесячными взносами.
Но, с другой стороны, я вижу, что ЕПА в ''Социальном стандарте'' и ''Лаурусе'' сейчас на уровне 2,50-2,60.
В более консервативных НПФ — 2,80 и более.
Не стоит ли сейчас вложить больше денег в ''агрессивные'' НПФ, купив больше дешевых ЕПА, в расчёте на то, что при будующем росте экономики эти фонды смогут ''отыграться''?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
24 лютого 2016, 0:19
В потенциональном (заочном) споре активинные НПФ – в более сложной позиции. С одной стороны, они вынуждены удерживать своих участников, в конкуренции с более стабильными консервативными НПФ. С другой стороны, у них слишком мало качественных акций, на которые им сложно надеяться на их непростой рост.
Я думаю, что шансы у сторонников актинных НПФ, еще есть, и это было бы и смело, и красиво, во всяком случае. Советовал бы в любом случае, иметь в своем арсесенале иметь, как консервативные, так и активные НПФ оба.
dmitry222
dmitry222
23 лютого 2016, 20:38
dmitry222
Доброго времени суток, Сергей!
Вы писали о НПФ с более ''агрессивной'' стратегией, в качестве примера используя НПФ КИНТО ''Социальный стандарт''.
Как Вы считаете, можно ли к таким НПФ отнести ''Лаурус'' Озон Кэпитал?
В его инвестиционном портфеле 9% акций.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
23 лютого 2016, 21:12
В данном случае, Дмитрий, я с вами согласен, поскольку, 9% акций, в наше время, — это не так мало.
80840868
Денис Быков
3 лютого 2016, 11:45
Денис, Киев
Сергей, добрый день!

Кратко изучив тему НПФ, понимаю, что с момента ЗУ о НПФ, старт работе был дан, но текущая ситуация не позволяет развивать этот сектор.
Вы можете точечно обозначить:
1. Какие на текущий момент есть проблемы препятствующие развитию данного сектора?
2. Какие есть последние инициативы по изменению сложившейся ситуации?
3. Чего ожидать или когда ожидать, какие то изменений, который могут поддтолкнуть бум роста НПФ в Украине? Какова эта перспектива? В годах, десятилетиях…

Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
23 лютого 2016, 21:36
В конесном итоге, с НПф вся будет замечательно. А поскольку, сейчас не все так хорошо, значит, что — это еще далеко не конец. Следовательно, конец не скорит, то есть, еще поживем.
Желать будем, то, что сможем: pensioneriya.blogspot.com/2015/06/blog-post_7.html
Juk2
Juk2
22 січня 2016, 21:30
Добрый день! Сергей. Вы очень подробно и доходчиво объяснили что такое ОПА (если честно. то понятно только пока читаешь). А можно в такой же форме о доходности поговорить?.. Во-первых. как посчитать доходность фонда? Я знаю, что ее невозможно спрогнозировать. гарантировать, но в конце года ее все-таки можно посчитать. Я участник НПФ. Зашел на сайт фонда и увидел, что рассказывая о результатах работы за год фонд назвал цифру 22% доходности. Имею на руках три выписки со счетов. Первая — взносы были когда-то. потом их не было. Если использовать такой метод: на конец минус на начало года и разделить на начало. то и получаем 22%. Вторая — взносы вносятся регулярно в течение нескольких лет, получается 24% (хотя и в этом случае бралась чистая прибыль (без взносов)). И, наконец, третья выписка — это новый участник. который начал платить взносы с середины года, т.е. на начало года у него ноль, имеет всего 5%. Догадываюсь, что где-то что-то упускаю. но разве доходнось не должна совпадать в процентном выражении?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
24 лютого 2016, 13:41
Ели, что такое ОПА – нам известно, то дальше все просто.
1. Пенсионный взнос в конкретный день, делим его на размер ОПА, получая в результате количество единиц ОПА, и запоминаем, сколько их теперь у нас. Запоминаем на всегда.
2. Если мы хотим, заработать больше, делаем так: вносим побольше, а именно, — в те самые дни, когда размеры ОПА, есть наименьшие. Это означает, что именно в эти дни, количество едиц ОПА вырастет особенно. Их станет много.
3. В конце года, общая стоимость активов фонда надо разделить его сумму на общее количество единиц ОПА совокупно, у всех участников НПФ. Теперь мы получим стоимость одной ОПА. После этого, умножаем количество накопленных у нас единиц ОПА – на полученную стоимости одной ОПА. Это и есть накопленные нами пенсионные деньги на своем счете. Сравним сумму по итогам началем года с тем, что стало в конце года. Получим вою личную с доходность очередного года. Она межет опередить доходность всего НПФ, что и не удивительно. Стекрет в том, чтобы вносить пенсионные взносы делать в конкретные дни. Выбираю такие дни, накапливаем за те же деньги, гораздо больше сумму единиц ОПА. Сделать это не так уж сложно.
airon
airon
20 січня 2016, 16:02
Алексей
Добрый день, расскажите на основании каких нормативных документов можно привлечь (заинтересовть) работодателя для перечисления средств на р/с моего НПФ. и какие выгоды будет иметь работодатель если будет перечислять всем своим сотрудникам на счета в НПФ???

