Інституційні інвестори США, які управляють активами від $100 млн і більше, вже відзвітували перед американськими регуляторами про свою діяльність за другий квартал.
Хедж-фонди ставлять на Баффета та активно скуповують бігтехи
Для хедж-фондів він був не найвдалішим — великі клієнти вилучили загалом $7,8 млрд. Проте, хедж-фонди активно перетрушували свої портфелі: що купували, яких акцій позбувалися і чому, оцінив «Мінфін».
Однією з найулюбленіших позицій у хедж-фондів минулого кварталу виявився Berkshire Hathaway Воррена Баффета. Такими є результати дослідження Goldman Sachs, про які повідомляє CNBC.
Аналітики фінансового конгломерату проаналізували активи 795 хедж-фондів із валовими позиціями в капіталі на суму $2,4 трлн на кінець червня і склали кошик найпопулярніших довгих позицій із 50 акцій, які найчастіше з'являлися серед 10 найбільших холдингів.
За результатами дослідження, на кінець другого кварталу акції Berkshire класу B тримали загалом 22 хедж-фонди, що робить компанію Баффета однією з найзатребуваніших позицій. У списку лідируючих активів хедж-фондів, як і раніше, залишаються Microsoft, Amazon, Alphabet, Apple.
Акції: топ квартальних покупок та продажів
Бігтехи — $17,82 млрд
У п'ятірці великих покупок чотири місця у списку посіли акції бігтехів. Facebook опинився на другому місці — його купували 16 фондів. Загалом його акцій купили на $5,26 млрд.
Microsoft «купувався» майже впритул до Facebook — його акції купили 9 фондів на суму $5,17 млрд.
Останні місця дісталися Amazon та Alphabet. Акції першої купили 12 фондів на $4,04 млрд, а другої — 15 фондів на $3,35 млрд.
На першому ж місці опинилася купівля акцій залізничної компанії, про яку ми вже писали, — Canadian National Railway.
Canadian National Railway — $6,22 млрд
Акції цієї компанії купували 17 фондів, скупивши загалом паперів на суму $6,22 млрд. Серед них — чотири, у яких раніше в портфелі акцій канадської залізниці не було. Водночас, три фонди повністю позбулися акцій CN Rail.
Ще у квітні звіти канадців виглядали не найкращим чином через скорочення зернового експорту та перебої у ланцюжках поставок. Але наприкінці липня CN Rail чудово відзвітувала за квартал. Станом на 23 серпня консенсус-рейтинг — «купувати».
У червні CN Rail заявила про плани інвестувати $795 млн у свої залізниці у провінціях Онтаріо та Альберта. Інвестиції, зокрема, підуть на збільшення кількості рухомого складу та технологічні інновації. За останні 5 років компанія вклала у ці провінції понад $1 млрд.
«Мінфін» розмірковував над тим, щоб купити акції цієї компанії в липні, але відмовився від ідеї. Одна з причин — проблеми компанії з профспілками — у червні CN Rail пройшла через черговий страйк. На початку серпня працівники компанії подали проти неї позов на $1 млн, виступаючи проти обов'язкової вакцинації. Основна причина, через яку ми утрималися від покупки, — відсутність дозволу від регуляторів у CN Rail на купівлю Kansas City Southern. Якби він був, канадська залізниця перетворилася б на найбільшу монополію — Kansas City Southern володіє ліцензією на перевезення Мексикою.
Регулятор віддав перевагу іншій, меншій канадській залізниці — Canadian Pacific Railway. Проте, CN Rail не збирається здаватися. Тепер вона бореться за те, щоб отримати хоча б частину конкурентної переваги — Kansas City Speedway. Цих причин нам вистачило для того, щоб не ризикувати. Але, можливо, ми ризикнемо наступного разу — надто вже привабливими виглядають ці акції.
>>Читайте також: Захищаємо портфель від інфляції: три ідеї, які реально працюють
Cerner та інші — $18,33 млрд
Amazon, Alphabet та Microsoft також потрапили і до списку акцій, що найбільше продаються в другому кварталі. Від акцій Amazon позбавлялися найбільше — 14 фондів продали акцій компанії загалом на $5,91 млрд. Найменше продали акцій Alphabet (11 фондів продали акцій на $2,57 млрд) та Visa (12 фондів — на суму $2,72 млрд).
