- 1 липня 2021, 11:17
Що таке фінансова піраміда і як її розпізнати
«Я не халявщик, я партнер» – цей знаменитий слоган Льоні Голубкова з реклами МММ, яку активно демонстрували по телебаченню на початку дев’яностих, визнано «слоганом століття» в російському телебаченні. Пік розквіту МММ припав на останні роки існування Радянського Союзу, коли готівкова маса грошей вже не була підкріплена товарами і золотовалютними запасами. Сергій Мавроді встиг сколотити гігантський капітал, який потім луснув, як мильна бульбашка, але принцип роботи фінансової піраміди живе і процвітає і до цього дня, правда, втілювати його в життя стає все важче і важче, але, Інтернет дає шахраям принципово нові можливості і розширює поле їх діяльності.
Суть фінансової піраміди
Принцип роботи фінансової піраміди, простий, як «п’ять копійок». Піраміда працює до тих пір, поки йде приплив грошей від «інвесторів». Учасники піраміди, які вклали свої гроші, повинні залучати нових «інвесторів», які будуть забезпечувати дохід тим, хто вклався в піраміду раніше. Організатори піраміди «стрижуть купони», виплачують «дивіденди» тим, хто стоїть біля верхівки, а після того, як фінансові потоки від нових клієнтів закінчуються, «умивають руки». У підсумку, переважна більшість «інвесторів», що вклалися в піраміду, залишаються ні з чим. В плюсах виявляються організатори шахрайських дій, а також ті «інвестори», які встигли вкласти гроші в перші дні або тижні.
Види шахрайства
Класична фінансова піраміда зараз зустрічається досить рідко, але іноді ще зустрічається. Організатори афери з самого початку не приховують суть свого проєкту, зробивши основний акцент клієнтів на те, що Інтернет відкрив принципово нові можливості із залучення нових клієнтів, і фінансові грошові потоки будуть постійними.
Піраміда, замаскована під інвестиційну компанію – це один з найбільш модних трендів останнього часу. Простому клієнту часто досить складно розібратися у всіх юридичних тонкощах. Але, якщо клієнтові обіцяють «золоті гори» в найближчі кілька тижнів, будьте впевнені – перед вами класична фінансова афера.
Фінансова піраміда, замаскована під кредитну організацію. Цей вид шахрайства працює з клієнтами, які мають погану кредитну історію, але гроші їм дуже потрібні. Клієнту пропонується внести 10-20% від необхідної суми кредиту, решта повинна забезпечити фірма. Після того, як гроші внесені, з ними можна буде розпрощатися назавжди.
Фінансова піраміда може бути замаскована під будь-яку організацію, і, часом шахраї настільки винахідливі, що розпізнати фінансову піраміду не так вже й просто. Але, як не крути, а «шила в мішку не сховаєш», будь-яка фінансова піраміда має низку характерних особливостей, про які буде сказано нижче.
Як розпізнати фінансову піраміду
Підозру повинні викликати такі моменти:
- Зареєстрована на днях компанія проводить широкомасштабну акцію, при цьому її статутний капітал «дві копійки», а засновником виступає фізична особа.
- Клієнту обіцяють гарантовану надзвичайний прибуток, набагато вище ринкового рівня, і при цьому ні слова не говорять про ризики.
- Від клієнта вимагають обов’язковий перший внесок, причому, готівкою.
- Клієнта просять приводити своїх друзів і знайомих.
|
0
|
- 12:02 Валютні інтервенції НБУ: за тиждень регулятор продав $624 млн
- 10.05.2025
- 13:05 НБУ послабив валютні обмеження для підтримки економіки
- 09:00 Зірковий інвестор Shiba Inu переніс увагу на цю монету вартістю 0,003333$ — готуйтеся до стрибка
- 9.05.2025
- 19:24 12 років за махінації з криптою: В США засудили засновника Celsius Network
- 18:29 Біткоїн-майнери фіксують збитки на сотні мільйонів доларів
- 17:45 Як торгувати акціями без фундаментального аналізу та індикаторів
- 17:21 Курс валют на вечір 9 травня: долар на міжбанку подешевшав, євро — подорожчало
- 12:12 Token2049: що говорили топи OKX і чому це важливо для ринку
- 11:33 Ethereum за добу зріс на 20%, Revolut запустив біткоїн-платежі: що нового на крипторинку
- 10:23 Курс валют на 9 травня: у банках євро зросло на 20 копійок
Коментарі