Спасибо!
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
20 січня 2016, 22:15
Здравствуйте, Алексей.
Это важный вопрос, поскольку сегодня работодатели, к сожалению, меньше задумываются о пенсиях своих наемных работников, чем они сами. Соответственно, тветная лояльность также невелика. Совместная работа в НПФ способна примирить и дпже родружить обе стороны. Сначала, каждая из них должна узнать свои преимущества, а потом преимущества своего партнера. Затем, обе стороны ставят себя на место другой и поступают с ней так, как хотелоь бы, чтобы она поступала с вами.
Выгоды обеих сторон, со ссылками на нормативные документы, подробно изложены в этом материале: pensioneriya.blogspot.com/2015/05/2015.html
А здесь есть ряд идей конкретно для работодателей: pensioneriya.blogspot.com/2015/08/3.html
В целом. можно сказать так. Работники, являющиеся участниками НПФ, выгодны предприятию, потому. Стимулировать этот процесс, в его интересах. Стимулировать можно трояко:
1. Не мешать, выдавая правильно оформленные справки о заработной плате, для получения налоговой льготы.
2. Вносить на пенсионные счета своих работников собственные деньги, получая освобождение от начислений и освобождая работников от удержаний.
3. Вносить на пенсионные счета своих работников их собственные деньги, предварительно выведенные по их заявлениям из фонда оплаты труда (ФОТ), деля при этом с ними, освободившиеся от налогов средства.
Второй вариант весьма хорош, гл, для большинства отечественных работодателей выглядит фантастическим; им до него еще надо дорасти. Думаю, третий вариант можно считать компромиссным и наиболее приемлемым, но начинать лучше с первого. Сначала сами работники заключают личные контракты с НПФ, а потом с помощью профсоюза, готовят предложение для работодателя – заключить с НПФ корпоративный контракт. Исходя из своего финансового состояния и человеколюбия, тот делает выбор между вторым и третьим вариантами. За процедуру переживать не стоит, — все необходимые документы поможет оформить Администратор НПФ: acpo.com.ua/
Посмотрите, кстати. на его сайте, сколько юрлиц- вкладчиков НПФ есть сегодня в каждом из обслуживаемых им 17-ти НПФ; как видите, социально ответственных работодателей у нас не так мало:

1. Соціальний стандарт — 42
2. Чорноморнафтогаз — 2
3. Соціальна перспектива — 7
4. Династія — 4
5. Арта — 7
6. Магістраль — 7
7. Шахтар — 25
8. Моя Пенсія — 44
9. ОТП Пенсія — 34
10. Поштовик — 15
11. Надійна перспектива — 3
12. Аструм Пенсійне забезпечення — 3
13. Пенсійний капітал -2
14. Українська пенсійна спілка -16
15. Фонд пенсійних заощаджень -3
16. ФріФлайт — 8
17. Джерело — 3
pliska
pliska
14 січня 2016, 6:38
консультант при оформлении контракта НПФ, материально вознаграждается, если да то я также за своих клиентов направленных в определенный фонд имею возможность получить премию
do1phin
Сергей Калинин
14 січня 2016, 0:04
Сергей, Киев
Доброго времени суток.
Год являюсь участником НПФ «ПриватФонд» от Приват Банка.
За год получал квартальный доход в диапазоне 8-13% ГОДОВЫХ на вложенные средства.
Насколько я понимаю систему НПФ, то доход должен быть как минимум немного больше чем инфляция.
Меня текущий доход не устраивает. Где можно сравнить текущий доход разных НПФов и на какую доходность следует рассчитывать участвуя в НПФ, ведь текущий доход обычного депозита около 25%?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
15 січня 2016, 23:02
По закону, ни сам НПФ, ни обслуживающие его компании не имеют права обещать какую-либо доходность, но их задача примерно такая, как вы указали: плюс 2-3% к индексу инфляции. Это называется не «получить доход», а «сохранить покупательную способность накоплений». При этом, речь идет о процентах дохода не за конкретный год или квартал, а за длительный период в десятки лет. На длительных сроках, возможные колебания доходности сглаживаются и должны приходить к расчетным значениям.
В нашем инвестиционном портфеле, пенсионные накопления в НПФ не могут быть локомотивом роста (для этого есть другие инструменты). Они представляют собой низкорисковую, консервативную часть портфеля, обеспечивающую его стабильность, основу, фундамент. Их преимущество перед теми же депозитами – это льготное налогообложение, позволяющее повышать общую доходность не напрямую, а косвенно, через разумное перераспределение денежных потоков государства, предприятий и наемных работников в пользу последних.
Я понимаю, что при любих условиях, хочется заработать більше, и в свое время, сам испытывал подобне желания. В то же время, перефразируя название известного фильма «Цену смерти спроси у мертвих», я предлагаю обратиться к мнению инвесторов, переживши потери из-за пренебрежения рисками. Они уже на собственном опыте убедились, что защита сбережений важнее их приумножения, и лучше бы нам поучиться на их примере, чем дожидаться свого. Подобные неприятности (правда, в положительном смысле) я переживал в 2008 году, корда НБУ заблокировал выдачу депозитов. Тогда меня выручил, не попавший под. запрет, текучий сет с низкой доходностью. С тех пор, я стал лучше относиться к консервативным инвестициям, більше диверсифицировать свои вложения и менше гоняться за их доходностью…
Если вас не устраивает доходность конкретного НПФ, вы всегда можете поменять его на другой. Для этого желательно с самого начала открывать пенсионные счета не в одном, а в нескольких фондах, чтобы иметь возможность сравнивать их работу лично и непосредственно. Полная информация обо всех украинских НПФ, приводится на сайте Нацкомфинуслуг: npf.dfp.gov.ua/, но по моему опыту, эта ссылка часто не работает. Возможно, в ближайшее время, я сам сделаю сравнительную таблицу доходности всех НПФ за несколько лет, так что следите за публикациями.
Вообще, есть разные способы повышения доходности конкретно своих пенсионных накоплений, которые далеко не всеми используются на практике. Попробуйте их проанализировать и применить: pensioneriya.blogspot.com/2015/04/blog-post_19.html

