Китай вивчає можливості глобального використання цифрового юаня, запуск якого дозволить Пекіну посилити контроль за грошовими потоками і приховати дані щодо міжнародних платежів від США, повідомляє Reuters.
Китай готує плацдарм для глобального використання цифрового юаня
Сумісна праця
Міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів SWIFT створила спільне підприємство з дослідним інститутом цифрових валют Банку Китаю. Це означає, що Піднебесна вивчає можливості глобального використання цифрового юаня, який повинен з'явитися у 2022 році.
Іншими власниками зареєстрованого в Китаї підприємства є Національна китайська система банківських переказів CIPS та Платіжна і клірингова асоціація Китаю, відзначає агентство з посиланням на загальнодоступні джерела інформації. Банк Китаю здійснює нагляд за обома організаціями.
Спільне підприємство, назване Finance Gateway Information Services Co, було зареєстровано в Пекіні 16 січня. Сайт китайської національної довідкової системи з юридичних осіб (NECIPS) повідомляє, що нова компанія займеться питаннями інтеграції інформаційних систем, обробкою даних і консультуванням з технологічних питань.
За крок від запуску
Китай очолює список країн, які найдалі просунулися на шляху запуску суверенних цифрових валют: вона вже провела відповідні тести у великих містах, включаючи Шеньчжень, Ченду і Ханчжоу.
Запуск цифрового юаня дозволить Пекіну посилити контроль за грошовими потоками, підвищить ефективність транскордонних платежів і спростить процес інтернаціоналізації юаня, йдеться у недавньому звіті HSBC. Китайська система транскордонних платежів CIPS і співпрацює, і конкурує зі SWIFT на тлі напруженості, що зросла між США і Китаєм.
Читайте також: Приручити дракона: як заробити на фондовому ринку Китаю
Активніше використання CIPS замість SWIFT зробить дані щодо міжнародних платежів Китаю менш доступними для США, йдеться у липневому звіті BOC International.
Коментарі - 3
А вот введет Китай условие, что для ведения бизнеса с их страной, компания должна иметь счет в юане, и условный Эпицентр будет вынужден это сделать. Не покупатели 1 чехла, а большие игроки. И это уже проблема эпика, как ему администрировать кроме гривны, бакса и евро еще и юань. Но все операции с китайскими производителями уже будут в нем. Вопрос как остальной мир будет реагировать на это. А эпик сделает как все.