Мінфін - Курси валют України

Встановити
vshapran
Виталий Шапран
Зарегистрирован:
5 жовтня 2011

Последний раз был на сайте:
4 листопада 2024 о 19:14
Подписчики (177):
Svitanka
Svitanka
Alex122
Alex122
Mikhail6759
Mikhail6759
54 року
rybnitska
rybnitska
DiGek
DiGek
Киев
swodnix
swodnix
torg879
torg879
20388156
Kyleta 12
Полтава
Romancho
Romancho
41 рік
24savage
24savage
ballistic
ballistic
3 року
nadiakema
nadiakema
все подписчики
экономист, финансовый аналитик
23 вересня 2024, 18:32

Про відкладену місію МВФ на Ьосію

Звісно, як громадянин України та член кількох громадських організацій, я засуджую спроби МВФ щодо співпраці з країною-агресором. Але як фахівець маю на дещо звернути особливу увагу і громадськості, і нашої влади, і міжнародних партнерів:

1. Одне з статутних завдань МВФ – це попередження криз, в тому числі регіонального масштабу. Економіка рф не в доброму стані, але при цьому досить інтегрована в СНД і Азію. Тому Фонд може бути занепокоєним, щоб криза, яка розпочнеться в рф, не перекинулась на країни СНД та Азію. Але це не означає, що МВФ буде протидіяти майбутній економічній катастрофі в рф. Скоріше мова йде про локалізацію наслідків такої кризи, щоб з рф вона не перекинулась на інші країни континенту.

2. МВФ – це міжнародна організація, не всі члени якої, на жаль, виступають за Україну, а сам МВФ, як правило, суворо дотримується бюрократичного регламенту своєї роботи. Часто віддалені країни Африки чи Південної Америки взагалі не мають ніякої позиції по Україні, бо погано поінформовані про злочини росіян в нашій країні. Росіяни цим вміло користуються. Цього разу нам на допомогу прийшли поінформовані країни-члени МВФ. Наразі місію в рф відкладено через звернення 9 європейських країн: Данії, Ісландії, Норвегії, Польщі, Фінляндії, Швеції та країн Балтії.

3. Призначення Ксенії Юдаєвої (до серпня 2023 року – першої заступниці голови Центрального банку росії (ЦБР)) як представника рф в МВФ – це просто жах. Я б це порівняв зі спробою призначити Чєкатіло головою комісії по дитячим садкам. Я нагадаю, що департамент військово-польових банків – це частина ЦБР. Саме на ЦБР висить: впровадження рубля на наших окупованих територіях, прямі розрахунки з військовими частинами росіян, пряме фінансування військових дій. В Юдаєвої руки по саму шию в крові. Більше того, в рф Юдаєва вважається креатурою Германа Грефа (голова Сбербанку рф) і до ЦБР вона працювала в його команді. Команда Грефа дотична до формування так званих неофіційних фондів рф за кордоном, за рахунок яких зараз як раз і фінансується ухилення від санкцій. І цю людину під санкціями США путін відправляє в Вашингтон тиснути руки знаним фінансистам. Напевно, це щоб кожний військовий злочинець в рф знав, що за свої послуги кривавому режиму можна не тільки не відповідати, а ще й отримувати бонуси у формі відмитої репутації та дипломатичного імунітету. Призначення Юдаєвої – абсолютно неприйнятний крок.

4. Україна має більше розповідати МВФ про злочини рф в Україні і про роль ЦБР в цих злочинах. Слабкість комунікацій України з МВФ підтверджується не тільки невдалою спробою організації місії МВФ і призначенням підсанкційної Юдаєвої в МВФ, а ще і відсутністю порозуміння з деякими керівниками МВФ. Нагадаю, що у травні цього року вийшла стаття першої заступниці керуючого директора МВФ Гіти Гопінатх (можна знайти через Google в публікаціях УНІАН від 18 травня 2024 року), яка висловлювалась проти конфіскації ЗВР ЦБР для компенсації Україні завданих рф збитків. Три епізоди підряд, які вказують на слабкість комунікаційної політики України з МВФ, – це насправді гігантський провал НБУ, який саме в основному і відповідає за взаємодію з МВФ. Звісно, добре, що нам підставили плече цілих 9 європейських країн у випадку з блокуванням місії до рф, і добре, що в нас є такі друзі. Але я глибоко розчарований вкрай пасивною поведінкою НБУ в цьому комплексі питань, який не демонструє здатність передбачати і блокувати дії ворога, і фактично не веде боротьби на потрібних фронтах. Якщо додати до цього відсутність санкцій проти АСВ (Агентство страхування вкладів рф) та нульовий результат спроб прискорення виходу європейських банків з рф, то взагалі діяльність НБУ виглядає дуже недосконалою.

5. До провалів в роз’яснювальній роботі з МВФ (комунікації) слід додати і вибіркове виконання НБУ рекомендацій Фонду. Нагадаю, що Звіт місії МВФ про захисні механізми так і не був опублікований НБУ та не був обговорений в розрізі зауважень. Навпаки, його зміст засекретили для широкого загалу, а саме він містить суттєві зауваження до системи корпоративного управління НБУ. Не сприяє відносинам з МВФ і давня українська традиція: спочатку на рівні середньої ланки домовлятись про якісь кроки, потім вносити їх до меморандуму між Україною та МВФ (наприклад, Стратегію національних доходів), а потім через 6-12 місяців не виконувати те, про що домовились. Такі процеси просто дратують чиновників МВФ та можуть затягувати виділення фінансування, а також частково гальмувати комунікації щодо російських злочинів. По-перше, не потрібно домовлятись з Фондом про процеси, які можуть шкодити Україні, Україна має бути понад усе в перемовинах з МВФ. А по-друге, якщо вже домовились, то виконуйте. Врешті решт, потрібно перевернути національну стратегію цих домовлянь з голови на ноги: переговорники не мають поступатись національними інтересами населення та бізнесу, але легко виконувати рекомендації, які не стосуються широкого загалу. В нас же зараз все з точністю до навпаки.

6. Гроші від МВФ росіянам не світять, навіть якщо вони розконсервують місію Фонду. З цього приводу вже висловилась міністр фінансів США пані Йеллен, а США та їх союзники мають в МВФ вирішальний голос. Думаю, що місію Фонду та призначення Юдаєвої росіяни хотіли використати в PR-цілях, щоб показати іншим країнам (БРІКС), що рф все ще щось означає на міжнародній арені, та підсилити позиції ЦБР перед вирішальною битвою за конфіскацію російських резервів. Поки що ця місія виявилась нездійсненою, але більше завдяки друзям України ніж нашим профільним чиновникам.

Віталій Шапран

Просмотров: 227, сегодня — 2
Следить за новыми комментариями

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися