Multi від Мінфін
(8,9K+)
Оформи кредит — виграй iPhone 16 Pro Max!
Встановити
29 травня 2026, 17:02

38% киян готові платити 30 грн за проїзд, але не за транспортний схематоз — опитування «Мінфіну»

У Києві знову обговорюють можливе підвищення вартості проїзду в комунальному транспорті до 30 грн. На тлі цієї дискусії «Мінфін» провів опитування у телеграм-каналі, в якому пасажирів запитали, чи є така ціна межею, після якої вони відмовляться від громадського транспорту.

► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини

В опитуванні взяли участь 512 людей.

Найбільше респондентів — 38%, або 194 учасники, відповіли, що платити більше можна, але лише за умови, якщо місто чесно покаже, куди йдуть кошти.

Ще 37%, або 189 людей, вважають, що перед підвищенням тарифу влада має спочатку скоротити пільги, прибрати зайві витрати й навести лад у системі.

Читайте також:Вартість проїзду у Києві зросте до 30 гривень: у Кличка анонсували нові тарифи

Водночас 25% опитаних, або 129 учасників, заявили, що за тарифу 30 грн їм уже простіше шукати інший транспорт або замислитися над купівлею авто.

Таким чином, 75% учасників опитування фактично пов’язують можливе підвищення тарифу з необхідністю прозорості, оптимізації витрат і наведення порядку в транспортній системі.

Лише кожен четвертий прямо говорить, що ціна у 30 грн може стати для нього межею для відмови від комунального транспорту.

Опитування показує, що ключова проблема для пасажирів — не лише сама вартість проїзду, а й довіра до того, як місто управляє транспортною системою та використовує кошти від перевезень.

Автор:
Роман Мирончук
Редактор стрічки новин Роман Мирончук
Пише на теми: Економіка, фінанси, банки, криптовалюти, інвестиції, технології

Коментарі - 8

+
+120
Мордехай Шнеерсоненко
Мордехай Шнеерсоненко
29 травня 2026, 17:12
#
Пошёл прогрев гоев типа они согласны на всё, я бы поднял на 130 и работать по 18 часов в сутки они это заслужили своим молчанием.
+
+69
Romanenkas17
Romanenkas17
29 травня 2026, 19:10
#
І то були б 35% згодні їздити по 130 грн і працювати по 18 годин — головне щоб зелений бог не збіднів, все віддадуть ((
+
+1
GrugoriyHoland
GrugoriyHoland
30 травня 2026, 9:02
#
Напоминаю, что «Киевпасстранс» в подчинении друга «великого кондитера», мера Киева, хапуги кличка!!!
И все деньги идут в городской бюджет (кроме НДС).
+
+15
dnepr2022dnepr
dnepr2022dnepr
30 травня 2026, 10:15
#
Киевляне не позорьтесь на всю страну что вам подымут тариф, и проезд будет всего на 67центов (0,67$).Как супермаркет зайдёте так жратвы на круглую европейскую сумму набираете чтобы своё брюхо заполнить для удовольствия.
+
0
vfp
vfp
30 травня 2026, 11:50
#
Мене цікавить питання:
«Хто всі ті люди, що заходять у метро через окремий турнікет за ксивою? По-перше, не сплачують, по-друге, мають привілею проходити без черги, на відміну від тих, хто сплачує за проїзд і шикується в чергу на вході.»
+
0
sky9
sky9
30 травня 2026, 14:29
#
Чьи это фантазии? Под соответствующими тредами в телеграмме согласных на 30 в принципе единицы
+
0
IrishRepublican
IrishRepublican
31 травня 2026, 21:19
#
Не для того диржавні органи існують, щоб холопам та батракам «чесно» показувати, куди награбовані гроші йдуть =)
+
0
GrugoriyHoland
GrugoriyHoland
2 червня 2026, 4:06
#
Очередная информационная «пена» от пробившего «дно» информационного финансового ресураса принадлежащего олигарху фиале!
Читаем —
https://sud.ua/ru/news/ukraine/362688-kievlyane-massovo-vystupili-protiv-povysheniya-tarifov-na-proezd-do-30-grn-proekt-kgga-ne-podderzhali
Киевляне массово выступили против повышения тарифов на проезд до 30 грн: проект КГГА не поддержали
…В Киеве 1 июня завершилось общественное обсуждение проекта распоряжения Киевской городской государственной администрации о новых тарифах на проезд в городском общественном транспорте. По результатам обсуждения подавляющее большинство участников высказалось против предложенного повышения.
Согласно данным, опубликованным на сайте КГГА, в обсуждении приняли участие 1 370 пользователей, из которых 1 318 (более 96%) не поддержали проект. Поддержали его лишь 45 участников…


…при этом сколько комментариев «экспертов» и других проплаченных горлопанов!
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися