Multi від Мінфін
(8,9K+)
Оформи кредит — виграй iPhone 16 Pro Max!
Встановити
3 червня 2026, 15:15

Штраф та евакуація авто: що змінить новий закон для водіїв з 1 червня 2026 року

Від 1 червня 2026 року в Україні набувають чинності зміни, які стосуються контролю за експлуатацією автомобілів та дотриманням правил дорожнього руху. Серед основних нововведень — посилені перевірки тонування скла, обов’язковий технічний огляд для окремих категорій транспорту та розширення мережі камер автоматичної фіксації порушень, пише Експерт.

► Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси

Посилений контроль за тонуванням скла

Однією з найбільш помітних змін стане контроль за рівнем тонування автомобільного скла. Повідомляється, що патрульні отримали нові прилади для перевірки світлопропускання, тому кількість таких перевірок на дорогах може зрости. За порушення встановлених норм передбачений штраф у розмірі 510 гривень.

Якщо порушення виявлять повторно, власнику автомобіля видадуть припис усунути надмірне тонування протягом десяти діб. У разі невиконання вимоги транспортний засіб можуть тимчасово евакуювати на штрафмайданчик.

Обов’язковий техогляд для комерційного транспорту

Ще одним важливим нововведенням стане обов’язковий технічний огляд для транспорту, який використовується у комерційній діяльності. Насамперед це стосується таксі, сервісів каршерингу та автомобілів служб доставки.

Вартість проходження процедури становитиме від 800 до 1500 гривень залежно від регіону. У разі виявлення серйозних технічних несправностей експерти зможуть заборонити експлуатацію автомобіля до повного усунення недоліків.

Нові тарифи та автоматичний контроль паркування

Зміни торкнуться й паркування у великих містах. У Києві, Львові, Одесі та Дніпрі можуть запровадити оновлені тарифи, які в середньому зростуть на 15−20%.

Крім того, планується розширення зон платного паркування та встановлення додаткових камер контролю. Штраф за неоплачене паркування залишиться на рівні 340 гривень, однак фіксація таких порушень дедалі частіше відбуватиметься автоматично.

На дорогах з’явиться більше камер фіксації порушень

Паралельно в Україні продовжується розширення системи автоматичної фіксації порушень ПДР. За даними МВС, до кінця літа на дорогах планують встановити близько 150 нових комплексів контролю.

Нові камери фіксуватимуть не лише перевищення швидкості. Також вони контролюватимуть проїзд на заборонний сигнал світлофора та несанкціонований виїзд на смуги громадського транспорту.

Переваги оформлення полісу ОСЦПВ на «Мінфіні»

🎁 Збираємо, аналізуємо, і показуємо найвигідніші пропозиції

⏱️ Допомагаємо економити і гроші, і час

🛡️ Співпрацюємо тільки з перевіреними страховими компаніями

Автор:
Роман Мирончук
Редактор стрічки новин Роман Мирончук
Пише на теми: Економіка, фінанси, банки, криптовалюти, інвестиції, технології