nshu
nshu
11 січня 2016, 13:46
Николай , Шпола
Здравствуйте Сергей.
Реальная ситуация.
В 2008 году, подсчитав какую мизерную пенсию получит моя жена, Шаповал Светлана Анатольевна, получая минимальную з/плату, я убедил ее воспользоваться услугами НПФ «Европа». Таким образом, она стала участником данного фонда, заключив контракт № Ф-1819-104 с ТОО «ВіЕйБі Пенсія», в мае 2008 г…
Получив первый отчет о инвестиционной деятельности сего фонда и увидев, что он скорее убыточный, чем прибыльный, мы попытались расторгнуть данный контракт, но нам это не удалось. Нас уболтали оставить все так как есть, больше взносов не делать, и просто дождаться окончания срока договора (май 2010 г.) в надежде на улучшение деятельности фонда.
Была еще одна попытка получить свои деньги обратно, но по телефону нам было поставлено 2 условия; личное прибытие в град Киев и потери в размере 20% от размера нашего вклада. Приехать лично Шаповал С. А. не могла по причине травмы ноги, перенесенных 2-х операций и длительного реабилитационного периода. Да и поездка требовала, немалых для нас средств.
В июне 2015 г. решили снова попытаться вернуть хотя бы свои деньги, написали письма в адрес администратора (согласно договора), адреса взяты из договора:
Киев, Глибочиська, 40, — «ВіЕйБі Пенсія», — отсюда приходили письма об состоянии счета.
Киев, Дегтяревская 21 «Г», — «ВіЕйБі Пенсія»
Оба письма вернулись с отметкой об выбившем адресате.
Знакомые из г. Киев, пытались звонить на телефоны офиса на В. Василевской, но на данный момент указанные телефоны не отвечают или недействительны.
Просьба. Будьте так любезны, узнайте по своим каналам существует ли еще данный НПФ «Европа», и как с ними связаться (адреса, телефоны, e-mail). Да и вообще — реально ли получить свои деньги обратно, или высоко подняв руку резко взмахнуть и сказать: — Ну и х… с ними! Деньгами, фондом, и государством.
Николай Шульга.
Ответ можно направить на ел. адрес: shulga@i.ua

Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
12 січня 2016, 19:29
Здравствуйте. Николай.
Данные, о которых вы просите, я отправлю на вашу электронную почту, а здесь, давайте попробуем обсудить сложившуюся ситуацию.
Задумавшись о пенсионном обеспечении своїх близьких и решив связать его с НПФ, вы поступили правильно. Дальше у вас было два варианта действий:
1. Самостоятельно досконально изучить этот вопрос, в первую очередь, внимательно прочитав Закон Украины «О негосударственном пенсионном обеспечении»: zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1057-15
2. Заключить соглашение с достойным финановым консультантом не только о помощи в заключении пенсионного контракта, но и об услугах по его последующему сопровождениму и текущему консультированию в этой области.
Это, кстати, — универсальный рецепт для многих ситуаций и сфер деятельности. Какой из путей лучше? Не находя приемлемой «золотой середины», я периодически склоняюсь, то к одному, то к другому. Наверное, в каждом конкретном случае, надо исходить из собственных предпочтений и ощущений; зачастую, именно интуитивное решение оказывается лучшим.
Очевидно, вы, Николай, выбрали свій. третий путь доверия и надежды. Он тоже возможен, но – при условии постоянного и достаточного с вашей стороны контроля за работой НПФ. Согласитесь, одного письма от Администратораза год, для этого маловато. Например, другие Администраторы предоставляют учасникам НПФ постоянный доступ к состоянию их пенсионных счетов на своїм сайте. Но даже следуя этим путем, некоторые базове вещи надо знать. Например, то, что:
— Пенсионный контракт бессрочный;
— Вы никому не передаете свои деньги, а помещаете их на собственный пенсионный сет, право управления которым, доверяете выбранной вашим фондом компании по упралению активами (КУА);
— Есть много способов повлиять на доходность своїх пенсионных накоплений: pensioneriya.blogspot.com/2015/04/blog-post_19.html, самвй радикальный из которых, — это смена свого НПФ вместе с его КУА, на другой, с его другой КУА. Для этого визначально стоит открывать пенсионные счета не в одном, а сразу в 2-3 НПФ, чтобы кметь возможность сравнивать их работу и определять лучних;
— Раз деньги никому не передаються, то и забрать их обратно не получится. Тем болем, они не лежат в НПФ. А расходуются на покупку финансовых активов, в общей совокупности которых, мы имеем свою конкретную долю, раз мер которой зависит от сроков и размеров пенсионных взносов, а также – от профессионализма специалистов КУА;
— С определенного момента (достижение50-летнего возраста) разрешается забрть свою (выраженную в деньгах) долю активов в виде ежемесячных или единоразовой пенсионных виплат. Для этого достаточно подать своему Администратору два заявления, бланки которых он обязан предоставить;
— В первом случае, НДФЛ будет 60% обычной ставки. Во втором случае – 100%. Псле 70 лет НДФЛ = 0
Вообще, в вашем случае, Николай, трагедии нет. Да. В другом НПФ могли заработать більше, Но и Европа не так плоха%. Да, другой Адмнистратор мог бать расторопнее, так переводитесь в другой НПФ.
Найти вашого Администратора можно: (http://kis.nfp.gov.ua/Home/SrchViewIMDetail/30000001026155), 04071, КИЇВ, провулок Лук'янівський, 6, тел.: (044) 4652561, факс: (044) 3096785, електронна пошта: europa@kuaeuropa.com, ВЕБ-сторінка: www.kuaevropa.com/

