Цей тиждень на валютному ринку змусив понервувати всіх: клієнтів, самі банки та власників фінкомпаній, які працюють на ринку валютообміну. Через досить серйозні коливання курсу долара на міжбанку, і, як наслідок, — на готівковому ринку, знову пожвавилася секта шанувальників «долар за 40». Якого ж курсу чекати цими вихідними, 30−31 березня, — у свіжому прогнозі «Мінфіну».
Прогноз курсу найближчими днями: чи чекати долар за 40 і євро дорожче за 43,2
Головним аргументом шанувальників долара за 40 стало зростання котирувань американської валюти на торгах 27 і 28 березня, коли міжбанк швидко пішов до рівнів 39,34/39,37 гривень, а частина угод проходила і суттєво вище за 39,40 гривень.
І доводи у цих «ждунів» були простими: оскільки так злетів міжбанк, то й подальше швидке зростання готівкового курсу не забариться.
Частково вони мали рацію, але лише частково. У дні зростання котирувань безготівкового долара та євро на торгах майже в тих самих межах справді зростали й цінники обмінників. Але без особливого «фанатизму» і без активних спроб зіграти на випередження з максимальним задиранням котирувань.
Графік курсу долара та євро на міжбанку цього тижня на момент написання статті
Міжбанк (долар)
Міжбанк (євро)
Графіки курсу долара та євро на готівковому ринку цього тижня
Готівковий (долар)
Готівковий (євро)
Річ у тім, що, попри розгойдування міжбанку та досить швидкі реакції на це цінників обмінників, населення виявилося не готовим особливо переплачувати за валюту.
Тобто обсяги купівлі валюти громадянами продовжили залишатися вищими за обсяги здачі ними валюти, але ажіотажу, а тим паче паніки серед українців не було, на що так безуспішно розраховували власники деяких мереж обмінників:
Операції фізосіб із купівлі/продажу валюти (30 днів)
Основних причин для такої стриманої поведінки громадян із купівлі валюти було декілька. Це і прильоти рашистських ракет, і шахедів у багатьох регіонах, коли населенню взагалі було не до курсу та його коливань. І досить активне втручання Нацбанку з продажем долара на торгах усю другу половину тижня, що швидко знижувало тиск на міжбанк, та опосередковано — на курси валютної готівки.
Крім цього, частково вже спрацьовує і поступове звикання українців до зростання коливань цінників, що призводить до скорочення бажаючих терміново бігти купувати валюту, що дорожчає.
Та й що гріха таїти, обсяги вільної гривні для купівлі валюти на руках у переважної частини населення за умов повзучого зростання цін скорочуються.
Тож «загону оленів» у власників обмінників цього разу не вийшло.
Що відбувалося з євро
За курсом євро основним чинником всіх змін були коливання пари євро/долар на зовнішніх ринках. Там теж увесь тиждень було очевидно «не тихо», але все ж таки і глобальних потрясінь не відбувалося.
Усі щоденні коливання були, переважно, в межах до 0,5−1 американського центу на євро, що досить спокійно сприймалося ринком.
Тижневий графік пари євро/долар на момент написання статті
У результаті, за період з 25 до 29 березня на міжбанку долар після всіх зльотів у середині тижня навіть просів майже на 15 копійок — із 39,13/39,16 до 38,99/39,01 гривень станом на момент закриття торгів ТОДом. А курс продажу безготівкового євро впав майже на 21 копійку — з 42,3151/42,3476 до 42,1053/42,1229 станом на 15:00 за київським часом 29 березня.
З огляду на те, що цей тиждень був останнім цього місяця і в першому кварталі 2024 року, клієнти поводилися на торгах досить активно, що й позначилося на статистиці торгів:
Безготівковий валютний ринок (30 днів)
Таким чином, попри ситуативні коливання курсу на міжбанку та на готівковому ринку, у результаті, для гривні нічого критичного не сталося, хоча й «потріпало» нерви всім учасникам валютного ринку.
Прогноз готівкового курсу долара та євро на 30−31 березня
У цих умовах більшість обмінників фінкомпаній пропрацюють останні суботу та неділю березня у форматі «з обороту», але дещо розширять спред при купівлі/продажу американської та європейської валюти.
Спред між купівлею та продажем долара у більшості пунктів обміну перебуватиме в межах 20−30 копійок, а євро — в межах 20−40 копійок.
При цьому, спостерігаючи за активними розпродажами Нацбанком долара на торгах з вівторка до п'ятниці та «збивання» ним, таким чином, потенціалу для подальшого зростання курсу, частина обмінників навіть почне дещо занижувати курс прийому валюти у населення, що буде сюрпризом для всіх бажаючих здати валюту за максимально високим ситуативним курсом. Крім цього, традиційна для багатьох обмінників проблема наявності необхідних великих обсягів гривні у касі також збережеться.
Курс долара у більшості обмінників фінкомпаній цими вихідними перебуватиме в межах коридору: прийом від 38,50 до 39,30 гривень та продаж від 39,35 до 39,60 гривень.
А за курсом євро власники обмінників у суботу та неділю працюватимуть у межах цінників: прийом від 42,00 до 42,75 гривень та продаж від 42,80 до 43,20 гривень.
