21 липня 2022
Останній раз був на сайті:
23 грудня 2024 о 02:28
- 11 жовтня 2022, 3:04
Що буде з курсом після перемоги?
Отже, нещодавно ми розбирали, що буде далі у короткостроковій перспективі ( https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193827/ ) і поки що там усе іде за планом. Тепер давайте подивимось, а що буде взагалі з курсом після перемоги.
Як ми знаємо, курс залежить лише від попиту і пропозиції.
До попиту відноситься:
- Імпорт
- Купівля валюти населенням
- Виведення капіталу
- Виплата державних боргів
До пропозиції відносяться:
- Експорт
- Інвестиції
- Залучення державних запозичень
- Продаж валюти населенням
Що зміниться після перемоги?
- Імпорт
Ми перестанемо імопортувати стільки військової техніки та екіпіровки для армії. Зменшиться обсяг закупівель валюти для покриття розрахунків картками за кордоном (більшість українців повернеться додому). Збільшиться імпорт енергоресурсів (або їх будемо отримувати у рахунок репарацій). Збільшиться імпорт звичайних недорогих товарів (дорогу техніка, автомобілі і т.д. будуть завозити спочатку мало, бо платіжна спроможність населення буде нижчою за довоєнний час). Почнеться туризм закордон і витрати на нього. Але загальний імпорт буде набагато нижчим за довоєнний рівень через меншу платіжну спроможність (і, нажаль, меншу кількість населення).
2. Купівля валюти населенням
Панічні настрої знизяться, попит на валюту населенням впаде
3. Виведення капіталу
Такого не очікую, буде зворотній тренд
4. Виплата державних боргів
Тут я прогнозую їх повне списання або списання за рахунок репарацій росії (за різними схемами, наприклад, США зараз виплачує наші борги, а потім цю суму забирає з репарацій, коли пройдуть юридичні моменти)
5. Експорт
До моменту перемоги ми матимемо суттєвий навіс притриманної валютної виручки. Наприклад, експорт за вересень склав $4.144млрд, об’єм торгів на МБ був $3.8млрд, з них НБУ продав валюти на $2.75млрд, тобто лише за вересень було притримано не менш, ніж $3млрд валютної виручки.
Основні 3 галузі експорту до війни були металургія, сільське господарство та ІТ. Металургія значно знизиться, с/г буде скорочено, але все ж достатньо продукції буде вирощено на вільних територіях. ІТ частково скоротиться через тих, хто емігрує, але в цілому показники експорту тут можуть навіть зрости. Також буде активним туризм в Україну. Експорт електроенергії та інше поки розглядати не будемо.
6. Залучення державних запозичень
Тут проблем не має бути, скільки захочемо, стільки дадуть під малі відсотки.
7. Продаж валюти населенням
Тут буде невеличкий злив у перші місяці, далі продаж буде вже не таким активним.
8. Інвестиції
Отут саме цікаве.
8.1 План Маршала
Україну чекає аналог плана Маршала. Західні країни відчуватимуть свою провину за недостатню своєчасну військову підтримку, тому компенсуватимуть це грошима. Грошей буде багато. Дуже багато.
8.2. Інвестиції приватного бізнесу
Інвестувати в Україну буде престижно. Багато компаній будуть робити це навіть не через фінансові прибутки, а через рекламу від такого кроку. Мій прогноз — Маск заявить про будівництво заводу Тесла в Україні. Можете це записати і потім перевіримо)
8.3. Нерезиденти повертаються
В останні роки до війни нерезиденти відігравали немалу роль у курсоутворенні. Схема у них була проста, завести багато валюти по 29/28/27, від чого курс просідав, і накупити на гривню облігації під 12%+. За рахунок ревальвації та дохідності самих облігацій вони могли отримувати по 20%+ річних у доларовому еквіваленті, що було шаленими прибутками відносно стандартних 2-3% річних безризикових активів. Після перемоги можна очікувати, що вони продовжать так робити.
8.4 Купуй, коли на вулицях ллється кров (с) Ротшильд
Час перед закінченням війни — найбільш прибутковий і найбільше виграють ті, хто почнуть інвестувати ще до перемоги, але коли вона буде дуже близькою.
8.5. Репарації
Тут і так усе зрозуміло)
Отже, за рахунок інвестицій притік валюти зробить пропозицію набагато більшою за попит і очевидно, що післявоєнний курс буде набагато нижчим за курс воєнного часу, і це несе цікаві моменти. Головне — це розуміють усі учасники ринку. З цього випливає кілька стратегій:
- Частина «інвесторів» спробує завести валюту ще по фіксованому курсу 37, тут усе буде залежати від НБУ, наскільки вони будуть готові вже відпустити курс, або викуповувати сотні мільйонів щодня
- Олігархи, які накопичили навіс притриманої виручки, будуть чекати відпускання курсу, після чого спробують спочатку намалювати зростання до 40 за рахунок купівлі валюти своїми компаніями, з надією розшевелити оленів-імпортерів, а потім вже будуть заводити свою виручку. Купити 100-200млн по 37-38 для розігріву ринку і злити потім 1млрд+ по 39-40 виглядає як солідний прибуток :)
- Імпортери теж розуміють тренд до падіння, тому не будуть спішити з масовими закупівлями
Ну а на готівковому ринку звісно перед відпусканням курсу влаштують добрячий загін оленів, щоб наостанок заробити багато гривні і, відповідно, гарні прибутки після ревальвації.