Коментарі - 50

+
+165
BigBend
BigBend
3 червня 2026, 15:40
#
«Посилений контроль за тонуванням скла» мусора як завжди зайняті справді важливими речима.
+
+75
bosyak
bosyak
3 червня 2026, 16:23
#
Ну не громадян же захищати :)
+
+30
djjack
djjack
3 червня 2026, 16:31
#
Это чтоб лучше было видно «ухилянта», а то заработку тонировка мешает.
+
+60
Унилий Бетменцев
Унилий Бетменцев
3 червня 2026, 16:33
#
Ну якась логіка у даному нововведенні є, але мені було б приємніше, якби був «посилений контроль» за нігадяями з гаражним ксеноном, шо випалює очі.
+
0
BigBend
BigBend
3 червня 2026, 16:35
#
Яка?
+
0
Унилий Бетменцев
Унилий Бетменцев
3 червня 2026, 19:40
#
Як це тонування впливає на водіння вночі? Навряд покращує видимість.
+
+60
bosyak
bosyak
3 червня 2026, 20:07
#
Може то проблема водія? А не кормушка для поліції.
+
0
Унилий Бетменцев
Унилий Бетменцев
4 червня 2026, 9:51
#
Що значить «проблема водія»? Це буде проблема того, у кого цей водій вʼїде, не побачивши знак чи пішохода.
+
0
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 11:56
#
В'їде — розбирайтесь з тим, хто винен. А так чужа машина вас не має цікавити, спробуйте заробити на свою.
+
0
Унилий Бетменцев
Унилий Бетменцев
4 червня 2026, 12:13
#
А що ви про мене знаєте і про те, скільки у мене машин?))
+
0
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 14:03
#
Очевидно ж, що 0. Люди, які хоч раз бачили тонування з середини машини, такий маразм не пишуть.
+
0
BigBend
BigBend
3 червня 2026, 20:35
#
Тебе це цікавити не має.
+
0
Унилий Бетменцев
Унилий Бетменцев
4 червня 2026, 9:52
#
Мене цікавить безпека руху для всіх учасників.
+
0
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 11:55
#
Ну то цікався, розвивайся. Моя машина тебе цікавити не має.
+
0
Унилий Бетменцев
Унилий Бетменцев
4 червня 2026, 12:18
#
31.4. Забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством за наявності таких технічних несправностей і невідповідності таким вимогам:
31.4.7.Інші елементи конструкції:
в) встановлено на скло додаткові предмети або нанесено покриття, які обмежують оглядовість з місця водія, і погіршують його прозорість. (№ 944 від 19.08.2022)
+
0
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 14:28
#
Не обмежують, не погіршують.
+
+75
zzzachary
zzzachary
3 червня 2026, 16:41
#
Ну коли лобове скло чорне що не видно хто за кермом це не нормально, так як навіть не видно порушника, а от бокові не розумію у чому проблема?!
+
+45
BigBend
BigBend
3 червня 2026, 18:35
#
А нащо тобі бачити, хто за кермом? Тебе ця інформація абсолютно не має цікавити.
+
+45
Унилий Бетменцев
Унилий Бетменцев
3 червня 2026, 19:41
#
Мені більше цікаво чи добре з-за тонування бачить той, що за кермом, особливо в темну пору доби.
+
+30
bosyak
bosyak
3 червня 2026, 20:08
#
Це його проблема, не ваша.
+
+15
bosyak
bosyak
3 червня 2026, 22:37
#
Ви ще перевірте чи не кліпає він очами.
+
+15
Три літри
Три літри
4 червня 2026, 6:53
#
Ні, це проблема як раз тих хто навколо
+
+15
bosyak
bosyak
4 червня 2026, 11:06
#
Чому? Ви ж його бачите…
+
0
Три літри
Три літри
4 червня 2026, 12:34
#
І що з того що я його бачу як він мене — ні? Я не бог, а також не мільонер і цей довбень мені не факт що компенсує навіть матеріальні збитки. А збитки можуть бути не тільки матеріальні.
+
+15
bosyak
bosyak
4 червня 2026, 13:27
#
Чому вирішили що він Вас не бачить? Якщо не бачить, чому? Моргнув? Відволікся? Засліпила зустрічна? Тонування? Я не зустрічав авто з непрозорим переднім склом, все інше придумки.
+
0
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 15:43
#
Довбень в цій ситуації явно не він.
+
0
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 11:54
#
Ваша проблема — ви її і вирішуйте. Не треба на водіїв перекладати.
+
0
Три літри
Три літри
4 червня 2026, 12:35
#
Пристрелити як скажену тварину? На жаль кримінальний кодекс мені це не дозволяє, бо це не буде самооборона в термінах законодавства. Хоча по факту так, треба було б пристрелити на упередження.
+
0
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 14:02
#
Диванний воєн як завжди. Ти мій улюблений гуморист на цьому форумі, пиши ще.
+
0
Три літри
Три літри
4 червня 2026, 17:34
#
Та да, це ти добре про себе розповів який ти хоробрий на дивані 😁
Ти хоч самокат купи😉 Чи не вистачає навіть на це?
+
0
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 18:41
#
Ну, щоб у тебе в гостях бути на дивані, треба дійсно бути хоробрим. Мамці привіт, скоро знову зайду.
+
0
Три літри
Три літри
4 червня 2026, 18:54
#
Пхах, оце ти видав звісно 🤣

