Цей тиждень на валютному ринку знову змусив понервувати всіх: і клієнтів банків-юридичних осіб, і громадян, і самі банки із власниками фінкомпаній, які працюють на ринку валютообміну. Що визначало роботу валютного ринку цього тижня, і якого курсу чекати цими вихідними — у свіжому прогнозі «Мінфіну».
Курс стрімко зростав весь тиждень: як поводитиме себе готівкова валюта найближчими днями
Доки банки, обмінники та клієнти нервували, НБУ залишався відносно спокійним, періодично видаючи меседжі «все добре» в інформаційний простір.
Проте за тиждень курс продажу долара на міжбанку зріс відразу на 64 копійки: з 39,52/39,54 гривні на ранок понеділка 20 травня до 40,145/40,18 гривні до завершення п'ятничної сесії 24 травня. Крім цього, міжбанк «пробив» психологічний поріг 40 гривень за долар, що лише збільшило негативні настрої на ринку.
Не відставав й євро, який подорожчав під час продажу за цей же період майже на 59 копійок: із рівня 42,9977/43,0076 гривень до позначки 43,5292/43,5953 до кінця дня 24-го числа.
Виходячи з досить серйозних коливань курсу долара та євро на міжбанку, як наслідок, суттєво девальвувала гривня і на готівковому ринку, де знову пожвавішала спекулятивна гра «на підвищення».
І громадян уже припинили лякати котирування продажу долара понад 40 гривень та котирувань продажу євро, які дедалі ближче підбираються до нової мети у 44 гривні за готівковий євро і навіть вище.
В умовах невизначеності банки та обмінники фінкомпаній почали розширювати спреди між купівлею та продажем валюти, що також негативно впливало на настрої громадян, які бажають здійснити валютообмінні операції. Тобто валютний ринок цього тижня був досить нервовим із зростанням девальваційних настроїв.
Нещодавні послаблення Нацбанку щодо розширення можливостей з оплати товарів та послуг призвели до очікуваного зростання попиту на валюту на торгах. Але НБУ цими днями не завжди оперативно гасив своїми інтервенціями брак пропозиції долара на торгах, чим і підігравав зростаючим апетитам продавців валюти.
Періодично складалося враження, що регулятор заради інтересів Мінфіну України, уряду та частини нечисленних експортерів «злегка» щодня планомірно знецінював гривню.
Графік курсу долара та євро на міжбанку цього тижня:
Долар
Євро
А ось як на зростання котирувань реагував готівковий ринок:
Готівковий долар
Готівковий євро
Як може розвиватися ситуація далі
Потрібно розуміти, що, якщо до можливого чергового та швидкого подорожчання електроенергії для бізнесу та населення, а також інших об'єктивних причин зростання цінників (наприклад, ідеї уряду про збільшення податків та акцизів) додати ще й зростання курсу, це швидко спровокує збільшення показників інфляції, рекордно низьким рівнем якої так пишався Нацбанк.
І тоді все це почне тиснути на всі сегменти фінансового ринку: від рішень населення з розміщення нових гривневих депозитів у банках і до вкладень у гривневі облігації, які необхідно стимулювати Мінфіну для фінансування «дір» бюджету та військових видатків.
Отже, значне збільшення курсу за короткий проміжок часу — «гра з вогнем». І Нацбанку доведеться найближчим часом ще активніше бути присутнім на міжбанку та оперативніше, ніж він це робить зараз, гасити сплески попиту на валюту після запровадження своїх нещодавніх послаблень.
Інакше, швидке збільшення показників офіційної інфляції незабаром змусить регулятора переглядати свою грошово-кредитну та валютну політики та посилювати їх.
Бо на тлі зростання негативного сальдо торгівлі та вимивання ЗВР із одного боку, а також зростання цін та інфляційних процесів з іншого, НБУ опиниться перед необхідністю ухвалення «непростих» рішень. А про подальші плани зняття обмежень йому доведеться забути.