Ваши ошибки – от незнания; это исправимо. В целом. Система НПО работает стабильно и успешно, насколько это возможно во время кризиса. Не хотелось бы, чтобы ваш пример отрицательно влиял на других; это не системная ошибка, а недоработки отдельных сотрудников, так что, все поправимо. Успехов вам!
mia112
mia112
4 грудня 2015, 22:07
Здравствуйте Сергей
мне 58 лет. Я еще не пенсионер. Скажите, пожалуйста, возможно ли и каким образом мое участие в НПФ и получение выплат кроме тяжелого заболевания, выезда за границу и выплат наследникам? Насколько я понял пенсионные взносы в НПФ делаются не менее 10 лет после чего выплачиваются не менее 10 лет. Я конечно надеюсь дожить до 78, но сами понимаете, что чем больше возраст, тем менее вероятность дожития.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
6 грудня 2015, 12:37
Начну с конца. С увеличением возраста, наши шансы на долголетие толдько увеличиваются. Об этом говорит не только статистика, но и житейский здравый смысл. Уж если вы, избежав и преодолев множество рисков младенчества, детства, юности и зрелости, сумели дожить до 58 лет, ваши надежды на достойную старость становятся весьма основательными, и НПФ в этом вам поможет.

Ваш вопрос можно разделить на две части, — относительно возможности участия в НПФ и возможности получения пенсионных выплат.

Возрастных ограничений для участия в НПФ отсутствуют. Уже с момента рождения и присвоения в установленном порядке индивидуального идентификационного номера, родители могут открыть в одном или нескольких НПФ пенсионный счет на имя своего ребенка и начать вносить на него деньги для его будущей пенсии. Точно так же, для открытия такого счета, нет и верхнего возрасного предела. Могут это делать и пенсионеры. Особенно выгодно это пенсионерам работающим. Свою государственную пенсию они могут отправить на потребление, а часть заработной платы вносить на свои пенсионные счета в НПФ, зарабатывая при этом, известные налоговые льготы: pensioneriya.blogspot.com/2015/05/2015.html. Чаще, к сожлению, бывает наоборот: пенсия поступает на банкоамкую карточку и аккумулируется там под не самый высокий процент, а заработная плата, без каких-либо льгот, проедается.

Раннее начало участия в НПФ привлекательно длительным сроком накопления. Это позволяет накапливать значительные суммы или существенно уменьшать размеры регулярных пенсионных взносов. Позднее начало пнсионного инвестирования выглядит несколько вынужденным, но в то же время, несомненно, — более осознанным и просчитанным.

Оба варианта, хотя и повышают качество и гибкость управления собственными жизненными ресурсами, являются крайними, исключительными случаями. Базовый вариант, представляющий истинную философию пенсионного инвестирования, основан на том, что в НПФ поступает часть заработанного дохода в течение всей трудовой жизни, а пенсионные выплаты из НПФ производятся в течение всех следующих за ней, пенсионных лет. По изначальному замыслу, 20-30-40-летнего трудового стажа, при наличии соответствующих пенсионных взносов, должно быть вполне дотаточно для обеспечения достойной жизни в оставшиеся 10-20-30-40 пенсионных лет. В наших руках – весь набор инструментов для заблаговременного планирования, расчета и обеспечения, как этапа накопления и приумножения, так и этапа получения пенсионных выплат. Мы можем воспользоватьс ним самостоятельно или прибегнуть к услугам пенсионных консультантов. Для многих думающих людей, оптимальным вариантом могут стать самостоятельные действия, сопровождающиеся консультационной помощью специалистов. Чем мы с вами в настоящее время, собственно, и занимаемся.

Я понимаю, что вам (и не только вам, но и мне, в том числе) хотелочь бы избежав ограничений на пенсионные выплаты, получать их без налогообложения, в любое время и в любых размерах, по своему желанию. Однако, существуют правила, к которым надо приспосабливаться. Если не выезжать на ПМЖ за рубеж и обойтись без серьезных заболеваний (инфаркт, інсульт, онкология), начинать пенсионные выплаты возможно с 50-ти лет. Я совітую дождаться возраста 70 лет, В этом случае, а также, при налички группы инвалидности, мы получим нулевую ставку налогообложения. Советовать дожидаться группы инвалидности, я не берусь, но акой вариант существует. А остальных члучаях, придерся довольствоваться снижением обыной ставки налогообложения до 60% от обычной, что тоже неплохо.