Напрями свій дитячий розум, згадай про МІЙ вік. Твої дитячі жарти про мамку однокласника в моєму випадку виставляють тебе як … подумай 😁
+
0
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 19:41
#
Ти не станеш на шляху нашого кохання.
+
0
Три літри
Три літри
4 червня 2026, 22:30
#
****, *** як пробка, ніц не зрозумів :D
+
+15
Унилий Бетменцев
Унилий Бетменцев
4 червня 2026, 9:54
#
Це проблема всіх учасників руху.
+
0
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 11:54
#
Ні, звичайно. Це ваша проблема, яку ви хочете перекласти на водіїв.
+
+15
Унилий Бетменцев
Унилий Бетменцев
4 червня 2026, 12:18
#
31.4. Забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством за наявності таких технічних несправностей і невідповідності таким вимогам:
31.4.7.Інші елементи конструкції:
в) встановлено на скло додаткові предмети або нанесено покриття, які обмежують оглядовість з місця водія, і погіршують його прозорість. (№ 944 від 19.08.2022)
+
0
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 13:59
#
І що? Те, що якесь лайно записали в ПДД, не робить його меншим лайном.
+
0
BigBend
BigBend
3 червня 2026, 20:36
#
Добре бачить. Знову ж таки, це виключно його питання, не твоє.
+
+29
VladimirVG
VladimirVG
4 червня 2026, 9:44
#
Ні, це не виключно його питання. Я, мої діти, рідні, друзі пересуваються тими ж шляхами, що і Ви. Як в сутінках і вночі видно пешеходів через непрозорі вікна я знаю — ніяк. Перестаньте вважати свій металевий сарай на колесах своєю фортецею. Це перш за все підвищена загроза для оточуючих.
+
+15
bosyak
bosyak
4 червня 2026, 11:10
#
Пешехід перш за все має виконувати ПДР якщо вийшов на дорогу. Коли він в сутінках йде в сірому то його не видно і без тоніровки. Про летунов на веліках і самокатах без катафотів яки переїжджають перехід, а не переходять взагалі мовчу.
+
+15
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 11:26
#
Ні, звичайно. Можете ходити з ліхтариками, якщо так страшно. А моя машина — мої правила.
+
+29
VladimirVG
VladimirVG
4 червня 2026, 13:50
#
Як же ж вас розпирає від володіння сараєм. Аж смішно.
+
0
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 14:00
#
Хіба що від того, що я не боюсь всього підряд. Ім'я наче чоловіче у тебе написано, а трусість дитяча.
+
+15
bosyak
bosyak
4 червня 2026, 17:31
#
Не заздріть…
+
+15
Унилий Бетменцев
Унилий Бетменцев
4 червня 2026, 9:55
#
Це питання безпеки руху всіх учасників.
+
0
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 11:25
#
Ні, звичайно. Можете ходити з ліхтариками, якщо так страшно.
+
0
Унилий Бетменцев
Унилий Бетменцев
4 червня 2026, 12:18
#
31.4. Забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством за наявності таких технічних несправностей і невідповідності таким вимогам:
31.4.7.Інші елементи конструкції:
в) встановлено на скло додаткові предмети або нанесено покриття, які обмежують оглядовість з місця водія, і погіршують його прозорість. (№ 944 від 19.08.2022)
+
+15
bosyak
bosyak
4 червня 2026, 13:23
#
А якщо для водія не обмежується оглядовість і не погіршується прозорість? А якщо водій втратив зір і погано бачить і без тонування? А якщо водія засліпив зустрічний *** на дальнику?
+
0
BigBend
BigBend
4 червня 2026, 14:01
#
Ну воно ж думати не може. А якщо водії не їздить у ночі і т д. Воно тільки думає, як же продовжити своє жалюгідне трусливе життя.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
сторінку переглядає 1 незареєстрований відвідувач.