Робота валютного ринку призупинено, офіційний курс зафіксовано на рівні — 29,25 грн/USD. Зняття гривневої готівки обмежено, валютної — заборонено. Також призупинені транскордонні перекази. «Мінфін» продовжить оновлювати матеріал у режимі онлайн.
Нова банківська реальність (оновлюється)
Приватбанк
У цей складний період ПриватБанк прийняв рішення скасувати комісію на зняття готівки з кредитних карток приватних осіб.
— Відділення працюють у безперебійному режимі в тих населених пунктах, в яких немає загроз для здоров’я й життя працівників та клієнтів.
— Онлайн-банкінг «Приват24» та «Приват24 для бізнесу», мережа самообслуговування працює в режимі 24/7 — ми робимо все, щоб всі наші послуги працювали онлайн.
— Безготівкові розрахунки працюють без обмежень.
— Зняття готівки через банкомати ПриватБанку доступне. Наша служба інкасації забезпечує готівку на безперебійній основі.
— Строк дії карток ПриватБанку автоматично подовжено на 180 днів.
— Тимчасово зупинені покупки через «Оплату частинами»
— мережа POS-терміналів банку працює
Ощадбанк
Працює у штатному режимі з урахуванням поточної ситуації. Банк продовжує здійснювати безготівкові розрахунки без обмежень, підкріплює банкомати готівкою, забезпечує безперебійну роботу відділень — пресслужба банку.
Райффайзен банк
Зупиняє роботу відділень у Донецькій та Луганській областях та частково — ще у чотирьох областях. Про це повідомила прес-служба банку.
Альфа-Банк Україна
В застосунку для онлайн-банкінгу Альфа-банку Sense тимчасово не працює обмін валют та отримання кредиту, відділення наразі не працюють, — повідомляє пресслужба Альфа-банку.
«Ми робимо все, щоб наші послуги працювали. Тимчасово не працюють обмін валют та отримання кредиту в Sense. Також поки що відділення банку не будуть відкриті. Банкомати працюють — у тому числі на видачу готівки», — повідомили у банку.
monobank
Тимчасово призупинив можливість користуватись коштами у межах кредитних лімітів.
«Кредитні ліміти тимчасово обмежили. Наразі вирішуємо як їх повертати. Спостерігаємо за розвитком ситуації. Будь ласка, зберігайте спокій», — написав співзасновник mono Олег Гороховський.
Нацбанк оперативно ухвалив Постанову у зв'язку із оголошенням воєнного стану по всій території України, якою, зокрема, передбачено, що:
- банки забезпечують роботу відділень в безперебійному режимі в умовах відсутності загрози життю та здоров’ю населення;
- банки продовжують роботу з урахуванням обмежень, визначених цією Постановою;
- забезпечується доступ до сейфових скриньок в безперебійному режимі;
- безготівкові розрахунки здійснюються без обмежень;
- банкомати підкріплюються готівкою без обмежень;
- НБУ здійснює бланкове рефінансування банків для підтримки ліквідності без обмежень по сумі терміном до 1 року з можливістю пролонгації ще на 1 рік;
- платежі Уряду України здійснюються без обмежень, згідно із законодавством про особливий період.
Відповідна Постанова також передбачає введення тимчасових обмежень з 24 лютого 2022 року, зокрема:
- призупинити роботу валютного ринку України, крім операцій продажу іноземної валюти клієнтами;
- зафіксувати офіційний курс на 24 лютого 2022 року;
- обмежити зняття готівки з рахунку клієнта в обсязі 100 000 грн в день (не враховуючи виплати заробітної плати та соціальних виплат), крім підприємств та установ, що забезпечують виконання мобілізаційних планів (завдань), уряду та окремих дозволів Нацбанку без нарахування та зняття комісій;
- заборонити видачу готівкових коштів з рахунків клієнтів в іноземній валюті крім підприємств та установ, що забезпечують виконання мобілізаційних планів (завдань), уряду та окремих дозволів Національного банку;
- увести мораторій на здійснення транскордонних валютних платежів (крім підприємств та установ, що забезпечують виконання мобілізаційних планів (завдань) та уряду, окремих дозволів НБУ);
- зупинити здійснення обслуговуючими банками видаткових операцій за рахунками резидентів держави, що здійснила збройну агресію проти України;
- банкам-емітентам електронних грошей призупинити здійснення випуску електронних грошей, поповнення електронних гаманців електронними грошима, розповсюдження електронних грошей.
Відповідні дії є необхідними для забезпечення надійного та стабільного функціонування фінансової системи країни та максимального забезпечення діяльності Збройних Сил України, а також безперебійної роботи об'єктів критичної інфраструктури.
Коментарі - 3
Як захистити пристрої від злому: прості поради
Замініть паролі на сторінках в соцмережах і у всіх акаунтах. Особливо важливо поставити надійний пароль в онлайн-банках. Використовуйте складні паролі довжиною не менше 10 символів, які містять букви і цифри.
Налаштуйте двоетапну аутентифікацію для входу в соцмережі. Тоді для входу в аккаунт знадобиться підтвердження по смс.
Встановіть надійний антивірус на комп’ютери і телефони.
Зробіть резервні копії документів на окремих пристроях або хмарних сховищах.
Використовуйте тільки легальні програми. Росія поширює віруси через піратські програми.
Оновіть всі програми та встановіть останні версії операційної системи. У нових версіях поліпшені протоколи безпеки.
Не вірте фейкам, які поширює російська пропаганда.
Не завантажуйте файли невідомого походження.
Це не має сенсу. Україна має законне занепокоєння щодо обмінного курсу. Однак я продаю долари кожного разу, коли я використовую банківську картку. Отже, я допомагаю зміцнити українську валюту.
Чому українські банки зупиняють мене з доступу до грошей в американських банках? Я ніколи не був у цій посаді в Україні або будь-якій іншій країні. Чи буде я голодувати зараз, не в змозі отримати доступ до моїх грошей? Я змушений йти до Польщі або Словаччини, хоча інакше я б залишився в Україні?