Если все-таки захочете получить доступ к пенсионным деньгам пораньше, есть вариант заключения пнсионног оконтракта в пользу своїх старших родственников, при наличии взаємного доверия, конечно. В этом случае, вы становитесь вкладником, а ваш отец, де душка, старший брат, — пенсионного фонда. Вы будете вносить деньги, а они будут получать и передавать вам. В это время им будет за 50, а вам – хоть 20. В любом случае, подобную операцію лучше планировать заранее.

Думаю, что в отдельных конкретних случаях, можно разработать специальные комплексные варианты инвестиционного инвестирования, с использованием других финансовых инструментов. Но это уже будет другая история.
LanskyRoman
LanskyRoman
5 листопада 2015, 15:24
Роман, Київ
Доброго дня.
В мене є запитання з приводу компанії МетЛайф Україна
Вони запевняють, що вони є філією американської компанії MetLife й що ця компанія покриває страхові ризики й у разі банкрутства бере на себе забов’язання у сплаті страхових полісів
Чи є це правдою?
uainvestor
uainvestor
29 жовтня 2015, 14:29
Сергей, Днепропетровск
manko74 написав:
Ви не відповіли людині на чітко поставлене запитання — як НПФ збереже її гривні від інфляції. Розмови про «рух, болото, вигоди країні та економіці» — пустопорожні балачки, які нікого не переконають вкласти в НПФ свої кошти. Придумайте, як гарантувати людині прибуток і спокій (безпеку вкладених коштів)
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
29 жовтня 2015, 14:30
От, що ми полюбляємо, так це — ставити запитання руба і вимагати на них чіткої, однозначної відповіді. Особливо надихає той факт, що подібні вимоги стосуються інших і аж ніяк, нас самих. Бо ми самі чудово розуміємо (принаймні, на рівні підсвідомості), що наш мінливий Світ дуже далекій від будь-якої однозначності, одномірності, стабільності і гарантій. Але, — то таке.

На жаль, більшість наших людей, вихованих на трастах і пірамідах, ставляться до НПФ, як до суто комерційних структур, єдиною метою котрих є прибуток. Насправді, це не зовсім так.

НПФ — не український винахід, і виникли вони у всьому світі, як відповідь на зміну демографічної ситуації і, як наслідок, — банкрутство солідарних пенсійних систем. Солідарні системи здатні прекрасно працювати лише в умовах постійного підвищення народжуваності. У зворотній ситуації, яку ми спостерігаємо і в Україні, вони починають гальмувати розвиток всього суспільства.

Розвинуті країни вже давно цей етап проскочили і крокують собі далі, а ми все ще тупцюємо на місці. А однією з причин того, є наша безмежна любов до гарантій, про яку влучно написав Ілля Кормільцев і чудово проспівав В’ячеслав Бутусов:

Нищие молятся,
Молятся на
То, что их нищета
Гаранти-рова-на.

Дійсно, психологічно, нам легше вимолювати від держави пенсійні подачки, аніж потурбуватись про власну пенсію самостійно.

Частину своєї роботи наша держава таки виконала, створивши ще в 2003 році Закон «Про недержавне пенсійне забезпечення». В якості альтернативи солідарному ПФУ, вона дозволила створювати колективні пенсійні фонди, за встановленими нею правилами і під її наглядом. Справа це – серйозна, державна, і стосунку до фінансового шахрайства не має.

Понад 10 років добровільна частина накопичувальної системи досить успішно працює, підприємства і просто громадяни її послугами користуються і чекають введення обов’язкової частини. Можливо, це відбудеться у 2017 році, і тоді ваше питання зніметься само собою, бо нікого не спитають, хоче він якихось гарантій, чи обійдеться. Хоча ні, у людей віком за 35 років формально спитають і з полегшенням сприймуть їх мовчазну відмову. Самі ж мовчуни залишаться без другої пенсії: pensioneriya.blogspot.com/2015/05/blog-post_25.html.

Справу накопичувального пенсійного забезпечення, наразі доручено НПФ (це некомерційна, неприбуткова організація) і приватних компаніям, що його обслуговують. Вони, звичайно, хочуть мати прибуток, але їхня мета – це довгостроковий грошовий потік.

На чому вони заробляють, я вже писав: pensioneriya.blogspot.com/2014/12/112.html. Як заробляє НПФ: pensioneriya.blogspot.com/2015/08/41.html. Про девальвацію: pensioneriya.blogspot.com/2015/02/blog-post_9.html. І про інфляцію десь є: pensioneriya.blogspot.com/2015/08/blog-post_22.html.

Я вам скажу, на «Пенсійному капіталі» про НПФ більше відповідей, ніж ви здатні поставити запитань, і справа не в тому, що я від чогось ухиляюсь, вона – в вас. Якщо людина не має енергії для розвитку, їй хоч кілок на голові теши, підсвідомість не допустить зайвих енергетичних втрат, а розум послужливо вигадає купу причин, аби нічого не робити. В подібній ситуації, людині нічого не залишається, як тихенько повзти на кладовище. Саме там на неї чекає повний спокій і залізні гарантії: pensioneriya.blogspot.com/2014/06/blog-post_11.html.