А далі вже усе буде залежати від дій НБУ, чи він буде викуповувати сотні мільйонів за день чи він дасть курсу швидко провалитись до 33 і нижче. До речі, не виключно, що до перемоги офіційний курс ще й переглянуть до 35.
Мої прогнози:
- За перший рік після перемоги курс впаде нижче 33
- За другий рік після перемоги курс впаде нижче 29
Перевіримо з часом і зафіксуємо результат :)
|
90
|
- 16:01 Комісія з цінних паперів і бірж США схвалила перші гібридні ETF на базі біткоїна та Ethereum
- 11:09 В Україні розглядають зміну регулятора крипторинку
- 21.12.2024
- 16:00 Близько 80 000 жителів Фінляндії отримали тепло від біткоїн-майнінгу
- 14:03 Пенсійне страхування: З початку року українці добровільно сплатили понад 44 мільйони (інфографіка)
- 11:11 ЄС може втратити криптоінвесторів через виключення USDT Tether з лістингу
- 10:04 НБУ за тиждень продав найбільший обсяг валюти на міжбанку з 2022 року
- 20.12.2024
- 17:27 Курс валют на вечір 20 грудня: на міжбанку долар та євро подорожчали
- 15:30 Чи зможе Cardano випередити Solana під час бичачого ралі? ChatGPT вказує на XYZ як на прихованого лідера
- 13:42 Нацбанк пом’якшує низку валютних обмежень
- 12:06 Падіння біткоїна та подорожчання ASIC для майнінгу: що нового на крипторинку
Коментарі - 13
Мільярдер з Австралії вкладе $500 мільйонів на відновлення України
https://minfin.com.ua/ua/2022/11/17/95760532/
Nestlé інвестує в новий завод на Волині майже 40 мільйонів доларів
Boeing списали Україні $200 млн боргів
https://biz.censor.net/resonance/3416684/chomu_kredytory_mayut_spysaty_borgy_ukrayiny
Загальна вартість активів в управлінні фондів, керівники яких брали участь у зустрічі, перевищує 30 трлн доларів.
https://minfin.com.ua/2023/10/17/114451407/
2. экспорт очень сильно снизился, незнаю что вы там считали, но нбу продает получается и из 4млрд — 3млрд, а почему экспортеры не продают? отменили обязательную продажу выручки. Представьте, если НБУ перестанет продавать 3млрд, смогут ли заменить его экспортеры, если да, то почему сейчас не продают, ведь можно их заставить :), все мы помним как НБУ это раньше делал.
3. отстраивать страну и т. д. надо деньги. на армию нужны будут все равно деньги, потомучто все не разойдутся по домам, напряжение будет длится годами. А это контрактная армия и нужные деньги
4. импорт начнет восстанавливаться быстрее чем экспорт, так всегда после просадки у нас просадка по экспорт/импорт 20% ВВП это огромные деньги и никуда они сильно не денутся без девальвации.
5. туризм в Украину это конечно улыбнуло, особенно когда каждый куст заминирован, да там будут в Бучу приезжать, но не самолетами.
6. Репарации России, ну тут вообще сказка, нам даже % с замороженных активов со скрипом дают, забудьте ничего никто не заплатит, могу поспорить.
Вообщем плюс за ваши старания, но выглядит как мы будем пить кофе летом в крыму и щас при виде леопардом рашисты побегут.
Сказка, я не против чтобы она сбылась, но будем реалистам. А там поживем, увидим.
2. Експортери так само вірять начебто «справедливий» курс вище і що можлива якась «ракета», тому притримують виручку (хоча чому це помилкове рішення, я давно розбирав тут: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/198812/. А чому НБУ не змущує продавати — розбирав тут: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/195102/
3. Усе вирішується вступом до НАТО. А на відбудову кошти надасть Захід.
4. Ні, бо для імпорту потрібно мати платіжеспроможне населення, а після війни купівельна здатність населення буде низькою (більшою мірою завдяки наслідкам девальвації, яку спричинили олені своєю скупкою долару)
5. Західна Україна, побачите)
6. Так, а що тут сперечатись, мій прогноз зафіксовано, уже зараз шукають механізми у США і не тільки, усе буде, побачите з часом і перевірите) Усі прогнози ж для того і зафіксовані тут :)
Если долги спишут — да, будет счастье и сразу же курс очень сильно изменится в лучшую сторону.
НАТО? забудьте, не будет такого… Не факт, что в ЕС возьмут, но это реалистичнее…
Инвестиции? С таким уровнем коррупции и воровства никто не захочет сюда вкладывать деньги, в 2023 году еще хотели, сейчас уже как-то заметно желание начало падать…
Да и конца всему этому пока что не видать, мне кажется, все идет к какому-то завершению летом 2025 года и при том не к тому, чего мы все ожидаем и хотим. Возможно будет заморозка, а все мы знаем, что это означает, через 5 лет снова война, наступление русни, вот только за 5 лет наши, все кто могут и хотят уедут отсюда…
они сейчас ничего особо не ощущают, что наши люди погибают, что мы тут сидим без света, что все идет к одному месту, вы думаете им будет дела после окончания этого?
сейчас имеем 41, уже достаточно сильно отошли от прогноза… Какие сейчас будут прогнозы на дальнейшее время? Вытекая из того, что имеем сейчас