30 березня 2017
Последний раз был на сайте:
13 березня 2023 о 11:04
- 16 серпня 2017, 14:56
Ілюзія очищення банківської системи
Чому саме українським? А тому, що це установи без так званих материнських банків чи фінансових груп «донорів», які при необхідності можуть дофінансовувати своїх українських дочок.
Цікаво те, що саме ця група банків має найменший від’ємний фінансовий результат у розмірі 40 мільйонів гривень. І цей результат враховує тільки банки, які пройшли «митарства» кількох останніх років.
До цих банків ніби й немає претензій у НБУ. Саме вони в складних умовах останніх років, працюючи в умовах обмеженої ліквідності, доступу до капіталу, доступу до своїх активів на територіях антитерористичної операції, змогли втримати пристойний результат. Хай і не прибутковий, проте і не такий, який ми бачимо в інших групах банків.
Розглянемо державні банки – збиток у 164 млрд грн, група російських банків – збиток в розмірі 21,9 млрд грн. Цифри вражають. Минулий рік в цілому став безпрецедентним для банківського ринку. Його збиток становив майже 196 млрд гривень!
Можна лише здогадуватися, чому збитки українських приватних банків менші (збиток у розмірі 0,04 млрд грн) порівняно з іншими. Чи то завдяки певним маніпуляціям із звітністю, чи то завдяки ефективнішій роботі з капіталом?
Особисто я більше схиляюсь до другого варіанту. Такі банки більш гнучкі в своїх діях, можуть швидше реагувати на будь-які виклики, хоча і не мають тих ресурсів, які мають державні банки чи банки з іноземними донорами.
Всі ці банки в основному страждають від однієї глобальної проблеми – високої частки проблемних кредитів. Аналіз таких кредитів дає МВФ.
Так, частка непрацюючих кредитів в державних банках становить 70%!!! Це найгірша якість кредитів серед усіх банків. МВФ також заявляє і про найгіршу позицію України за показником співвідношення недіючих кредитів до сукупних валових кредитів.
За результатами 2016 року середній показник непрацюючих кредитів у валових кредитах банку становив майже 32%, тоді як цей же показник у 2015 році (до «очищення» банківської системи — авт.) складав лише 7%.
Чистка в банківській системі привела до того, що зачистили банки з приватним капіталом, але це ніяк позитивно не вплинуло на державні банки.
Така собі «ілюзія очищення», яка фактично не вирішила проблем, що накопичились в минулому банківської системи. Більше того, загострила ситуацію та сконцентрувала всі ці проблеми у державному секторі. А вирішення проблем державних банків, як відомо, лежить в рамках коштів державного бюджету.
Зокрема, капіталізація держбанків за рахунок ОВДП приносить їм регулярне отримання відсотків по ним за рахунок бюджету, тобто з наших з вами податків.
До речі, у І кварталі 2017 року купонні платежі за ОВДП становили близько 40% усіх процентних доходів державних банків.
Отже, наявні проблеми необхідно негайно вирішувати, оскільки в середньо- та довгостроковій перспективі вони матимуть серйозний вплив на стабільність банківської системи в цілому.
|
0
|
- 12:47 НБУ знову припинив купувати валюту
- 22.11.2024
- 20:00 Зростання ВВП уповільнилось, біткоїн досяг $99 тис, євро обвалилось: головне за тиждень
- 19:44 Долар показує найтриваліше зростання за рік
- 18:12 Платформа Arkham відкрила для України доступ до своєї нової криптобіржі
- 17:38 Курс валют на вечір 22 листопада: долар на міжбанку зріс, а євро впало
- 16:51 Євро впало нижче 43 гривень в офіційному курсі вперше з весни
- 16:20 Український стартап презентував інноваційну криптокарту
- 14:15 Долар перевищив 103 рублі на міжнародному ринку, вперше з 2022 року
- 13:01 Євро обвалилось до 2-річного мінімуму на слабких даних із єврозони
- 10:44 Курс валют на 22 листопада: долар та євро подорожчали в банках
Коментарі - 17
Эта проблема назрела и увеличивалась как «ком» с 2008 года. — по кредитам.
С иностр.банками будет все ОК такими как Аваль, УкрСиб, Прокредит, Кредобанк, КредиАгриколь, Пиреус и т.д.
Банки сейчас многие бедные из-за бедности населения вцелом. Когда народ будет в шоколаде, банкиры также будут купаться в деньгах, так как будет нормальное кредитование, сервис, переводы, онлайнплатежи и т.д.
«Чи то завдяки певним маніпуляціям із звітністю, чи то завдяки ефективнішій роботі з капіталом?» — отвечу, и то и то. Если Вас нужно научить манипулировать отчетами, Вас подскажут Ваши экс-коллеги — Дорошенко и Дубинский (Михайловский и Приват).
«Чистка в банківській системі привела до того, що зачистили банки з приватним капіталом, але це ніяк позитивно не вплинуло на державні банки.» — повторюсь Приват со своими мусорными кредитами тянут в низ этот показатель. Да много даже в Европейских и т.д. банках этих кредитов из-за кризисов и поднятия доллара, 4-5-8-15-28-26. Также в свое время политики очень сильно влияли на решения в таких банках как Укргаз, Ощад и Укрэксим, много кредитов выдавались из-за политических связей. Тот же Ахметов Укртелекомом взял кредит в Ощаде и не погашает, суды выносят интересные решения и т.д. Лагун в Ощаде также брал и т.д. Финансы и кредит, Дельта, Форум и т.д.
«Отже, наявні проблеми необхідно негайно вирішувати, оскільки в середньо- та довгостроковій перспективі вони матимуть серйозний вплив на стабільність банківської системи в цілому.» — по полочкам плз!!! Негайно решать нужно по судовой системе, депутатам, центр Избиркоме и т.д. Словами негайно не решишь, Ляшко также заявляет как и ВЫ. Корову может куда-то привезти чтоб негайно что-то решилось ?!
На текущий момент реально кредитует клиентов 3-4 Украинских банка и да, они берут 3-е разрядных клиентов, которые по прозрачности не проходят в иностранных банках и да украинские банки манипулируют и стоимостью залога и отчётностью клиента и лимиты закрываются на 30-е, 31-е временно, чтобы резервы не формировать.
Плохо вы знакомы с ситуацией по кредитованию. Посмотрите статистику по увеличению активов за 1-е полугодие.
Перечислять не буду, но их много как по физикам так и по юрикам, по физикам с залогами сейчас банков также хватает.
Ок 5-6.
Мы же не говорим о таких банках, как Конкорд с % ставкой 30%?
Банк Инвестиции и Сбережения кредитует, но там ставка 30%.
30% — это не кредитование.
Кредо — это Поляки, а не Украинцы.
Так что по сути я прав был сразу 4 банка реально кредитуют.
Размах у них не слабый как и темпы, многие европейский (германо-французкие) банки ему уступают сейчас в разы по темпам.
КредитДнепр кредитует только Кеш-кредиты физикам и юриков.
Также вы забыли УкрГазБанк по залогам физиков также работают.
В вообще кредитование кеш также есть и под залог в том же Авале, просто он больше на юриков кредитовании и обслуживании заточен.
Банков полно на самом деле, просто далеко не каждый сейчас открыто об этом говорит. По сайтам ТОП 30 банков посмотрите и станет ясно