Чому так песимістично? Тому, що життя – це вирішення проблем, подолання труднощів і постійний рух, розмови про якій ви так не любите. Оптимізм теж є. Він у тому, що життя – це мрії, бажання, цілі, сподівання, наміри, плани, досягнення і щастя невпинного руху.
Yavorskyy13
Taras Yavorskyy
25 жовтня 2015, 19:04
Taras, Lviv
Мій товариш всіма методами пробує переконати мене укласти договір з ПРИВАТНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «КЛАСІК СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ» по накопичувальній програмі.

Хотів отримати поради від вас. Чи робити такий крок? Накопичувальні програми вартують уваги?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
26 жовтня 2015, 15:15
Бажання вашого товариша заробити комісійну винагороду від страхової компанії, можна тільки вітати. Але що вам до його заробітків? У вас повинна бути своя голова на плечах і свої фінансові плани на життя. На жаль, справи з фінансовою освітою в Україні доволі кепські, тож для підвищення рівня фінансової грамоти, треба докласти і своїх зусиль.

Останнім часом, з’явився перспективний, на мій погляд, освітянський проект «Гроші є» («Деньги есть»), заснований двома чарівними жінками. Мариною і Оленою: https://www.facebook.com/dengiest.com.ua/photos/a.742181542565813.1073741828.741973515919949/825894430861190/?type=3&theater Влітку вони вже провели в Києві великий тренінговий фестиваль, а у листопаді готують ще один, ігровий. Можливо, я теж долучусь до цього проекту. Зверніть на нього увагу і ви: https://www.facebook.com/events/1604899183061180/

Будь-якій фінансовий інструмент має свої цілі, своїх прихильників і продавців. Чи співпадають вони з вашими особистими цілями? Якщо так, то свого часу, ви прийдете до них більш логічним і послідовним шляхом поступового фінансового розвитку. Якщо ні, то нащо вам чужі цілі?

Накопичувальне страхування життя (НСЖ) має захистити вас від втрати працездатності, а вашу родину – від втрати годувальника. Окремою (не головною) опцією, до страхової програми долучено накопичувальну. Її мета – зробити пакет програм більш привабливимв очах потенційних страхувальників. В радянські часи існували святкові продуктові набори, до складу яких входив один дефіцитний товар у поєднанні з кількома нікому не потрібними неліквідами. Тоді це спрацьовувало, але зараз ситуація зовсім інша. Нічим не гірші (а на мою думку, кращі) пенсійні накопичувальні програми, пропонують, наприклад, недержавні пенсійні фонди (НПФ). Вони більш гнучкі, прозорі і прибуткові.

Якщо ваша увага зупиниться таки на НСЖ, не варто обмежуватись однією компанією, — на страховому ринку є чималенький вибір. З приводу надійності, вони заслуговують нашої довіри і не надто відрізняються одна від одної, але наповнення конкретних програм мають різне. Роблячи вибір, варто виходячи з своїх потреб, а для того, їх треба знати і усвідомлювати. Як бачите, тут ми знову повертаємось до питання фінансової освіти.

Докладніше про накопичувальні програми НСЖ і НПФ можна прочитати на сайті «Пенсійний капітал» у відповідних розділах: pensioneriya.blogspot.com/.
uainvestor
uainvestor
20 жовтня 2015, 20:34
Сергей, Днепропетровск
«Квесторе_поверніться» написав:

Хочу остаточно розібратися з ОПВ.
1.Ця величина розраховується від початку роботи НПФ?
2. Наприклад для ОТП Пенсія, якщо учасник вніс 100 грн. при початку роботи фонду (і більше нічого не вносив), то зараз він має біля 261 грн. на пенсійному рахунку?
І якби виплати пенсії почалися з завтра, це його стартовий пенсійний фонд?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
20 жовтня 2015, 20:37
Одиниця пенсійних активів (ОПА) раніше називалась ОПВ – одиниця пенсійних внесків.

В перший день роботи фонду ОПА дорівнює 1 гривні. Я вніс 100 гривень і отримав на свій рахунок 100:1=100 ОПА, і ви внесли 100 гривень і отримали 100 ОПА. Чиста вартість активів (ЧВА) дорівнює 200 гривень.

На ці гроші, компанія з управляння активами (КУА) купила активи, що наступного дня зросли в ціні на 10%. Тепер ЧВА фонду стала 200+10%=220 гривень. Прибуток розподілили між учасниками. Ділимо ЧВА на кількість ОПА: 220:200=1,1 Тепер ОПА коштує 1,1 гривню. На моєму рахунку 100*1,1=110 гривень, на вашому 100*1,1=110 гривень.

На радощах від такого зиску, я вношу ще 50 гривень, купляючи на цей раз 50:1,1=45,45 ОПА. Тепер у мене 145,45 ОПА, а у вас, як і раніше, 100 ОПА. ЧВА фонду зросла до 200+50=250 гривень. Вартість ОПА= 250:(145,45+100)=1,019. У мене 145,45*1,019=148,2 гривень, у вас 100*1,019=101,9 гривень.