Як завжди, при значному розкиді котирувань цими вихідними я раджу при необхідності провести валютообмінні операції в наступному режимі: або витратити зайві 5−15 хвилин і обійти 2−3 обмінники, а не здійснювати обмін у першому ж обміннику, що трапився, або скористатися відповідними мобільними додатками, щоб підібрати для себе оптимальний курс і не втрачати на цьому гроші.
Коментарі - 64
» …доводи у цих «ждунів» були простими …» .
Даже с одной стороны жалко автора статьи Алексея Козырева …
Видать как и многие «джентельмены удачи » тоже вложился в гривневые инструменты .
Но чем закончится эта «гривневая рулетка » для тех кто решил в неё сыграть во время полномасштабной войны и падения экономики - адекватные люди это и так понимают .
27 марта — 39,37
28 марта — 39,17
29 марта — 39,01
Оплакиваете влёт на 1% всего за два дня? А ещё ж инфляция.
Если в ноль выйдете, будет у вас праздник
«Оплакивать » действительно скоро придётся любителям получать % от гривневых инструментов .
И в ноль тяжело будет выйти …
В то время, как другие стабильно получают 18% годовых.
И есть категория таких как ты …Для которых «путь для обогащения «состоит в «записи в электронном реестре «под 18 % , во время полномасштабной войны и падения экономики .
Я ещё ни одного человека не встречал , который обогатился за счёт гривневых инструментов в нашей стране .
Заложник обменников :)
Для начала надо уточнять, что такое «обогатился»: для одних 100 тысяч — богатство, а для других и миллион — мелочь.
P. S. Прекрасно сплю. В отличие от таких, как ты, которые по ночам капают корвалол с причитанием «завтра по 40, завтра по 40».
Спартанцы: «Если».
Кстати, открою тебе секрет: если $ будет по 44, твой доход тоже 0. Смотри не разбогатей :)
P. S. Стараюсь не жировать, 50 тысяч на день сойдёт, больше не надо.
— Мальчик, сколько тебе лет?
— Скоро 10, а пока 7.
С каких пор 7% стало считаться почти 10?
Точно так же, как и с каких пор между августом и концом марта полгода?
И контрольный в голову: сложный процент, не, не слышали?
2. останній ЗАКОННИЙ «виконуючий обов’язки» президента, якого призначила ще тоді ЗАКОННО вибрана Верховна Рада, був Турчинов, бо янукОвоч тупо втік!
3. і порошенко, і зеленський, і верховна рада були і є всі НЕЗАКОННИМИ починаючи з лютого 2014-ого!
і хто би що би там не хотів, і не говорив, а війна почалась в лютому 2014-ому з окупації москалями Криму!!! порошенко, між іншим, був також нелегітимним!
А якою статтею, не підкажете?
Я це не до того, що це дозволено. Ні! Але заборонено це в ЗУ «Про правовий режим воєнного стану». Чи був воєнний стан під час виборів Порошенка або Зеленського?..
Для таких серйозних речей як вибори важливо саме «де-юре» , а отже не треба розповсюджувати русняву маячню.
Так «буратины «могут и разбежаться …
Что автор статьи , что сам НБУ уже давно создают иллюзию стабильного и прогнозируемого курса на межбанке , «заливая «межбанк каждую неделю в среднем по 700 млн. USD (3 млрд. USD в месяц) .
В стране все такие «патриоты», за мову готовы разорвать на части, но под подушкой держат доллары. Причем в долларах у них явно 99% их денег.
Между тем своим спросом в 4−7 раз гробят и гривну, и экономику.
Держу в гривне, и на длинной дистанции накапливаю больше, чем ты на своих зелёных фантиках. И не трачу время на забеги по обменникам, т.к. там уголок замялся, а там пятнышко, а там старые и т. д.
Трамп подтвердит. Так всё хорошо у США, что уже даже на НАТО грозится не выделять, т.к. госдолг огромный, при этом другие не особо парятся взносами.
Только ж интересно, чем тебе легче будет в такой ситуации с твоими зелёными фантиками?
Во-первых, на данный момент доллар не в 5 раз дороже, чем 10 лет назад.
Во-вторых, гривневые депозиты легко отыграют падение в 5 раз. Тем более, если не брать налоги.
А если для вас существует только всякие Райффайзены со ставкой 8%, то это уже ваши проблемы.
Калькулятор в телефоне забокировался?
1) 0,2/12+1=1,017
2) 1.017120=7,55
Под 20% вырастает за 10 лет в 7,55 раза. Это без налогов, как вы заказывали. Вопросы есть?
Даже если применить современный налог, получаем:
1) 0,2*0,805/12+1=1,013417
2) 1,013417120=4,95
А теперь другой момент: если речь идёт про 10 лет, то на 31 марта 2014 года (10 лет назад) курс был 11,58, т. е. доллар ваш вырос 39,01/11,58=3.37, а не в 5 раз, как в ваших фантазиях.
2) 1,013417^120=4,95
Написав про те, що реально відбувається. Під вечір суботи та неділі мої прогнози повністю відбулися так, як я і писав. Як говорив Марк Твен «слухи о моей смерти несколько преувелечены». Все буде добре. Всім гарного дня.
Раніш Ви були більш об'єктивні.
Які Ви бачите об'єктивні причини не вірити в це?
Ці епітети більш підходять для деяких коментувальників з Мінфіну, ніж для людини. яка віддала багато років банківській системі. Ось за що я писав.