Звичайно, це в тому випадку, якщо НБУ хоче вписатися в ті параметри за курсом та станом фінансової системи України, які він озвучував останнім часом і які були узгоджені ним раніше з МВФ.
Прогноз готівкового курсу долара та євро на 25−26 травня
Поки що ж, на тлі значного посилення тиску на гривню на міжбанку та на готівковому ринку, і за невизначеності подальшої поведінки регулятора щодо активнішого «притискання» девальваційних сигналів на торгах, власники обмінників цими вихідними вирішать все ж таки перестрахуватися.
Вони розширять спред між купівлею та продажем долара у більшості пунктів обміну до меж від 20 до 35 копійок, а за євро — в межах від 20 до 35−40 копійок. А найагресивніші з мереж обмінників виставлять спреди і за доларом, і за євро в межах до 1 гривні. Певна гра «на підвищення», яка спостерігалася практично весь цей тиждень, збережеться.
Курс долара у більшості обмінників фінкомпаній цими вихідними перебуватиме в межах досить широкого коридору: прийом від 39,80 до 40,20 гривень та продаж від 40,25 до 40,65 гривень.
А за курсом євро власники обмінників у суботу та неділю працюватимуть у межах цінників: прийом від 42,80 до 43,60 гривень та продаж від 43,65 до 44,15 гривень.
Як завжди, за такого значного розкиду котирувань і «напруженості» на валютному ринку, цими днями я раджу громадянам, яким треба провести валютообмінні операції, або витратити зайві 10−15 хвилин і обійти 3−5 обмінників, щоб підібрати найоптимальніший курс, або скористатися відповідними мобільними застосунками, щоб не втрачати гроші.
Коментарі - 47
Та на кінець літа побачимо 42 не менеше по долару! А на кінець року під 45!
Не були обережні??? Ну то доведіть!
Это ты в 2021 году рассказывал о своей будущей пенсии …у десять кускив???
Ну так возьми и посчитай во что превратятся твои …десять кускив… при новых тарифах и подорожании продуктов.
Ну, а о том …як тебе уси поважают… это хорошо видно по комментариям на этом форуме!
Опустись на землю и начни уважать окружающих.
А то как был люмпеном и хамом так им и останешься.
жду коментария ос очередными оскорблениями и фразой …ти за мене не хвилюся…
Довожу до твоего «упоротого» мнения. мне глубоко на…ть на твое будущее и тебе подобных граждан!
«Виходячи з досить серйозних коливань курсу долара та євро на міжбанку, як наслідок, суттєво девальвувала гривня і на готівковому ринку, де знову пожвавішала спекулятивна гра «на підвищення»
У чому Ви вбачаєте «спекулятивну гру на підвищення»? Чи може, при зростанні безготівкового курсу готівка мала залишатися на місці? :)
Я особисто бачу, що рухаються вони синхронно, спред між МБ і готівкою — більш-менш стабільний… то де ж ця «гра на підвищення»? Чи це просто літературний вираз такий???
Тобто, бачачи, що зростає міжбанк — вони активно закладають ще більший курс продажу долара та євро. І більший, ніж просто собівартість валюти +стандартна маржа обмінника. А додатково ще закладать 5−15 копійок на доларі «наперед», бо бачать темпи щоденного зростання міжбанку.
Тому поки це назвати інакше, як додатковий розігрив курсу — я не можу. Тому і говорю про гру «на підвищення».
Крім того, вважаю, що зростання міжбанку за тиждень в розмірі більше, ніж на 60 копійок на доларі (при умові, що НБУ своїми цінниками інтервенцій може цей беспредел швидко прикрити) — це явно вже занадто. І просто, прикриваючись розмовами, що деяка девальвація гривні зараз корисна для економіки — по факту, деяки персонажі на цьому просто додатково заробляють.
«Вот вот, все то что я писал все время…»
Сидя в Цюрихе в Швейцарии можно писать о многом, особенно если числиться украинским ФОПом и сдавать в аренду недвижимость в Украине и в Польше, а также рассказывать сказки про международные инвестиции, ETF и фонды — а это опять же вывод валюты из страны и как следствие, обескровливание и без того страдающей от войны экономики Украины…
Для международных инвестиций деньги надо либо заработать либо украсть…
Были бы у вас деньги, была бы возможность, то уже давным давно вы бы стали «партнером» в западной компании и получали по стоянный доход и имели возможность ЛЕГАЛЬНО переехать в другую страну.