Наступного дня, вартість активів знизилась на 15%. ЧВА=250-15%=215,5 ОПА= 212,5:(145,45+100)=0,87 На моєму рахунку 145,45*0,87=126,5 гривень, на вашому 100*0,87=87 гривень

Тепер ви теж вносите 50 гривень, купляючи 50:0,87=57,47 ОПА. Тепер ЧВА= 212,5+50=262,5, а вартість ОПА=262,5:(145,45+100+57,47)=0,87. У мене 145,45*0,87=126 гривень, а у вас 157,47*0.87=137 гривень
Далі ми більш нічого не вносимо, а КУА продовжує інвестування. Через певний час активи зросли на 150%. Тепер ЧВА=262,5+150%=656,25 гривень. Вартість ОПА= 626,25:(145.45+157,47)=2,067 гривні

На моєму рахунку 145,45:2,067=301 гривня, а на вашому 157,47*2,067=325 гривень. Різниця є, хоча ми обидва внесли по 150 гривень. Просто, один з моїх внесків був на зростанні прибутковості, а один з ваших – на її падінні.

Якщо в цей момент ми почнемо отримувати пенсійні виплати (на 10 років або 120 місяців), то перша моя місячна пенсія буде 301:120=2,5 гривні, а ваша 325:120=2,7 гривні.

Читайте також «НПФ в умовах війни і економічного спаду»: pensioneriya.blogspot.com/2014/10/blog-post_81.html

Підсумуємо.

1. Кожного разу, роблячи пенсійні внески, ми купляємо ОПА по поточній ціні.
2. Куплена кількість ОПА залишається незмінною на протязі всього часу співпраці з НПФ.
3. Вартість ОПА поступово зростає, відповідно до зростання вартості активів фонду.
4. Ситуативно, відповідно до стану фінансових ринків, вартість ОПА може тимчасово знижуватись. Це – вигідний момент для додаткових пенсійних внесків.
5. Зростання вартості активів забезпечується розвитком економіки і фаховою роботою КУА.
6. У будь-який момент, вартість ОПА є результатом ділення ЧВА фонду на загальну кількість ОПА.
7. ЧВА фонду – це загальна вартість придбаних активів за мінусом адміністративних витрат.
8. Нові пенсійні внески збільшують кількість ОПА і зменшують їх вартість.
9. Вдала робота КУА збільшує вартість ОПА, залишаючи незмінною їх кількість.
10. Пенсійні виплати зменшують кількість ОПА і знижують ЧВА фонду.
11. Під час падіння ЧВА фонду, вигідно робити пенсійні внески вигідніше, ніж під час його зростання ( на ту ж суму ми отримуємо більше ОПА). Натомість, одержувати пенсійні виплати вигідніше у часи зростання ЧВА.
12. Найпростішою стратегією інвестування в НПФ є метод усереднення, за яким пенсійні внески залишаються постійними, незалежно від змін ЧВА.

Висновки наступні.

1. Якщо фонд постійно зростає, це приємно, але кожного разу ми купуємо ОПА все дорожче. Значить, більш ранні внески мають більшу вагу.
2. Якщо у фонді бувають спади, це психологічно не комфортно, але в ці періоди ми можемо купляти ОПА за меншу ціну. Таким чином, наша особиста прибутковість може перевершувати прибутковість фонду.
3. Яка стратегія остаточно переможе, не знає ніхто. Тому варто мати кілька фондів і гнучко реагувати на кожну зміну ситуації навколо них.
uainvestor
uainvestor
10 жовтня 2015, 19:13
Сергей, Днепропетровск
Квесторе_поверні.

Нічого не розуміюсь в НПФ. Якщо 10 років тому Ви відкрили недержавний пенсійний рахунок на 100 грн і кожний місяць вносили 100 грн, яку пенсію Ви будете отримувати наступні 10 років? Вона буде якимось чином індексуватись? Можна такий алгоритм сплат і одержань вибирати?
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
10 жовтня 2015, 19:15
Недержавні пенсійні фонди (НПФ) хоча і називаються недержавними, започатковані саме державою за зразком більш розвинутих країн. Їхня мета – допомогти людям створити власні пенсійні накопичення, незалежні від держави, роботодавців, рідних і власного марнотрацтва. Допомога полягає в тому, що держава визначає правила, забезпечує контроль і надає податкові пільги.

Участь в НПФ — справа добровільна, і не виключає використання інших способів пенсійного забезпечення. Аби з часом не жалкувати за втраченими можливостями, варто з даним текстом принаймні ознайомитись.

Достатньо повна енциклопедія НПФ існує на сайті «Пенсійний капітал» pensioneriya.blogspot.com/p/blog-page_3.html, і цей матеріал можна вважати вступним словом для новачків.

Не кожний зрозуміє роботу НПФ, не кожному це потрібно. Проста таблиця допоможе нам скласти уявлення про його роботу.

НПФ не вимагає певного розміру і частоти внесків, це питання власного розсуду його учасників. Як приклад, на вході таблиці вводимо щомісячні внески у розмірі 100 грошових одиниць або відсотків (на свій вибір), а на виході отримуємо щомісячні пенсійні виплати у тих же грошових одиницях чи відсотках. Річну прибутковість рахуємо, як +3% до рівня інфляції. Саме таке завдання має НПФ, і саме в такому разі купівельна спроможність пенсійних виплат буде відповідати нинішньому (початковому) рівню.

Скориставшись пенсійним калькулятором acpo.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=309&Itemid=386, можна ввести свої цифри і скласти власну таблицю, а залучивши пенсійного консультанта, можна побудувати особисту пенсійну стратегію. Але для початкового розуміння, наведеної таблиці буде достатньо.