Посередині опинилися Microsoft та Cerner із різницею в $850 млн. Так, акцій Microsoft 15 фондів продали за квартал на $3,99 млрд, а Cerner — на $3,14 млрд.
Продаж акцій останньої не є дивним — на початку червня Oracle завершив угоду щодо її купівлі за $28,4 млрд. Cerner надає технологічні послуги у сфері охорони здоров'я, і це відповідає планам Oracle вийти на ринок вартістю $3,8 трлн.
Щоправда, поки що обидві компанії стикаються з репутаційними скандалами. Oracle — через звільнення співробітників, Cerner — через расову дискримінацію при прийомі на роботу.
Крім того, поки що незрозуміло, як пройде інтеграція двох компаній. Cerner посилено переходила в хмари Amazon, тепер їй доведеться перебудуватися на хмари Oracle — небезболісний процес, який може затягнути плани виходу Oracle на ринок охорони здоров'я.
Хто купував, а хто продавав
Bill & Melinda Gates Foundation Trust — $7,05 млрд
Найбільшу покупку у другому кварталі провів фонд Мелінди та Білла Гейтса, купивши «шматок» Canadian National Railway вартістю $5,17 млрд. Серед найбільших власників акцій CN Rail цього кварталу — Causeway Capital Manage (15,3%) та TCI Fund Management (13,06%).
Примітно, що до середини травня, за повідомленнями агентств, Гейтс, через фонд і свою інвесткомпанію Cascade Investment, продав загалом акцій Canadian National Railway на $940 млн. А потім — докупив. У портфелі Білла Гейтса CN Rail продовжує займати серйозну частку — 35,98%.
Крім того, ще одна велика купівля фонду, що потрапила до п'ятірки, — на $1,88 млрд. Таку суму фонд віддав за акції класу В компанії Воррена Баффета — Berkshire Hathaway. Ці акції у портфелі Гейтса займають 53,56%.
При цьому, весь портфель фонду у другому кварталі скоротився на 17,55% — до $17,6 млрд.
>>Читайте також: Байден змусить Баффета доплатити мільярди
Vantage — $2,25 млрд
New Mountain Vantage Advisers викупив акцій R1 RCM Inc (колишня Accretive Health) на $2,25 млрд і став найбільшим власником її паперів. Раніше у портфелі акцій цієї компанії не було.
Після покупки RCM, яка допомагає американському сектору охорони здоров'я керувати фінансовим та документообігом, вона займає в портфелі Vantage 43,52%. Друга велика частка — 42,39% — за Signify Health, медичною аналітичною платформою. На третьому місці — Avantor, яка займає 9,58% у портфелі та працює на широкому полі охорони здоров'я, хімії та біофарми.
Портфель Стівена Клінскі, засновника Vantage, за другий квартал скоротився на 22,22% — до $4,54 млрд.
Dodge & Cox — $1,44 млрд
Dodge & Cox купили акції General Electric на $1,44 млрд. Компанія пояснила пресі, що відстежує GE протягом 30 років, відреагувала на зниження вартості акцій на початку 2022 року, взяла до уваги інфляційні ризики та вирішила «купувати».
Dodge & Cox також позитивно оцінює майбутній спін-офф GE, вважаючи, що зараз компанія торгується з 50% дисконтом. У липні GE повідомила назви майбутніх компаній. GE HealthCare займатиметься бізнесом у сфері охорони здоров'я, енергетика перейде до GE Vernova, авіаційний бізнес — до GE Aerospace. Перша компанія буде створена в 2023 році, друга — в 2024. Бізнес, що залишився, після виділення двох компаній, буде перейменований в GE Aerospace.
Після покупки GE зайняв 1,28% у портфелі Dodge & Cox. Перші ж три позиції віддані Occidental Petroleum (4,01%), Schwab Charles Corp (3,46%) та Wells Fargo (3,34%).
Портфель «доджів» за квартал скоротився на 11,9% — до $144,47 млрд.
RenTech — $1,08 млрд
Rennaisance Technologies на $1,08 млрд купили акції Microsoft, довівши його частку в портфелі до 1,16%. Останній звіт Microsoft був гіршим за очікування аналітиків. Але незважаючи на це, Microsoft прогнозує покращення своїх показників у майбутньому.