О любви к Родине и о детях патриотах рассказывать не надо! Тот же ваш товаришь «тры литра» тихо свалил в западные области. Ну, а если вы до сих пор в Харькове то это говорит о многом! Тем более о заботе о детях.
Так что все эти спичи — «в пользу бедных».
Как говорят — «нема бабла, нема кохання»
Якщо доживемо …
«Ви дочекайтеся виплати основної…»
Влітку 2022 року мені мінімум три місяці підряд щоденно писали
таку ж саму дурню й про конвертаційні депозити — пройшло більше
двох років, а банки як видавали готівкову валюту по закінченню конверт.депо, так і продовжують це робити.
Всі ОВДП, що я купував з серпня 2022 року та які закінчились
по строкам — я вже отримав без затримок.
На 100% впевнений, що отримаю й ті, що закінчуються пізніше,
але ж ваше завдання на форумі не озвучувати реальні факти,
а продукувати брехню та оприлюднювати вигадки або припущення.
«Якщо доживемо …»
Якщо не доживу через щоденні обстріли Харкова — гроші отримають
мої спадкоємці згідно заповіту…
2 рази за рік піднімали мінімалку, інфляція одразу наздоганяла.
Перекос імпорту та експорту штучний — максимально душать податками імпорт, а потенційно експортні товари в країні продають вдвічі дорожче, аніж воно йде за кордон.
Бульбашку будівництва та нерухомості надувать все більше.
Пересічний турок в лірі біднішає, але померти не дають.
І постійно роблять вигляд соціальної країни, щоб люди не дуже задумувались, хто винен. При тому на травневі свята поліція билась з демонстрантами в туристичному серці міста.
й постає питання, коли готівковий курс в ПОВах досягне хоча б рівнів дворічної давнини.
Якщо аргументи вичерпані або з самого початку дискусії відсутні - балаболи форуму частіше за все переводять обговорення на авторів коментарів, а не зміст тексту…
«І скільки спалює нбу?! і скільки мав ьи спалювати для балансу і підтримки?!»
Мінфінівські єксперти, та Олексій Козирев в тому числі, дуже не любляють
писати в одній статті як про продаж валюти на міжбанку так і про отримання міжнародної фінансової допомоги, іяу НБУ як раз і продає щоденно на міжбанку невеликими траншами, щоб не обвалити курсову стабільність, бо тоді буде видно
всі їхні потуги з постійним нагнітанням страху та істерики на тему «зливу ЗВР»
або «все пропало».
Довідково:
С початку року НБУ продав на міжбанку валюти в єквіваленнті $10,2млрд
С початку року Україна отримала фін.допомоги на більш ніж $12млрд
ЗВР НБУ на 01.02.2022 дорівнював $29,087млрд
ЗВР НБУ на 01.05.2024 дорівнював $42,399млрд
НБУ з початку 2024 року так і не зміг «спалити» всю отриману з початку
2024 року міжнародну фінансову допомогу, хоча допомога як раз і надається
для фінансування тих чи інших бюджетних витрат уряду України.
О! Оце діло! Оце впізнаю почерк! А не про йоблігації в бамагах та дурня місцевого підтримку! А ще б платіжний баланс! А ще б його структуру глянути деяким показати довбням!
Ти питав про «спалювання» валюти с ЗВР НБУ — тобі відповіли та привели цифрові викладки, які ти не можеш ніяк перекрутити.
Звісно, що в таких випадках, коли у балаболів форуму закінчуються аргументи, то самий очікуваний варіант — переведення дискусії у зовсім
інше русло та підняття інших питаннь.
Коли закінчаться й інші питання фінансового або єкономічного напрямку — тоді починають піднімати питання про мобілізацію, передову та окопи…