Таблиця: pensioneriya.blogspot.com/2015/10/51.html

Керування пенсійним рахунком, в тому числі, індексація майбутньої пенсії знаходиться в наших руках: pensioneriya.blogspot.com/2015/04/blog-post_19.html. Трошки знань, трошки життєвого досвіду, трошки здорового глузду, трошки допомоги пенсійного консультанта, — і все буде добре. Алгоритм внесків і виплат теж у наших руках. Змінювати його можна будь-коли і будь-як, фонд теж можна змінювати на інший.

Всі ці моменти стають зрозумілішими у процесі роботи, головне – розпочати: pensioneriya.blogspot.com/2015/09/blog-post_11.html.

kola6996
kola6996
6 жовтня 2015, 17:20
Николай, Киев
Мене цікавить чи є інформація по фінансових показниках НПФ, які діють в Україні. І де можна знайти повний перелік НПФ. Дякую.
.
Ответ эксперта
uainvestor
uainvestor
6 жовтня 2015, 21:10
Звичайно, така інформація є. Її завжди збирала Національна комісія з контролю за ринком фінансових послуг і оприлюднювала на своєму сайті: npf.dfp.gov.ua/. Останнім часом вона цього не робить, і я починаю розуміти, чому. Тому, що ніякої користі від тієї інформації ви не отримаєте.

Наведу аналогію. Якщо людина хоче познайомитись з особою протилежної статі для серйозних стосунків, вона не шукає відповідної бази даних, а просто спілкується з усіма підряд і дослухається свого серця. Не дарма кажуть, що шлюби здійснюються на Небесах, — підсвідомість зажди підводить нас в потрібний час до потрібної людини. А якщо не підводить, то значить, ще (або вже) не час. Голос підсвідомості слабкий, а фраза з фільму про пригоди Шурика гучна, і тому не виходить з нашої голови: «Огласите весь список, пожал-л-ста». Відтак, ми і ганяємось за повними списками, забувши, що «від добра, добра не шукають».

Загалом, моє бачення (НПФ, а не сімейних стосунків) таке: спочатку – контракт з першим-ліпшим НПФ (вас до нього підведуть), потім поєднання теорії з практикою в процесі інвестування і спостереження, потім – розширення практики шляхом додання для порівняння нових НПФ і за бажанням, — зміна одних на інших.

Але ж ви, певно, чекаєте іншого? В такому разі, пропоную кілька варіантів.

1. Скористайтесь моєю підказкою: pensioneriya.blogspot.com/ і виберіть один з наведених НПФ або обидва.

2. Спробуйте провести аналіз 17 НПФ з цього списку (колонка зліва): acpo.com.ua/. Результатами поділіться зі мною, а я передам їх читачам.

3. Якщо пункт № 2 вас не втомить, то нижче — список з 72 діючих в Україні НПФ. Набирайте в пошуковиках ці назви, знаходьте і аналізуйте інформацію. Коли інформації в мережі обмаль, таких НПФ вашої уваги не вартий.

4. Зверніться до мене особисто, і я надам вам основні показники всіх 72 НПФ, але – з певними умовами, бо мені цікаві ваші висновки і подальші кроки.
Наведені пропозиції стосуються всіх читачів. Принаймні, хотілося б зібрати статистику, який з варіантів видається вам більш прийнятним.

А ось і список українських НПФ. Нас цікавлять не всі з них, а тільки відкриті. Бо корпоративні і професійні – лише для працівників окремих підприємств або галузей.

1 НБУ
2 УкрЕксім
3 Емеріт
4 Енергетиків
5 ПершийНаціональний
6 ПриватФонд
7 Всі
8 Фармацевтичний
9 Україна
10 ОТППенсія
11 Причетність
12 СоцСтандарт
13 Магістраль
14 Ощадний
15 Європа
16 СоцПерспектива
17 ІФДКапітал
18 Арта
19 УкрПенсКапітал
20 УкрСоцФонд
21 Аструм
22 ЄвроВибір
23 Лаурус
24 ПенсОпіка
25 Хрещатик
26 МояПенсія
27 Стирол
28 ТПП
29 Шахтар
30 СоцГарантії
31 УкрПенсСпілка
32 РезервРівенщини
33 Національний
34 Покрова
35 БрокБізнесКапітал
36 Взаємодопомога
37 Прикарпаття
38 Дністер
39 Гарант-Пенсія
40 СтоличнийРезерв
41 ПенсКапітал
42 СоцПідтримка
43 РезервТернопілля
44 Надія
45 УкрПенсФонд
46 ГМППФ
47 Династія
48 ПершийПрофспілковий
49 ФріФлайт
50 РезервСлобожанщини
51 ДовіраУкраїна
52 УкрПенсКонтракт
53 Поштовик
54 ПенсЗаощаджень
55 УкрПенсФундація
56 НадПерспектива
57 Турбота
58 ЗолотийВік
59 Хлібний
60 Конкорд
61 УкрОщадСкарбниця
62 Ініціатива
63 ВсеУкрПФ
64 Джерело
65 Ніка
66 Кремінь
67 ПершийНафтогазовий
68 МорТранспорту
69 Енергорезерв
70 ЧорноморНафтогаз
71 ЧорноморськийРезерв
72 УСПП

Сторінки: 789101112