Засновник Rennaisance Technologies Джим Сіммонс, який все життя покладається на складні комп'ютерні моделі при виборі акцій, цьому, очевидно, вірить. У його портфелі жодна компанія не займає понад 3%. Найбільша частка в портфелі Сіммонса — 2,31% — припадає на Novo-Nordisk, Microsoft після купівлі посів другу позицію. Третя — 1,05% — у Facebook.
Портфель Сіммонса за квартал скоротився на 17,26% — до $84,4 млрд.
>>Читайте також: Microsoft вривається до прибуткової індустрії відеоігор: що буде з її акціями за рік
Tiger Global — $1,98 млрд
Найбільший продавець — Tiger Global Management, який позбувся акцій JD.com на $1,11 млрд. У числі ще одного великого продажу зі списку — продаж цим самим фондом акцій класу, А компанії Snowflake на суму $867,57 млн.
Це далеко не повний перелік того, що продавав Tiger Global. Фонд, який спеціалізується на торгівлі акціями технологічних компаній, втратив у вазі 34% у квітні, а до червня — і всі 50%.
Загалом портфель Чейза Коулмена у другому кварталі скоротився на 28,74% — до $11,88 млрд.
При цьому, JD.com продовжує посідати перше місце з часткою 16,51%, на другому місці Microsoft (11,15%), на третьому — CrowdStrike (9,30%).
Тим часом JD.com відзвітував про прибуток у $0,61 на акцію при очікуваннях у $0,41. Очікування компанії на наступний квартал — виторг $500−505 млн, за весь рік — $1,91−1,92 млрд.
TCI — $1,08 млрд
Серед великих продавців сезону опинився і TCI Fund Management, який позбавився акцій класу, А Charter Communications на $1,08 млрд — акцій Charter у портфелі не залишилося. Charter — американський кабельний оператор, який вже стикається з проблемами у міру розвитку широкосмугового інтернету.
TCI Fund Management — британський фонд, який орієнтується на вартісне інвестування — вважав за краще продати ці папери, натомість придбавши акції Alphabet, Microsoft, S&P Global та Moody's. Тепер у його портфелі Alphabet на першому місці (17,4%), Microsoft — на другому (15,95%), на третьому з часткою 13,06% — Canadian National Railway.
Кріс Хон, засновник TCI, був одним із тих, хто критикував Canadian National Railway за спробу злиття з канзаською залізницею. Ця критика пізніше призвела до зміни керівництва компанії.
Портфель Кріса Хона у другому кварталі скоротився на 17,89% — до $31,6 млрд.
Egerton — $995,9 млн
Майже шостою частиною від загальної суми продажу акцій Amazon ($995,9 млн) компанія «завдячує» ще одному британському фонду — Egerton Capital. Фонд повністю позбавився паперів Amazon, Charter Communications і ще чотирьох компаній. Натомість він купував акції Mastercard, Microsoft, Canadian National Railway та ін.
Обидві канадські залізниці — Canadian National Railway та Canadian Pacific Railway — займають перші позиції в портфелі співзасновника Egerton Capital Джона Армітаджа. Перша — 8,98% портфеля, друга — 12,05%, трохи скоротившись після продажу цього кварталу. Microsoft — на другій позиції з часткою 9,35%.
Портфель Армітаджа за другий квартал скоротився на 18,39% — до $14,81 млрд.
>>Читайте також: Amazon вже втратила 34% вартості: як це використати інвестору
Harris Associates — $952,25 млн
Майже на таку саму суму як і Egerton продавали у другому кварталі й Harris Associates. Вони продали папери Humana ($952,25 млн) — американської компанії з медичного страхування. У портфелі Білла Нігрена, який прийшов у компанію ще у 80-х, Humana тепер займає 0,71% портфеля.
Перші ж позиції — за Alphabet (6,07%), Fiserv (3,27%) та Charter Communications, акції якої Нігрен докупив. Після купівлі 33,15 тис. акцій у другому кварталі, частка Charter у портфелі — 3,10%.
Портфель Нігрена за квартал скоротився на 20,21% — до $63,06 млрд.
Коментарі