Multi від Мінфін
(8,9K+)
Оформи кредит — виграй iPhone 16 Pro Max!
Встановити
1 червня 2026, 17:46

Гривня увійшла до світового антирейтингу валют за п’ять місяців 2026 року

Українська гривня опинилася на 11-му місці у світовому антирейтингу валют за підсумками перших п’яти місяців 2026 року. За цей період національна валюта послабилася на 4,68%. Про це пише фінансовий аналітик Андрій Шевчишин.

► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини

Хто лідирує в антирейтингу

Абсолютним лідером антирейтингу став лівійський динар, який продемонстрував найгіршу динаміку серед світових валют.

Найсильніші валюти

Водночас найсильнішими валютами за чотири місяці 2026 року стали замбійська квача, ізраїльський шекель та російський рубль. Саме ці валюти показали найбільше зміцнення за аналізований період.

Динаміка валютних курсів відображає вплив як внутрішніх економічних факторів, так і глобальних процесів: монетарної політики центробанків, цін на сировину, стану платіжних балансів, геополітичних ризиків та очікувань інвесторів.

Чому слабне гривня

Для України послаблення гривні відбувається на тлі високих бюджетних потреб, залежності від зовнішнього фінансування та збереження воєнних ризиків. Водночас валютний ринок залишається під контролем Національного банку, який згладжує надмірні коливання курсу через інтервенції.

За підсумками п’яти місяців гривня не увійшла до десятки валют із найгіршою динамікою, однак її падіння майже на 5% свідчить про збереження девальваційного тиску на національну валюту.

Автор:
Роман Мирончук
Редактор стрічки новин Роман Мирончук
Пише на теми: Економіка, фінанси, банки, криптовалюти, інвестиції, технології

Коментарі - 17

+
+26
crowl
crowl
1 червня 2026, 18:29
#
Та, йду вкладусь в Заімбабвеян Квачу!
+
+53
lider2000
lider2000
1 червня 2026, 20:30
#
Не получится, тьі ж из дому вьійти не можешь даже))
+
+9
HappyInterest
HappyInterest
1 червня 2026, 22:32
#
Оце новина, є ще порох в порохіницях укр журналістики. порадували. таку картинку на телемарафоні не покажуть))))
ну шо пацани, накидуйте копіуму як на рашн федерейшн все пропало, шо аж рубль в лідерах)))
я почну — рф загнеться від санкцій шо аж не буде чим воювати)))…
а якшо серйозно, то я думаю в них грамотно «малюють» картинку шо все супер класно, коли на справді все горить.

+
+70
Skeptik777
Skeptik777
2 червня 2026, 8:31
#
Різке укріплення валюти разом з високою ставкою то геть не добре для економіки. Плєбсу, так… плескати в долоні. Раха продає запаси, тому і курс меншає.
+
0
Я Саня
Я Саня
2 червня 2026, 17:38
#
Як то кажуть бізнеса закриваються, ставка висока, інфляція зашкалює, а в основному все харашо прєкрасная маркіза))
+
+30
serhii80
serhii80
2 червня 2026, 7:59
#
Нехай НБУ, головною функцією якого відповідно до статті 99 Конституції України, є забезпечення стабільності національної грошової одиниці, прокоментує ситуацію та пояснить необхідність свого існування…
+
+15
Skeptik777
Skeptik777
2 червня 2026, 8:31
#
А що не так з НБУ? П’ятий рік війни, а курс стабільний.
+
+15
SomeOne21
SomeOne21
2 червня 2026, 9:41
#
Та НБУ на сьогодні, це якраз одна з небагатьох інституцій до яких найменше питань
+
0
ThomasAnderson
ThomasAnderson
2 червня 2026, 12:14
#
Питання були і є. Коли НБУ зніме санкції з українців по Свіфт переказам. Коли не будут грабувати державу на деп сертифікатах.
+
0
SomeOne21
SomeOne21
3 червня 2026, 9:03
#
Так ви ж хочете, щоб інфляція не зростала до двохзначних чисел, а гривня не знецінювалась вдвічі за рік. Без обмежень зараз це неможливо
+
+15
Я Саня
Я Саня
2 червня 2026, 11:23
#
Україна по всьому перша в антирейтингах
+
0
kadaad1988
kadaad1988
2 червня 2026, 11:32
#
Гривня в заднем месте начиная с прихода к власти «великого гетьмана» парашенко! Не при нем ли гривню обвалили с 8,1 до 29 за доллар?
+
+15
lider2000
lider2000
2 червня 2026, 18:33
#
Пороха нет уже у власти 7 лет, а он тебе все в штаньі налаживает.
+
0
kadaad1988
kadaad1988
4 червня 2026, 12:03
#
Не тебе, а Вам и да все это начал именно парашенко!
+
0
R S
R S
6 червня 2026, 17:55
#
Пороха нет уже у власти 7 лет…
…но его «правое» дело живёт…
+
+15
Юрій Пономарьов
Юрій Пономарьов
3 червня 2026, 7:27
#
Та да. Безхребетний Кубів все робив, що йому казав «великий гетьман».
+
0
Папа Римський Цукєрман
Папа Римський Цукєрман
2 червня 2026, 13:59
#
…расія скоро розвалиться, треба «дожимать»!
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися