Ринок IPO, хоча й доволі ризикований, але широко відомий своєю високою дохідністю. Деякі новачки на фондовому ринку за рік зросли на сотні відсотків. Які компанії продемонстрували кращі результати та чи варто в них інвестувати зараз, розповів телеграм-канал Кабінет інвестора. «Мінфін» обрав головне.
Топ-10 найуспішніших IPO за останні 12 місяців
Чемпіони зростання
Вивчення ринку IPO за період з початку 2020 року продемонструвало, що топ-10 компаній зі стартовою капіталізацією понад $1 млрд показали дохідність понад 80% з дати виходу на біржу.
Абсолютним чемпіоном з дохідності стала німецька біофармацевтична компанія CureVac, вартість акцій якої зросла на неймовірні 596,75% менше ніж за 10 місяців. Компанія спеціалізується на розробці методів лікування на основі матричної РНК, що лежить в основі декількох програм вакцинації проти коронавірусу.
CureVac вийшла на IPO у серпні 2020-го по $16 за акцію і злетіла на 249% у перший же день торгів. Уклавши угоду з виробництва вакцини-кандидата від covid-19 з Bayer і вийшовши на стадію клінічних випробувань, сьогодні акції CureVac торгуються майже в 7 разів вище за ціну IPO, закрившись у п'ятницю на рівні $111,48.
Варто відзначити, що висока дохідність у перший день торгів — це рідкість: акції 4-х компаній з топ-10 за дохідністю впали нижче ціни IPO в перший день торгів. Наприклад, акції транспортної компанії ZIM Integrated Shipping в перший день торгів впали з $15 до $11,50. Однак, після публікації звіту про прибуток через 4 місяці і оголошення спецдивіденда, акції ZIM зросли на 295%. На сьогоднішній день ZIM посідали друге місце за результативністю IPO з дохідністю 209,33%.
Читайте також: Топ-20 кращих книг для початківців і досвідчених трейдерів
Academy Sports & Outdoors вийшла на IPO по $13 і ледь змогла закрити торги в 1-й день торгів на рівні $12,99, незважаючи на те, що компанія вже працювала в прибуток. Однак, станом на сьогодні її акції забезпечили 181%-відсоткову дохідність інвесторам.
Можливість докупити
Примітно, що за рахунок ребалансування портфелів інституційних інвесторів з акцій зростання в акції циклічних компаній з лютого до квітня 2021-го, папери деяких «чемпіонів» з нашого списку значно впали, не втративши при цьому своєї привабливості і дають непогані точки входу.
Принаймні, консенсус-прогнози за рядом зі згаданих у списку компаній припускають потенціал зростання до 60%. А ось від деяких паперів, схоже, час позбуватися.
Читайте також: Телемедицина: вигідна інвестиція у медичний стартап в умовах пандемії
Коментарі